JULSKÉ ALPY – SLOVINSKÝ KRAS

Číslo:

170

Termín:

17. 7. – 24. 7. 2018

Cena:

7 950,- / 7 650,- Kč

Ubytování:

penzion

Stravování:

snídaně

Průvodci:

seznamte se

Nenáročná turistika v Julských Alpách. Malé Slovinsko stojí jednou nohou v západní Evropě a druhou ve východní. Mnohá z jeho měst nesou stopy habsburské říše a Benátské republiky. Zatímco v horách máte pocit, že jste v Rakousku. Ve Slovinsku na vás čeká pohádkový Bled, úchvatné Bohinjské jezero a romantické jeskyně Slovinského krasu.

1. den: odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu v jižních Čechách. Noční přesun přes Rakousko do Slovinska.


2. den: JULSKÉ ALPY * MOJSTRANA – zastávka u vodopádu Peričnik. VINTGAR – vycházka romantickou soutěskou pod až 100 m vysokými skalními stěnami ke kostelu sv. Kateřiny. BLED – prohlídka rekreačního letoviska s majestátním hradem, který se tyčí na skále vysoko nad jezerem. Vycházka na hrad, možnost vykoupání v jezeře nebo výlet na ostrůvek Blejski otok (možnost zapůjčení pramice) s poutním kostelem. BLEDSKÉ JEZERO – je ledovcového původu, uloženo v malebné kotlině, díky vlivu minerálních pramenů je voda příjemně teplá – až 26OC.


3. den: JULSKÉ ALPY * LAGHI DI FUSINE – romantická procházka jedinečnou přírodní rezervací podle jezer. PLANICE – skokanské můstky. KRANJSKA GORA – lanovkou na Dom na Vitrancu, možnost nenáročné túry na Ciprnik 1745 m.


4. den: SLOVINSKÝ KRAS * ve Slovinsku se nachází tisíce krásných jeskyní. POSTOJENSKÁ JESKYNĚ – čeká vás cesta podzemním vláčkem dlouhá 4 km a dalších 1,7 km pěšky podzemními chodbami, krásná krápníková výzdoba. ŠKOCJANSKÉ JAMY – unikátní krasový systém 11 podzemních propojených jeskyní, propadlých údolí a přírodních mostů. Jeskyně jsou zapsány na Seznamu přírodního dědictví UNESCO.


5. den: JULSKÉ ALPY * okruh přes dvě horská sedla. VRŠIČ 1611 m – nejvýše položený slovinský průsmyk. Vycházka. SOČA – vycházka k prameni. TRENTA – turistické středisko v údolí Soče. PREDEL 1156 m – sedlo a hraniční přechod do Itálie. PREDELSKÉ JEZERO – zastávka, možnost vykoupání, nejhezčí partie italských Julských Alp.


6. den: JULSKÉ ALPY * VOGEL 1922 m – lanovkou ke SKI hotelu do výšky 1540 m, lehká túra na Vogel. Krásné výhledy na Julské Alpy i s jejich dominantou Triglavem. SAVICA – vycházka k 60 m vysokému vodopádu. BOHINJSKÉ JEZERO – klidné ledovcové jezero, vycházka podle jezera, možnost vykoupání. Noční přesun přes Rakousko.


7. den: návrat v ranních hodinách.

Ubytování: penzion v Bledu.


Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za 960,- Kč.


V ceně je zahrnuta: přeprava, 4x ubytování, 4x snídaně, pojištění a průvodce.  

Už to kreslíme…

© 2018 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.