PROVENCE A AZUROVÉ POBŘEŽÍ

V St. Tropez vás čeká nově opravená četnická stanice s muzeem.

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

110

7.6. – 14.6. 2017

Hotely IBIS nebo ETAP, dvoulůžkové ložnice.

Autobus 9 950,- /9 500,- Kč

Poznávací zájezd, s možností vykoupání, na sluncem ozářený jihovýchodní okraj Francie. Zajímavou zastávkou bude St. Tropez, které je známé tím, že zde hrál herec Louis de Funes svoji filmovou roli nekompromisního četníka. Provence je kraj Vincenta van Gogha. V horkém létě, kdy vane jemný větřík, se krajina vlní. Právě toto vlnění je tak typické pro jeho obrazy. Na tržištích se prodávají plátěné pytlíky s levandulí a provensálským kořením. Účastníky čeká krásná příroda a čisté písečné pláže.

Program

1. den: odjezd v odpoledních hodinách, možnost nástupu v jižních Čechách. Noční přesun přes Rakousko a Itálii do Francie.
2. den: v ranních hodinách příjezd na Riviéru. MONAKO – MONTE CARLO – celodenní pobyt v druhém nejmenším státě na světě, kasino, královský palác, botanická zahrada, Oceánografické muzeum, možnost koupání. Své štěstí můžete vyzkoušet v turistické části kasina.
3. den: ANTIBES – rušné rekreační středisko, historické jádro, Picassovo muzeum. CANNES – dlouhé písečné pláže, palmy, festivalový palác, luxusní hotely a penziony. SAINT TROPEZ – „slavné“ město, nově opravená četnická stanice s velmi zajímavým muzeem, přístav luxusních jachet, vycházka na citadelu.
4. den: volný den na mořském pobřeží s možností krátkého výletu.
5. den: VERDON – jeden z nejhlubších kaňonů v Evropě. Zastávky na vyhlídkových místech.
6. den: AVIGNON – papežský palác, městské hradby, katedrála. PONT DU GARD – akvadukt. Impozantní vodovod přes řeku Gard je pravděpodobně nejznámější svého druhu v Evropě. Mohutný třípatrový most, který přiváděl vodu do města Nimes. BAUX-DE-PROVENCE – mimořádně zajímavá obec situovaná na vápencovém skalním ostrohu, rozhled na deltu řeky Rhony. ARLES – „město rýže“, tržní středisko zemědělských produktů, římský amfiteátr, antické divadlo, ve městě namaloval van Gogh na tři sta pláten. Fotogenická bude zastávka u známého starého mostu.
7. den: MARSEILLE – největší francouzský středomořský přístav, starý přístav. Notre-Dame-de-la-Garde – neobyzantská bazilika vévodí městu, zvonici zakončuje obrovská socha Panny Marie, interiér je obložen mramorem. CHATEAU D´IF – internace politických vězňů, ostrov proslavil A. Dumas svým románem Hrabě Monte Christo. Možnost fakultativního lodního výletu. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.
8. den: návrat v odpoledních hodinách.
Ubytování: hotely IBIS nebo ETAP, dvoulůžkové ložnice.
Stravování: možnost dokoupení snídaní za celkovou cenu 500,- Kč.
V ceně je zahrnuta: přeprava, 5x ubytování a průvodce.

© 2017 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.