PAMÁTKY STŘEDNÍHO SLOVENSKA

Výběr toho nejlepšího.

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

070

17.5. – 21.5. 2017

Hotel.

Autobus 4 950,-/4 750,- Kč

Poznávací zájezd s vycházkami. Poznáte střední Pohroní, kde jsou hornické památky, spousta romantických kostelíků, hrady, zámky a krásná příroda. Proto si tuto oblast oblíbil i fotograf Karel Plicka.

Program

1. den: odjezd v ranních hodinách, přesun na střední Slovensko. BOJNICE – romantický zámek patří k nejnavštěvovanějším ve střední Evropě. Koncem 19. století byl zámek přestavěn podle vzoru francouzských zámků v údolí Loiry a papežského paláce v Avignonu. Při prohlídce interiérů budete obdivovat štukovou výzdobu a bohaté sbírky uměleckých děl. V renesančním zámku najdete cenné exponáty.
2. den: HARMANECKÁ JESKYNĚ – překrásná krápníková výzdoba s výskytem bílého sintru. ŠPANIA DOLINA – vesnická památková rezervace, jedna z nejkrásnějších a nejzachovalejších hornických obcí na Slovensku. Vycházka po naučné stezce. ŠACHTIČKY – rozhledna s krásnými výhledy mimo jiné i na Španiu Dolinu. BANSKÁ BYSTRICA – upravené historické centrum s množstvím honosných domů a paláců je městskou památkovou rezervací. Šikmá hodinová věž, rozsáhlý hradní areál s kostelem Nanebevzetí P. Marie a monumentální památník SNP.
3. den: HOREHRONÍ * SLOVENSKÁ LUPČA – mnoho starých měšťanských domů, středověký hrad s Korvínovou lípou. ČIERNOHORSKÁ LESNÍ ŽELEZNIČKA – výlet lesní železničkou, prohlídka unikátního lesního skanzenu a vycházka.
4. den: ZVOLEN – městu dominuje hrad, který je také největší památkou, zbytky městských hradeb, pancéřový obrněný vlak Hurban. DETVA – Podpolanské muzeum s etnografickými sbírkami, na místním hřbitově malované kříže. KALAMÁRKA – možnost vycházky ke skalním útvarům. HRONSEK – unikátní dřevěný kostel s cenným interiérem je zapsán na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Zde se narodil i známý slovenský herec Ladislav Chudík. KOVÁČOVÁ – možnost večerního koupání v termálních lázních v bazénech s vodou o teplotě od 26 do 38 °C.
5. den: KREMNICA – starobylé hornické město s historickým jádrem. K nejvýznamnějším památkám patří mincovna, areál městského hradu a opevnění, kostel sv. Kateřiny, náměstí s radnicí a morovým sloupem. KREMNICKÉ BANĚ – v krásné krajině postavili kostel sv. Jana Křtitele, pěkný výhled. STŘED EVROPY – jeden ze středů Evropy. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.
Ubytování: hotel.
Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za 600,- Kč.
V ceně je zahrnuta: přeprava, 4x ubytování, 4x snídaně a průvodce.

© 2017 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.