Z JULSKÝCH ALP DO VOD JADRANU

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

720

6.9. – 13.9. 2017

penzion, hotel

autobusem 8 950,-/8 500,- Kč

Čeká vás zajímavá trasa podle řeky Soči téměř od pramene až k jejímu ústí do moře. Začneme v italském lyžařském středisku Sella Nevea a kolem kouzelného horského jezera se přes horský průsmyk přehoupnete do kouzelného údolí řeky Soča. Budete projíždět pod dvoutisícovými velikány Julských Alp, památnými místy bojů 1. světové války, širokým údolím i soutěskami až do nadmořské výšky 0 k mořské hladině. Uvidíte útulná horská městečka, vodopády i mořské přístavy a římské a benátské vykopávky. Na pobřeží vás čekají jednoduché projížďky po pobřeží a koupání v průzračném Jadranu. Cestou domů vás čeká největší jeskyně Slovinska. Na kolech se budeme pohybovat po území Itálie, Slovinska a Chorvatska.

Na zájezd jsou ještě volná místa.

Průvodce: Petr Sádek

Program:

1.den: odjezd dle rozpisu, možnost nástupu v jižních Čechách. Noční přesun přes Rakousko do Slovinska.
2.den: cyklotrasa sedlo Sella Nevea 1191 m – Predilské jezero 960 m – sedlo Predel 1156 m – Bovec 483 m – Kobarid 250 m, celkem 53 km. Možnost odbočky po nejvýše položené asfaltové silničce k chatě pod Mangrtem 2100 m (5 tunelů a 12 km stoupání). PREDILSKÉ JEZERO – největší italské jezero v Julských Alpách, možnost pěkného vykoupání v čisté vodě. SEDLO PREDEL – italsko – slovinské hranice, výhled na západní část Julských Alp. BOVEC – významné sportovní středisko. SOČA – kaňon, nejkrásnější řeka Julských Alp, oblíbená především u vodáků. BOKA – nádherný vodopád.
3.den: cyklotrasa Kobarid – Tolmin – Avče – Nová Gorica, celkem 66 km. Přes Cézarův most (odbočka k vodopádu) údolím Soči do Tolminu a pak dále podle Soči po slovinském a italském břehu do Gorizie. TOLMIN – hezké městečko při řece Soča. GORIZIA – italsko-slovinské historické město s gotickým hradem.
4.den: cyklotrasa Gorizia – Gradisca d‘ Isonzo – Monfalcone, celkem 41 km. Trasa podle řeky Isonzo (Soča) až k jejímu ústí do moře. GRADISCA D’ISONZO – historické město s hradem. MONFALCONE – italské rekreační středisko – možnost koupání. Možnost prodloužení trasy do Terstu (71 km). Přesun na ubytování do střediska KATORO – rekreační areál s římskými vykopávkami.
5. den: Poreč – Novi Grad – Umag – Katoro, celkem 47 km. Cyklostezky po pobřeží – asfalt, šotolina. Přesun autobusem do Poreče, prohlídka města a na kolech přes Novi Grad a Umag na ubytování, možnost koupání. POREČ – jedno z nejvýznamnějších středisek Istrie, Eufraziova bazilika, historické centrum. NOVI GRAD – katedrála sv. Pelagia, UMAG – půvabné historické městečko.
6. den: Piran – Portorož – Savudria – Katoro, celkem 33 km. Cyklostezky, silnice, šotolina. Přesun autobusem do Piranu, prohlídka města a pak na kolech přes Portorož a Savudrii do Katora. PIRAN – slovinký přístav – historické město na poloostrově s katedrálou a zachovalými hradbami. PORTOROŽ – rekreační středisko. SAVUDRIA – rybářská vesnice s historickým majákem. Cestou možnost koupání.
7.den: cyklotrasa Postojna – Predjamsky Grad – Postojna. POSTOJENSKÁ JESKYNĚ – podzemním vláčkem chodbami dlouhými 4 km s krápníkovou výzdobou, dál pěší trasa dlouhá necelé 2 km chodbami i úchvatnými dómy s krásnou krápníkovou výzdobou. PREDJAMSKY GRAD – hrad vybudovaný v kopci pod převislou skálou na krasovém ponoru potoka Lokve. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun přes Rakousko.

8.den: návrat v dopoledních hodinách.
Ubytování: penzion, hotel.
Stravování: snídaně. Večeře individuálně v restauracích.
V ceně je zahrnuta: přeprava, 5x ubytování, 5x snídaně a průvodce.

© 2017 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.