BAVORSKÝ LES

Unikátní Stezka v korunách stromů.
Přes pohraniční hvozdy.

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

250

20.7. – 23.7. 2017

Hotel

Autobus 4 450,-/4 250,- Kč

Poznávací zájezd s lehkou turistikou do centrální části Bavorského lesa, která je díky krásné přírodě jednou z turisticky nejvyhledávanějších rekreačních oblastí České republiky. Budete mít možnost vystoupit na nejvyšší vrcholy Bavorského lesa. Vyvrcholením je návštěva dobrodružné Stezky v korunách stromů s výstupem na unikátní rozhlednu. Zcela výjimečné pohledy do korun stromů.

Průvodce: Soukupová

Na zájezd jsou ještě volná místa.

Program:

1. den: odjezd v ranních hodinách, přesun do Bavorského lesa. Lanovkou nebo pěšky na Velký Javor, zpět opět podle zájmu lanovkou nebo pěšky. GR. ARBER (Velký Javor) – nejvyšší vrchol Bavorského lesa a Šumavy vysoký 1456 m, pěkný výhled. GR. ARBERSEE (Velké Javorské jezero) – kouzelné jezero na úbočí Velkého Javoru, vycházka okolo jezera. BODENMAIS – malebné sklářské městečko ležící pod Velkým Javorem. KL. ARBERSEE (Malé Javorské jezero) – pohodová vycházka k romantickému jezeru ležícímu pod Javorem.

2. den: túra z parkoviště Gfäll na Velký Roklan a okolo Roklanského jezera zpět na parkoviště. GR. RACHEL (Velký Roklan) – druhý nejvyšší vrchol Bavorského lesa. Z vrcholové skály, na které je kříž, je kruhový výhled. Pod vrcholem turistická chata. Rachelsee (Roklanské jezero) – romantické jezero ledovcového původu ležící na úpatí velkého Roklanu.

3. den: LUZNÝ 1373 mnenáročný výstup na kamenitý vrchol v pohraničním šumavském hřbetu. Z úbočí Luzného je krásný výhled na šumavské hory, např. Roklan, Poledník, Černou horu, údolí Luzného potoka s Hraniční slatí v okolí Březníku.

4. den: túra k Černému jezeru, zdatnější až na Velký Ostrý a dolů do Hamrů. ŠPIČÁK – rekreační sportovní středisko. ČERNÉ JEZERO – největší a nejhlubší šumavské jezero opředeno mnoha pověstmi. GR. OSSER (Velký Ostrý) – nejkrásnější šumavská hora vysoká 1293 m, leží na státních hranicích, kruhový výhled. Možnost občerstvení v německé chatě. HAMRY – rekreační obec. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.30 hodin.

Ubytování: hotel v Železné Rudě.

Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za 390,- Kč.

V ceně je zahrnuta: přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně a průvodce.

© 2017 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.