MADEIRA – TURISTICKÁ I.

Turistika ostrovem věčného jara.

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

500

 Letecky

29 980,-/29 480,- Kč

Turistický zájezd na hornatý ostrov, ležící 700 km na západ od Maroka a 960 km od Lisabonu. Je protkán množstvím zavlažovacích kanálů – levád, podél nichž vedou turistické stezky s nádhernými výhledy zejména na Atlantik. Při první vycházce zjistíte, že se mu právem říká ostrov „věčného jara“. Všude vás totiž provází místní flóra, kvetoucí téměř celý rok. Připočtěte přístupné hory a příležitost ochutnat jak vlny Atlantiku, tak svérázné madeirské víno. Mimořádně příznivé jsou zdejší klimatické podmínky. Průměrná teplota vzduchu v zimě neklesá pod 16 °C, a hlavně v létě nevystupuje nad 26°C. Teplota vody v létě je v rozmezí 20 – 22°C. Ostrov přímo vybízí turistu, aby ho přiletěl prozkoumat a zažít. Jestli jste teď dostali chuť ostrov prochodit, kochat se nádhernými výhledy nejen od levád, ale i z horských masivů, koupat se v oceánu, prostě poznat přírodní krásy ostrova – je tento program zájezdu ušit na míru právě vám.

Program:

1. den: odlet z Prahy kolem poledne, přílet na Madeiru k večeru, ubytování v hotelu v MACHICU na 3 noci, možnost koupání na písčité pláži.

2. den: půjdete podél levády DOS TORNOS do Camachy (max. 3 hodiny) a projdete jedním tunelem. Příjemnou cestu stinným lesem střídají výhledy na Atlantik a na úbočí klesající až k jižnímu pobřeží ostrova. CAMACHA – centrum košíkářské výroby, zastávka u sochy CRISTO REI v Garajau.

3. den: zamíříte do nejvyšších hor a vystoupíte na „střechu Madeiry“. Přes Paso de Poiso vyjedete na třetí nejvyšší horu ostrova PICO DO ARIEIRO 1818 m a dále budete mít na výběr.

Varianta A: pro zdatnější účastníky – půjde přes druhý nejvyšší vrchol ostrova PICO DAS TORRES 1847 m. Projdete tunelem a bludištěm s divokými rozsedlinami, dojdete až k chatě pod nejvyšší horou Pico Ruivo. Cesta až sem trvá asi 2 hodiny a je poměrně náročná.

Varianta B: podstatně méně náročný je návrat z vyhlídky k autu na Pico do Arieiro. Přejezd na vyhlídku ACHADA DO TEIXEIRA 1592 m a odtud pěšky k chatě pod nejvyšší horou (45 minut chůze) dále už zase společně výstup na PICO RUIVO 1862 m – nejvyšší hora ostrova (30 minut). Úžasné pohledy na okolní horské štíty, strmá údolí a na severní Atlantik. Návrat k autu a cesta na vyhlídku Achada do Teixeira. SANTANA – typické lidové domky ve tvaru písmene „A“ s rákosovou střechou. FUNCHAL – projdete se starou rybářskou čtvrtí.

4. den: prohlédnete si botanickou zahradu ve Funchalu. Vyjedete na vrcholek MONTE do výšky 600 m, kde se podíváte do kostela. Zde odpočívá poslední rakousko-uherský císař (a také poslední český král) Karel I. Habsburský, zájemci se projedou na saních, známé místní atrakci. Pojedete do průsmyku EIRA DO SERRADO 1094 m. Nahlédnete do divokého strmého údolí, pěší sestup (1,5 hodiny chůze) do městečka CURRAL DAS FREIRAS, založeného jeptiškami, které se zde skrývaly před piráty. Navštívíte rybářské městečko CAMARA DE LOBOS s malebným přístavem a barevnými loďkami. Přejezd do PORTO MONIZ, kde strávíte 4 noci.

5. den: vyjedete na náhorní planinu PAUL DA SERRA 1400 m s krásnými výhledy na severní i jižní pobřeží. Tam na vás čekají tři celodenní výlety. Dnes sestoupíte do samoty RABACAL – pěšky podél levády DO RISCO k vodopádu Risco. Dále podél levády 25 FONTES až k jezírku 25 Fontes. Možnost osvěžující koupele v malém jezírku. Zájemci o delší variantu sestoupí o 120 m níže k levádě DA ROCHA VERMELHA a půjdou až k místu, kde leváda přitéká tunelem, i zde vás zve ke koupeli tůňka, cesta zeleným porostem vás přivede k 1,5 km dlouhému tunelu, půjdete jím skoro 30 min a dostanete se na jižní stranu ostrova. Tam se sejdete s těmi, kdo šli kratší cestou a prošli kratším, jen 800 m dlouhým a pohodlnějším tunelem a společně dojdete k busu (celkem 3,5 – 4,5 hodiny – dle zvolené varianty i s koupáním a odpočinkem).

