AŽ NA KONEC ČSR

Poslední ráj romantiků.
Bez nočního přejezdu.

Číslo:

170

Termín:

7. – 8. 7. 2018

Cena:

8 950,- / 8 550,- Kč

Ubytování:

hotel

Stravování:

polopenze / snídaně (dle programu)

Průvodci:

seznamte se

Poznávací zájezd s lehkou turistikou do nejvýchodnějších koutů bývalého Československa. Najdeme zde ráj pro turisty – panenskou přírodu s čistými potoky, solná jezírka a vysokohorské poloniny a milé domorodce. Pojďte poznávat dnešní tvář Podkarpatské Rusi. Vydejte se s námi do horských sedel za pomoci horských vozů. Pak už snadno dosáhnete vrcholů. Čekají vás i návštěvy dřevěných horských obcí, podhorských měst a pravoslavných kostelíků i rázovité hospůdky.

1. den: odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu v Olomouci. Přesun na východní Slovensko. SPIŠSKÝ HRAD – zastávka s možností prohlídky rozlehlého hradu.


2. den: SOLOTVINA – oblast se solnými doly, možnost vykoupání ve slaném jezeře nebo bazenech, kde se zaručeně neutopíte. Jezero se také nazývá Mrtvým mořem. CHUST – zřícenina středověkého hradu. RACHOV – nejvýše položené město na Ukrajině, nejvýznamnější středisko cestovního ruchu.


3. den: ČERNÁ HORA – výlet do hor terénními nákladními auty (gruzaviky). Možnost horské turistiky s přihlédnutím na zdatnost jednotlivých účastníků. Černá Hora je nejvyšším ukrajinským pohořím. SVIDOVEC – BLIŽNICA – vrcholek nad nejvýše položeným zimním lyžařským střediskem Dragobrat, nádherné výhledy, celkové převýšení 500 m, 4 hodiny.


4. den: HOVERLA 2061 m – fakultativní výlet do hor terénními auty (gruzaviky). Lehký výstup na nejvyšší horu Ukrajiny, která je součástí Karpatského národního parku, 400 m převýšení, 4 hodiny. Kruhový výhled.


5. den: JASIŇA – poslední rychlíková stanice v prvorepublikovém Československu a nejvýchodnější obec, dřevěný kostelík. Za návštěvu stojí Huculské muzeum nebo stylová koliba s příjemnou obsluhou. TRUFANEC – pěkný vodopád.


6. den: SINĚVIRSKÉ JEZERO – největší jezero na Podkarpatské Rusi opředeno zajímavou pověstí, kouzelný národní park, lehká túra. KOLOČAVA – rodná obec Nikoly Šuhaje loupežníka, malé muzeum Ivana Olbrachta, hroby Nikoly Šuhaje a českých četníků, skanzen s vlakem úzkokolejky.


7. den: MUKAČEVO – prohlídka historického jádra města. PALANOK – malebný hrad s muzeem. Na místním tržišti koupíte téměř vše. UŽHOROD – prohlídka hradu (muzeum karpatské přírody) a zajímavého skanzenu. Ve večerních hodinách přesun na Slovensko.


8. den: celodenní přesun přes Slovensko, návrat v podvečerních hodinách.

Ubytování: 2x hotel na východním Slovensku, dvoulůžkové pokoje, 4x turistická základna Tysa v Rachově, dvou až třílůžkové pokoje, 1x hotel v Mukačevu, dvoulůžkové pokoje.


Stravování: 4x polopenze v Rachově, 1x snídaně v Mukačevu, 1x snídaně na východním Slovensku. V turistické základně na Ukrajině místní kuchyně.


V ceně je zahrnuta: přeprava, 7x ubytování, 4x polopenze, 2x snídaně a průvodce.

Už to kreslíme…

© 2018 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.