BIESZCZADY – RÁJ PRO ROMANTIKY

Nejodlehlejší oblast Evropy.
Cesta tam bez nočního přejezdu.

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

390

23.8. – 28.8. 2017

Penzion

Autobus 5 650,-/5 400,- Kč

Horská turistika, s možností krácených túr, v zachovalé přírodě na polsko-slovensko-ukrajinském pomezí. Bieszczady jsou porostlé smíšeným lesem, který ve vyšších polohách přechází v travnaté poloniny s dalekými výhledy. Bieszczady jsou nejkrásnější na sklonku léta. Pochutnáte si na velkých borůvkách a krásně červených brusinkách. Čisté řeky jsou plné ryb a v lesích žijí i medvědi, jeleni a zubři. Není bez zajímavosti, že patří mezi deset největších atraktivit Polska. Uvidíte zbytky zaniklých obcí a staré dřevěné kostely původních církví. Po horské túře si můžete v restauraci vychutnat místní speciality. 

Alternativní program s průvodcem: za příznivého počasí možno absolvovat východ slunce na Połonině Caryńska a západ slunce na hřebeni Szeroki Wierch nebo Wielka Rawka.

Průvodce: Tomáš Horák

Na zájezd jsou ještě volná místa.

Program:

1. den: odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu v Olomouci. Přesun do Polska.

2. den: BIESZCZADY – túra: Brzegi Górne (741 m) – Polonina Wetlińska (1253 m) – Smerek, 6 hodin. Polonina WETLIŃSKA – pěkná túra po 5 km dlouhém hřebeni, přičemž hned 3 vrcholy překračují hranici 1200 m. Romantické skalky, nádherné výhledy na slovenské Bukovské hory.

3. den: BIESZCZADY – túra: Wetlina (610 m) – Dzial (1150 m) – Mała Rawka (1272 m) – Wielka Rawka (1307 m) – Kremenec (1221 m) – Ustrzyki Górne (652 m), převýšení 700 m, 7 hodin. Túra na trojmezí Slovenska, Polska a Ukrajiny. WIELKA RAWKA – nabízí kruhový výhled na všechny poloniny a za pěkného počasí i na Vysoké Tatry. Kremenec – vrchol ležící v místě, kde se stýkají hranice tří států. Cesta na vrchol při polsko-ukrajinské hranici. Ustrzyki Górne – osada s možností ubytování a několika obchody.

4. den: BIESZCZADY – túra: Wolosate (736 m) – Rozsypaniec (1280 m) – Halicz (1333 m) – Tarnica (1346 m) – Szeroki Wierch (1268 m) – Ustrzyki Górne, 7 hodin. TARNICA – túra v národním parku na nejvyšší vrchol v jedné z nejzajímavějších oblastí. Výhledy na Ukrajinu, při dobré viditelnosti lze dohlédnout na Poloninu Boržavu. Svůj domov tady mají vlci, medvědi a zubři.

5. den: BIESZCZADY – túra: Ustrzyki Górne (652 m) – Polonina Caryńska – Bieszczadzki (1297 m) – Brzegi Górne (741 m), 4 hodiny. Polonina CaryŃska – nejzápadnější výběžek pohoří je národním parkem. Krásná túra otevřeným terénem, fantastický výhled na věnec hor. V podvečerních hodinách odjezd, prohlídka dřevěných kostelíků původních církví, noční přesun.

6. den: návrat v ranních hodinách.

Ubytování: penzion v rekreačním středisku Ustrzyki Górne.

Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 800,- Kč.

V ceně je zahrnuta: přeprava, 4x ubytování, 4x snídaně a průvodce.

© 2017 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.