TURISTIKA POD MATTERHORNEM

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

v roce 2017 již není nabízen žádný volný termín

hostel

autobus8 550,-/8 150,- Kč

Zájezd s pěší turistikou ve vysokohorském prostředí. Při využití lanovek pouze lehká turistika. Walliské Alpy se skupinou Mont Blancu představují nejvýznamnější a také nejvíce vyhledávané oblasti Alp. Při tomto zájezdu jeden den strávíte ve střední části Švýcarska, dva dny ve Walliských Alpách a na jeden den si odskočíte do francouzského Chamonix. 

Program:

1. den: odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun přes Německo do Švýcarska.

2. den: LUZERN – nejmalebnější švýcarské město s mnoha historickými památkami. Kapličkový most – symbol města. PILATUS 2221 m – oblíbené výletní místo. Na vrchol vede nejstrmější ozubnicová dráha na světě. Z vrcholových vyhlídek je jedinečný výhled na Luzern, šest jezer a Alpy. Uvádí se, že z vrcholu je rozhled na více než třetinu Švýcarska. GRIMSELPASS 1908 m – přejezd vysokohorského sedla v Bernských Alpách, zastávka. SION – malebné centrum města, hrad.

3. den: SAAS GRUND 1562 m. Kabinkovou lanovkou na Griesrück. Túry: podle zdatnosti jednotlivých účastníků v masivu s výhledy na ledovce a sestup přes Kreuzboden do Saas Grundu, 4 6 hodin. Při použití lanovky i dolů pouze vycházka. Vynikající výhledy na protilehlý ledovcový masiv Monte Rosa, malebné alpské louky. Saas GRUND – horské středisko v údolí Saastal obklopené vysokými horami. Saas Fee – horské středisko se spoustou tradičních dřevěných staveb, útulných hospůdek a uliček, které žije celoročně a přijme vás do svého horského objetí. Letovisko patří mezi TOP střediska Švýcarska. Je obklopeno třinácti vrcholy vyššími než 4000 m, z nichž vytéká ledovec Feegletscher. Alternativně lanovkou do výšky 3200 m na Hohsaas.

4. den: CHAMONIX-MONT-BLANC – túra podle zdatnosti v protilehlém masivu Mont Blancu, 4 – 6 hodin. Při použití lanovky vycházka. Celý den se budete z pěší trasy dívat na nejvyšší evropský masiv. Prohlídka významného francouzského vysokohorského střediska. Alternativně lanovkou s nejvyšším převýšením na světě na Aiguille du Midi.

5. den: ZERMATT * MATTERHORN – lanovkou z mezistanice Furi na Schwarzsee. Túra podle zdatnosti na hranu Matterhornu k chatě Hörnlihütte 3260 m a dolů do Zermattu, 4 6 hodin. Možnost lehké turistiky při použítí lanovky i při cestě zpět. Zajímavá túra na úbočí Matterhornu, pěkné výhledy na Zermatt i masiv Monte Rosa. Od Schwarzsee nejlepší výhled na Matterhorn. ZERMATT – světoznámé vysokohorské středisko. Čtvrť Hinterdorf je plná starých dřevěných domů.

Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

6. den: návrat v dopoledních hodinách.

Ubytování: hostel v Sionu, tentokrát čtyřlůžkové pokoje. Dvoulůžkové pokoje za příplatek.

Stravování: snídaně formou bufetového stolu. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 1 350,- Kč

V ceně je zahrnuta: přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně a průvodce.

© 2017 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.