SLOVENSKÉ A MAĎARSKÉ TERMÁLY

S vyhlášenou budapešťskou tržnicí.

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

480

26.10. – 29.10. 2017

Penzion ve Veľkém Mederu.

Autobus 3 550,-/3 400,- Kč

Kam na podzim? Přece do slovenských a maďarských termálních lázní. I když termín je ve školních prázdninách, svátek vychází na sobotu, proto by termály měly být volnější. Ty se poslední dobou stávají častým podzimním cílem českých turistů. Relaxační a léčebné pobyty jsou každým rokem populárnější. Slovensko láká především tím, že zde není jazyková bariéra a ceny jsou na celkem dobré úrovni.

Průvodce: Lubomír Hoška

Pravidelně velice oblíbený zájezd.

Program

1. den: odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu v Brně. Předpokládaný příjezd do 14.00 hodin. VEĽKÝ MEDER – termální prameny vyvěrají z hloubky 1500 m o teplotě až 76,5ºC. Příznivě působí na kloubní poruchy, nemoci páteře, svalů a na celkovou regeneraci organismu. Rekonstruovaný moderní areál poskytuje služby ve svém krytém nebo kombinovaném bazénu s teplotou vody 32 až 37ºC. K dispozici rodinný zábavní bazén s atraktivní Vodní věží. Lze využít krytý plavecký bazén. Do něho jsou nutné koupací čepice. Bazény můžete využívat až do 21.00 hodin.
2. den: GYÖR – historické město čtyř řek s krásným barokním jádrem. Město bylo sídlem biskupa a svědkem korunovací maďarských králů, dodnes je chráněno hradbami. Moderní termální bezchlorové lázně byly otevřeny v roce 2003, když kronikáři zaznamenali léčivé účinky již ve středověku. Alkalická, hydrogen-uhličitanová, 67ºC teplá voda s vyšším obsahem jodidu tryská z hloubky dva tisíce metrů. K dispozici jsou vnitřní i venkovní bazény s léčivou vodou, vnitřní i venkovní rekreační a plavecké bazény (vířivky, tobogány, vodopády, kruhové proudy) s vodou teplou 29 až 37ºC. Samoobslužná restaurace nabízí místní speciality.
3. den: BUDAPEŠŤ * královna Dunaje. Budapešť je jediným hlavním městem na světě, které se může pyšnit více než 80 vřídly a termálními prameny. Dopoledne prohlídka historické části města. VELKÁ TRŽNICE (Vásárcsarnok) – možnost nákupu ve vyhlášené tržnici, kde seženete vše od značkových oděvů po tokajské víno a klobásy. SZÉCHENYI – odpoledne pobyt v secesních termálních lázních. Vnitřní léčivé i venkovní termální bazény s vodou teplou 28 až 40o C, saunou a rychlou vodou.
4. den: MOSONMAGYARÓVÁR – nově zrekonstruované lázně leží v severozápadní části země nedaleko Bratislavy. Termální pramen má osvědčení léčivé vody a patří v kvalifikačním žebříčku mezi 5 nejúčinnějších léčivých vod v Evropě. Možnost občerstvení v samoobslužné restauraci – přijímají eura.

K dispozici jsou tři nové zážitkové bazény s termální vodou o teplotě 32 až 34ºC, dále polokrytý a krytý sedací léčebný bazén s termální vodou o teplotě 35 až 37ºC, venkovní léčebné bazény o teplotě 34 až 37ºC a plavecký bazén s vodou teplou 26 až 28ºC.

V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Ubytování: penzion ve Veľkém Mederu.
Stravování: k dispozici kuchyňky. Večeře individuálně v restauracích. V cestovní kanceláři lze objednat sterilovaná jídla, bližší informace na webových stránkách nebo v pokynech zaslaných jednotlivým účastníkům.
V ceně je zahrnuta: přeprava, 3x ubytování a průvodce.

© 2017 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.