JULSKÉ ALPY – SEVER

Možnost dvoudenního výstupu na Triglav.

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

V roce 2017 není momentálně nabízen žádný volný termín.

Penzion

Autobus6 250,-/5 950,- Kč

Vysokohorské putování v oblíbených Julských Alpách, které jsou nejvyšším pohořím ve Slovinsku, s možností krácení jednotlivých tras. Naopak zdatnější účastníci budou mít možnost výstupu na nejvyšší vrchol Julských Alp Triglav 2864 m. Celé území je neobyčejně bohaté na pestrou alpskou květenu. Trasy jsou vedeny i v oblasti Triglavského národního parku.  

Program:

1. den: odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu v jižních Čechách. Noční přesun přes Rakousko do Slovinska.

2. den: PRISOJNIK/MOJSTROVKA * túra ze sedla VRŠIČpodle zdatnosti jednotlivých účastníků. VRŠIČ 1611 m – nejvýznamnější horské sedlo, vynikající východiště hřebenových túr. Krácená túra: lehký výstup na vrchol Sleme.

3. den: ŠPIK * túra Kranjska Gora 850 m – Koča v Krnici – Špik 2472 m – Kačji graben – Kranjska Gora, 9 hodin, převýšení 1622 m. Okružní trasa na jeden z nejvyšších vrcholů Julských Alp. ŠPIK – dominanta severních Julských Alp, panoramatický výhled. Krácená túra: LAGHI DI FUSINE – romantická procházka jedinečnou přírodní rezervací k jezerům. PLANICE – skokanské můstky. Dom na VITRANCU – lanovkou a nenáročná túra na Ciprník 1745 m.

4. den: VOGEL * lanovkou ke SKI hotelu do výšky 1540 m, túra na Vogel – Dom na Komni – Savica, 7 hodin. Krásné výhledy na Julské Alpy i s jejich dominantou Triglavem. Krácená túra: VOGEL – lanovkou a nenáročná túra, návrat dolů opět lanovkou. SAVICA – vycházka k 60 m vysokému vodopádu. BOHINJSKÉ JEZERO – klidné ledovcové jezero, možnost vykoupání.

Možnost výstupu do doliny Triglavských jezer. Nocleh na horské chatě a druhý den výstup na Triglav 2864 m a sestup na Aljažev dom. Tento požadavek je nutné uvést již v přihlášce. TRIGLAVSKÁ JEZERA – romantická jezera.

5. den: Bovški Gamsovec * túra Aljažev dom 1015 m – sedlo Luknia 1758 m – vrchol Bovški Gamsovec 2392 m – Sovatna – Aljažev dom a zpět, 10 hodin, převýšení 1380 m. Bovški Gamsovec – nádherné výhledy na Triglav a jeho známou severní stěnu. Krácená túra: bez výstupu na vrchol, turistika v údolí. V podvečerních hodinách odjezd, noční přesun.

6. den: návrat v ranních hodinách.

Ubytování: penzion.

Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 890,- Kč.

V ceně je zahrnuta: přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně a průvodce.

© 2017 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.