JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

ODJEZDY LIBEREC – JABLONEC

Jednotná cena:

V ceně je zahrnuta

přeprava a průvodce.

Nástupní místa:

Liberec – Na Rybníčku

Jablonec nad Nisou – Letní kino

Turnov – vlakové nádraží (podle zájmu)

Jak rezervovat:

kontakty

Ke stažení:

leták A4

minikatalog

Úchvatné skalní město v Polsku.
Ve Vambeřicích stojí za navštívení bazilika s fasádou z pozdní renesance a s barokním interiérem.

ROMANTIKA VE STOLOVÝCH HORÁCH

 

Bloudění v Bludných skalách.

Ďáblova kuchyně, Kuří noha, Krakonošova šíje, Dvounohý hřib – to jsou jen některé z názvů skalních útvarů z kamenného bludiště v národním parku Stolové hory. Nejzajímavější skalní útvary se nacházejí v rezervaci Błędne Skały a na vrcholu hory Szczeliniec Wielki.


Program

 

BLEDNÉ SKALY (Bludné skály) – průchod labyrintem úzkých uliček mezi skalními masivy plnými tajuplných zákoutí. Trasa je vedena z velké části po dřevěném chodníku. Z vyhlídky pěkný rozhled na Broumovskou kotlinu a za pěkného počasí i na Krkonoše.

SZCZELINIEC WIELKI (Velká Hejšovina) – výstup na typickou stolovou horu obklopenou ze tří stran kolmými stěnami. Mohutná skalní plošina má překrásné skalní město. Ze severních teras jsou krásné panoramatické výhledy. Velká Hejšovina je nejvyšším pískovcovým vrchem v Polsku.

WAMBIERZYCE (Vambeřice) – bazilika s fasádou z pozdní renesance s barokním interiérem. Pozoruhodný je zejména hlavní oltář a kazatelna. Křížová cesta, která patří k největším a nejkrásnějším v Evropě. V nedalekém objektu se nachází pohyblivý betlém – největší v Kladsku, jeho součástí je 800 figurek.

V německém údolí Kirnitzschtal, kterou protéká říčka Křinice.

ÚDOLÍM NĚMECKÉ KŘINICE

 

Skrze panenskou přírodu.


Program

 

Túra Hinterhensdorf – údolí říčky Křinice (Kirnitzsch) s možností plavby na pramicích – Hinterhensdorf, celkem 15 km s možností krácení na 10 km.
Říčka Křinice (Kirnitzsch) – romantické údolí, zčásti tvoří státní hranici. Část na jejím horním toku byla upravena pro vyhlídkové turistické plavby na pramicích, které patří k hlavním cílům v Saském Švýcarsku. Údolí Křinice patří k utajeným krásám Saského Švýcarska.

Hinterhensdorf – malebná vesnice, podstávkové hrázděné domy.m – největší v Kladsku, jeho součástí je 800 figurek.

Nacistické podzemní město Osówka, které leží v polském pohoří Soví hory.

PODZEMNÍ MĚSTO OSÓWKA

 

Poznávací zájezd do polského příhraničí.


Program

 

OSÓWKA – prohlídka podzemního města. Seznámíte se se vznikem podzemního komplexu staveb v Sovích horách. Během prohlídky se seznámíte i s osudy vězňů zde pracujících. Uvidíte způsob vedení důlních prací, stanoviště pro střelce, expozice zbraní, původní německé šalování velké podzemní haly z posledního období války, betonové podzemní chodby, technická řešení, scénografie z filmů natáčených v podzemí.

Nedaleko horní stanice lanovky Sněžník stojí unikátní vyhlídková stavba Stezka v oblacích

STEZKA V OBLACÍCH

Už jste se někdy procházeli v oblacích?

V Dolní Moravě byla postavena nedaleko horní stanice lanovky Sněžník v nadmořské výšce 1116 m unikátní vyhlídková stavba. Na vrchol 55 m vysoké stezky se dostanete po dřevěné lávce. Ze samého vrcholu stezky se naskýtají dech beroucí výhledy na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, v dálce pak lze vidět i hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše.


Program

 

Pěší výstup z Dolní Moravy 4 km dlouhý s převýšením 450 m ke Stezce v oblacích. Lze použít lanovku.

© 2017 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.