DOLOMITY Z KOPCE

Pojedete z vysokohorských sedel do romantických údolí.
Ubytování v srdci Dolomit.

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

650

4.7. – 10.7. 2017

Horské středisko Corvara, apartmány, dvoulůžkové ložnice včetně sociálního příslušenství.

Autobus

8 350,-/7 950,- Kč

Pohodová cyklistika po cyklostezkách a silnicích v nádherných sceneriích v centru Dolomit. Začínat budete většinou v některém horském sedle a budete sjíždět do údolí a dál po krásných cyklostezkách podle zpěněných řek pod majestátními vrcholy Dolomit. Výškový rozdíl 1500 m mezi startem a cílem etapy nebude výjimkou. Navštívíte známá střediska Dolomit, jako jsou Cortina d’Ampezzo či Canazei. Pojedete podle řek Piave či Avisio, údolími Val di Fiemme, Val Gardena, Vale di Lendro, pod vrcholy Marmoláda či Piz Boe. Budete mít možnost navštívit památníky bojů za 1. sv. války. Pro výkonné bikery jsou připraveny i náročnější varianty, jako výjezd k Cinque Torri, pod Tre Cime apod.

Průvodce: Petr Gruss

Program:

1. den: odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách (trasa je vedena přes Karlovarsko). Noční přesun do Dolomit.
2. den: Údolím Val di Lanro po trase bývalé železnice a dál údolím Val Pusteria. Cyklotrasa Misurina 1781 m – Dobbiaco (Toblach) 1100 m – Brunico (Bruneck) 820 m, celkem 57 km. Trasa je vedena zpočátku po silnici, dál po cyklostezce, povrch jemná šotolina, většinou však asfalt. Trasu lze prodloužit výjezdem pod Tre Cime k chatě Auronzo (+15 km asfalt). Dále lze trasu prodloužit výjezdem k Pragser Wildsee (+ 15 km). MISURINA – romantické jezero ve východní části Dolomit. VAL DI LANRO – krásné údolí s romantickou říčkou. TOBLACH – malebné středisko na konci kouzelného údolí. PRAGSER WILDSEE – vycházka okolo jezera, o kterém se říká, že je perlou mezi dolomitskými jezery. VAL PUSTERIA – malebné údolí s výhledy. Obživou místních obyvatel je horské zemědělství. BRUNECK – rekreační středisko, upravené historické jádro.
3. den: Přes Cortinu ď Ampezzo na Piavu – po stopách olympiády a války. Cyklotrasa Passo Valparola 2209 m – Passo Falzarego 2108 m – Cortina d’Ampezzo 1210 m – Pieve di Cadore 700 m, celkem 55 km. Ze sedla Valparola do Cortiny po silnici, dál po krásné cyklostezce, která je vedena po tělese bývalé železnice. Povrch většinou asfalt. Bývalé nádražní budovy slouží jako restaurace. Možnost prodloužit výjezdem k Cinque Torri (+ 9 km asfalt). PASSO VALPAROLA – pevnost z 1. světové války, muzeum, výhledy na Marmoladu, PASSO FALZAREGO 2108 m – kostelík v průsmyku je skromný a maličký – symbol lidské zbožnosti před velikostí horské přírody. Kabinovou lanovkou na Kleiner Lagazuoi 2778 m. Panoramatický výhled na střední část Dolomit. CORTINA D´ AMPEZZO – prohlídka mezinárodního horského střediska. Pěkný farní kostel ze světlého kamene s charakteristickou zvonicí. Možnost výletu lanovkou do masivu Tofany. PIEVE DI CADORE – malebné údolí, památky na 1. sv. válku. CINQUE TORRI – impozantní skalní útvar, muzeum 1. světové války v přírodě.
4. den: Údolím Val di Fiemme po stopách Marcialongy. Cyklotrasa Passo Pordoi 2239 m – Canazei 1440 m – Moena 1184 m – Predazzo 1014 m – Cavalese 996 m – Molina di Fiemme 800 m, celkem 62 km. Trasa vede z Passo Pordoi do Canazei po silnici, pak po nádherné cyklostezce převážně mírné klesání do Moliny. Povrch většinou pěkný asfalt. PASSO PORDOI 2239 m – možnost vycházky ke kapličce, odkud je pěkný výhled na Marmoladu. Možnost výletu kabinovou lanovkou do skupiny Sella na Sass Pordoi 2950 m. Dostanete se skoro do třítisícové výšky. Panoramatický pohled na Marmoladu 3342 m, nejvyšší horu a královnu Dolomit. Nedaleko Osarium, památka na 1. sv. válku. CANAZEI – rekreační středisko ležící pod nejznámějšími průsmyky. VAL DI FIEMME – slunečné údolí se středisky zimních sportů.
5. den: Okolím Corvary, údolí Val Badia. Cyklotrasa Passo Gardena 2121 m – Corvara 1527 m – Passo di Campolongo 1875 m – Corvara 1527 m – Val Badia, celkem cca 30 – 40 km. Cyklistické putování v okolí místa ubytování. Nejdříve sjezd do Corvary, krátký výjezd na Passo di Campolongo a sjezd zpět do Corvary. Možnost výjezdu lanovkou do horských výšin a pěší turistika. CORVARA – rekreační středisko ležící přímo v srdci Dolomit. Možnost výletu kabinkovou lanovkou do masivu Sella. Místní obyvatelé „Ladinové“ stále udržují dávné tradice. VAL BADIA – jedno z nejkrásnějších údolí uprostřed Dolomit a jedno z pěti, kde se mluví ladinštinou.
6. den: Cesta panoramat a hradů v údolí Val Gardena a Vale Isarco. Cyklotrasa Passo Gardena 2121 m – St. Cristina 1400 m – St. Ulrich 1200 m – Chiusa 530 m – Ponte Gardena 470 m – Bolzano 270 m, celkem 72 km. Trasa je vedena 38 km po silnici a místních cyklostezkách v údolí Val Gardena a dál 34 km po krásné asfaltové cyklostezce podle řeky Isarco. Trasu lze zkrátit přejezdem ze St. Ulrichu přímo do Ponte Gardena, celkem 59 km. Naopak trasu lze prodloužit výjezdem na Passo Sella (+ 12 km silnice). PASSO GARDENA 2121 m – vysokohorské sedlo. Výhledy na Corvaru. PASSO SELLA – jedno z nejznámějších vysokohorských sedel. VAL GARDENA – romantické údolí mezi dolomitskými velikány. S. CHRISTINA – proslulé místo letní i zimní turistiky. ST. ULRICH – hlavní vesnice v údolí Gardeny. Stále se zde vyrábějí dřevěné hračky i sochy. BOLZANO – průmyslové středisko s historickým jádrem města, mnoho domů s podloubími. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.
7. den: návrat v ranních hodinách.

Ubytování: horské středisko Corvara, apartmány, dvoulůžkové ložnice včetně sociálního příslušenství.
Stravování: k dispozici vybavené kuchyňky. Sterilovaná jídla je možné objednat t v cestovní kanceláři. Nabídka je uvedena na webových stránkách.
V ceně je zahrnuta: přeprava, 4x ubytování a průvodce.

© 2017 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.