BAVORSKO – PAMÁTKY NA DUNAJI

Od Řezna do Pasova.

Číslo:

280

Termín:

26. 7. – 29. 7. 2018

Cena:

4 950,- / 4 750,- Kč

Ubytování:

hotely

Stravování:

snídaně (možnost večeří)

Průvodci:

seznamte se

Poznávací zájezd za památkami v Bavorsku. V programu jsou známá města jako Pasov či Řezno, i spousta malebných středověkých městeček. Bavorské tradice a pohostinost. Křivolaké uličky, historické domy s romantickými dvorky, středověká náměstí v Řeznu. Město na soutoku 3 řek – Pasov se pyšní obrovskýma varhanama.  

1.den: odjezd v ranních hodinách, přesun do Bavorska. WELTENBURG – nejstarší bavorský klášter leží v místech, kde Dunaj protéká malebnou skalnatou soutěskou. Plavba soutěskou lodí. Možnost ochutnání místního piva. ŘEZNO (Regensburg) – jedno z nejlépe zachovaných měst v Bavorsku. V historickém jádru, které bylo zapsáno na Seznam kulturního dědictví UNESCO, se nachází mnoho románských a gotických památek. Mezi nejvýznamnější památky patří středověký kamenný most, starobylé opevnění, stará radnice, patricijská Zlatá věž a dominantou města je gotická katedrála sv. Petra. Zbytky opevněného římského tábora.


2. den: památky při plavebním kanálu Mohan – Dunaj a řece Altmůhl. EICHSTÄTT – centrum přírodního parku, historické jádro města, majestátní katedrála. BEILNGRIES – malebné centrum města s úzkými uličkami a kapličkami. BERCHING – starobylé městečko s kompletně zachovanými hradbami a věžemi, hrázděné domy, přístav vyhlídkových lodí plujících po kanálu Mohan – Dunaj. RIEDENBURG – historické jádro městečka, na kopci se tyčí hrad Rosenburg. PRUNN – jeden z nejlépe zachovalých rytířských hradů Bavorska. ESSING – starobylé městečko, zajímavý dřevěný most. Starý plavební kanál Mohan – Dunaj se zachovalými plavebními komorami z 19. století.


3. den: SCHÄRDING – malebné město s celou řadou pěkných barevných štítových domů. PASOV (Passau) – město tří řek. Stékají se zde Dunaj, Inn a Ilz. Malebné centrum města s barokní architekturou, dóm sv. Štěpána. Plavba výletní lodí po Dunaji do Obernzellu a zpět, během ní uvidíte krásy historického Pasova z Dunaje a soutok tří řek.


4. den: FINSTERAU – výletní letovisko. V místním skanzenu jsou shromážděny selské domy, kompletní dvory, vesnická kovárna a zájezdní hostinec. Pod širým nebem zde vzniklo kus minulosti. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin. 

Ubytování: hotely.


Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za 960,- Kč.


V ceně je zahrnuta: přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně a průvodce.

Už to kreslíme…

© 2018 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.