6. den: pojedete podél západního pobřeží Madeiry. PONTA DO PARGO – zastávka na vyhlídce vysoko nad Atlantikem a v PAÚL DO MAR. CALHETA – město s uměle vytvořenou písečnou pláží – možnost koupání. RIBEIRA BRAVA – krátká zastávka. CABO GIRAO – 580 m vysoký útes nad mořem s krásným výhledem na jižní pobřeží. LEVADA DOS PIORNAIS – pěšky podle levády vytesané ve skále, krátké tunýlky (45 minut podle levády a 30 minut výstup k autu).

7. den: z náhorní planiny PAUL DA SERRA sestoupíte na sever klikatou kamenitou cestou (90 min) k levádě GRAN CANAL DO NORTE – podle této levády půjdete skoro 2 hodiny skrz 4 tunely až do průsmyku ENCUMEADA 1007 m, kde se občerstvíte madeirským likérem poncha v obchůdku s korkovým zbožím. Účastníci kratší varianty vám půjdou z Encumeady naproti, na zpáteční cestě si prohlédnete městečko SAO VICENTE na severním pobřeží a den zakončíte koupáním v lávových jezírkách s mořskou vodou v místě vašeho ubytování v Porto Moniz.

8. den: na náhorní planině PAUL DA SERRA vystoupíte na vyhlídku BICA DA CANA 1620 m s výhledem na nejvyšší hory. Půjdete podél nejvýše položené levády na Madeiře – levády BICA DA CANA s výhledy do velkého „kotle“ na jižní straně, tady si nedotčenou přírodu bez turistů skutečně užijete, asi po 2 hodinách chůze tato leváda přechází v levádu DO PAUL, kolem níž se prostírají pastviny, s kravkami se budete míjet přímo na cestě u levády, (celkem 4 hod nebo jen 3 hod – dle zvolené varianty i s odpočinkem).

9. den: pojedete podél západního pobřeží Madeiry. Zastavíte se na nejzápadnější vyhlídce nad Atlantikem u majáku PONTA DO PARGO v malém přístavu PAUL DO MAR. RIBEIRA BRAVA – pobřežní město sevřené hluboko v údolí. Navštívíte CABO GIRAO – 580 m vysoký útes nad mořem s výhledem na jižní pobřeží. Pěšky podle levády DOS PIORNAIS – leváda prochází banánovými políčky a následuje úsek vytesaný ve skále s krátkými tunýlky (50 min. podle levády a pak 15 min. výstup k busu). Vyhlídka u sochy CRISTO REI, přijedete do města MACHICO, kde strávíte poslední tři noci. Možnost koupání na písečné pláži.

10. den: navštívíte východní část Madeiry. PONTA DE SAO LOURENCO – skalnatý poloostrov téměř bez porostu, projdete po úzkém hřebeni, který je omýván oceánem ze dvou stran, až k farmě Casa do Sardinha; možnost výstupu na kopec nad farmou (148 m – 1,5 hodiny chůze od busu) s výhledem až k majáku; pro zájemce koupání na malé oblázkové pláži; návrat k busu (celkem max. 3 hodiny chůze nebo méně). PRAINHA – koupání na přírodní pláži s černým pískem.

11. den: podle levády CALDEIRA VERDE dojdete skrz 4 tunely do Caldeira Verde za necelé 2 hodiny. Ze strmých skal padá vodopád do jezírka, zvoucího k osvěžující koupeli. Delší varianta pokračuje po levádě CALDEIRA DO INFERNO skrz několik tunelů, některé mají „okna“, minete dva vodopády, které padají do úzké soutěsky mezi dvěma tunely s lávkou a dojdete až do Caldeira do Inferno, tady cesta končí. Zážitek to je silný, návrat stejnou cestou pro obě varianty (celkem 4 – 6 hodin chůze). Zastávka v městečku PORTO DA CRUZ na severním pobřeží.

12. den: odlet z Madeiry odpoledne, přílet do Prahy asi ve 22.00 hodin.

FUNCHAL – hlavní město Madeiry. Během zájezdu navštívíte v několika dnech: botanickou a orchideovou zahradu, starou rybářskou čtvrť, katedrálu, trh s ovocem, zeleninou a květinami, čtvrť Monte, odkud je krásný výhled na město a kde budete mít možnost jízdy na saních za normálního silničního provozu – místní atrakce. Ochutnávka madeirského vína.

Zájezd je určen pro skupiny do 20 osob. Po ostrově se budeme dopravovat mikrobusem. Turistický program má vždy dvě varianty obtížnosti. Denně se budete mít možnost vykoupat v Atlantiku a při návratu do hotelu si koupit potraviny, někdy i hotové jídlo. Vše za ceny jako v České republice. Turistického programu se nemusíte každý den zúčastnit. Lze odpočívat a koupat se. Ubytování je zajištěno na třech různých místech ostrova.

Ubytování: hotely, penziony.

Stravování: snídaně.

V ceně je zahrnuta: letenka včetně všech letištních tax, poplatků a palivového příplatku, doprava mikrobusem, 10x ubytování, 10x snídaně, pojištění pro případ úpadku a průvodce.

Bonus – ochutnáte pohár madeirského vína.

Fakultativně: příplatek za jednolůžkový pokoj 4 490,- Kč. Vstupné do botanické zahrady 5 €,

jízda na saních ve čtvrti Monte pro 2 osoby 30 €. Cena večeře činí 6 až 15 €.

Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou cestovní kanceláří.

© 2017 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.