VLTAVSKÉ VYHLÍDKY

Toulky po nejkrásnějších vyhlídkách.

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

100

2.6. – 4.6. 2017

Hotel

Autobus3 850,-/3 700,- Kč

Autobusem se budete posouvat po toku naší krásné řeky Vltavy. Vycházky nebo lehké túry na vyhlídky, které se nacházejí zpravidla při meandrech naší „matky řek“ v jejím středním toku. Přesněji od soutoku Vltavy s Otavou po soutok Vltavy se Sázavou.  Některé vyhlídky jsou známé, o jiných málokdo ví. Většina vyhlídek je přístupná po turisticky značených cestách. Všechny vyhlídky mají své kouzlo a jsou cílem amatérských i profesionálních fotografů. Program byl připraven s využitím knihy Ivana Klicha Vltavské vyhlídky.

Průvodce: Josef Veselý

Program:

1. den: odjezd v ranních hodinách, přesun do oblasti střední Vltavy. OBLAST ZVÍKOVA – možnost prohlídky hradu Zvíkov. V rámci prohlídky je i vstup na vyhlídkovou terasu. Zastávka na vyhlídkách u Zvíkovského mostu a Zvíkovského Otavského mostu. Vycházka po naučné stezce na vyhlídku přírodní památky Kopaniny. Výhled na hrad Zvíkov. Krkavčí skála – vycházka na vyhlídku na Orlickou přehradu. ŽĎÁKOVSKÝ MOST – přechod přes více než půlkilometrový most 50 m nad hladinou a 100 m nad dnem Orlické přehrady

2. den: ORLík – prohlídka zámku nebo alternativně lodní výlet po Orlické přehradě. Vycházka po naučné stezce parkem na vyhlídku na Orlickou přehradu a zámek. Zastávka na hrázi Orlické přehrady. ROVIŠTĚ – vycházka na první vyhlídku na Slapskou přehradu. VRŠKAMÝK – vycházka na rozhlednu. Slapská přehrada – zastávka na Vesteckém mostě.

3. den: VESELÝ VRCH – vycházka na telekomunikační věž, výhled na Slapskou přehradu, Brdy a za dobré viditelnosti na České středohoří a Šumavu. VYHLÍDKA NA VRCHOVINCI – vycházka na jednu z nejlepších vyhlídek na Slapskou přehradu. MARJÁNKA – krátká vycházka na skalní vyhlídku. ŠEMÍKŮV SKOK – vycházka na vyhlídku položenou vysoko nad hladinou Slapské přehrady. SMETANOVA VYHLÍDKA – vycházka na vyhlídku na meandr Štěchovické přehrady. Výhled na osadu Ztracenka. Oblíbené místo B. Smetany. MÁJ – na závěr vycházka na prý nejkrásnější vyhlídku na Vltavu. Ze 100 m skály je výhled na meandr řeky. Odjezd v odpoledních hodinách, návrat do 20.30 hodin.

Ubytování: hotel.

Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 260,- Kč.

V ceně je zahrnuta: přeprava, 2x ubytování, 2x snídaně a průvodce.  

© 2017 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.