VELKÝ OKRUH POLSKEM

Navštivte přívětivou zemi.
Tam bez nočního přejezdu.

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

130

14.6. – 19.6. 2017

2x hotel ve Varšavě, 2x hotel v Gdaňsku.

Autobus 6 650,-/6 350,- Kč

Poznávací zájezd za památkami a přírodními krásami. Polsko je pro turisty atraktivní zemí. Navštívíte mnoho zajímavých míst – křižácký hrad, středověká města, dřevěné kostelíky a pohyblivé písečné duny. Náš severní soused v uplynulém období vložil do cestovního ruchu značné finanční prostředky a na návštěvnosti této země je to znát.

Program

1. den: odjezd v ranních hodinách, přesun do Varšavy. WROCLAW (Vratislav) – krátká zastávka v historickém jádru města.
2. den: VARŠAVA – celodenní prohlídka města. STARÉ MĚSTO – je obehnáno hradbami. Pro svoji historii je zapsáno na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Zámecké náměstí se sloupem Zikmunda III. Vasy, katedrála sv. Jana, Staroměstské náměstí, které patří k nejatraktivnějším ve Varšavě a mnoho dalších významných památek. KRÁLOVSKÝ ZÁMEK – možnost prohlídky bohatých interiérů. Nenechte si ujít Mramorový sál, Senátorský sál, Taneční sál a knížecí komnaty. NOVÉ MĚSTO – s mnoha kostely, pomníky a další památky. PALÁC VĚDY A KULTURY – z vyhlídkové terasy výhled. Možnost prohlídky Národního muzea.
3. den: OLSZTYN – pozoruhodné staré město. Katedrála sv. Jakuba – nádherná sklípková klenba, starobylé náměstí s barokní radnicí, zámek. MALBORK – křižácký hrad je skvělou ukázkou obranných středověkých staveb. Hrad je nejvýznamnějším hradem v Polsku. Je zapsán na Seznamu kulturních památek UNESCO.
4. den: SLOWINSKÝ NÁRODNÍ PARK – ojedinělá biosférická rezervace UNESCO. Pohyblivé až 40 m vysoké duny. Výlet lodí přes jezero k dunám. Zpět elektrickým vláčkem nebo pěšky. Možnost vykoupání v moři. LEBA – oblíbené přímořské letovisko. SOPOTY – přímořské letovisko, mořské lázně, krásná pláž. GDYNIA – přístaviště trajektů nedaleko centra města. JIŽNÍ MOLO – turisticky velmi zajímavé. Kotví zde muzejní loď Blyskawica – torpédoborec a loď Pomorza – nádherná třístěžňová fregata, Oceánografické muzeum s mořským akváriem.
5. den: OLIWA – monumentální katedrála s klášterem. GDAŇSK – jedno z nejkrásnějších měst severní Evropy. Staré hanzovní město, bohatě zdobená průčelí domů v centru města. Památky podél tzv. Královské cesty, Neptunova fontána, cihlový kostel P. Marie s orlojem, Zlatá brána, Zelená brána s úchvatným zdivem. Starý jeřáb – unikátní středověká budova, symbol města. Možnost posezení ve vyhlášených kavárnách. V povědomí máme i gdaňské loděnice, které prosluly jako kolébka Solidarity. HNĚZDNO – město leží na sedmi pahorcích mezi jezery. Katedrála, kostel sv. Jiří, arcibiskupský palác, starý rynek, Muzeum počátků polské státnosti. POZNAŇ – poznej Poznaň. Starý rynek s místními umělci, kteří zde vystavují své výtvory, radnice s orlojem je jednou z nejkrásnějších budov – největší turistickou atrakcí je hodinová věž, Přemyslovský zámek, monumentální katedrála (nejstarší v Polsku) se Zlatou kaplí a hodnotným hlavním oltářem. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.
6. den: návrat v ranních hodinách.
Ubytování: 2x hotel ve Varšavě, 2x hotel v Gdaňsku.
Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za 990,- Kč.
V ceně je zahrnuta: přeprava, 4x ubytování, 4x snídaně a průvodce.

© 2017 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.