ZA PAMÁTKAMI BERLÍNA

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

420

7.9. – 10.9. 2017

Hotel

Autobus 5 450,-/5 200,- Kč

Poznávací zájezd do Spreewaldu a především Berlína, kam proudí čím dál víc turistů. Náš zájezd vás provede krásnými místy s možností prohlídek nejzajímavějších muzeí. Trochu svérázné je muzeum NDR nebo Palác republiky, odkud se vysílala i televizní show Ein Kessel Buntes. Krásný je i program ve Spreewaldu s romantickou projížďkou na pramici i v Postupimi při prohlídce zámku Sanssouci.

Program

1. den: odjezd v ranních hodinách, přesun do Německa. SPRÉVA – SPREEWALD – překrásná příroda, hejna vodních ptáků a řada malých restaurací přímo na hrázi mnoha kanálů. Biosférická rezervace UNESCO. Projížďka na pramicích. LEHDE – pěkný skanzen. BURG – romantická obec s hrázděnými domy. Domov Lužických Srbů. BISMARCKOVA VĚŽ – vyhlídka s panoramatickým rozhledem.
2. – 3. den: dopoledne přesun do Berlína. BERLÍN * ALEXANDERPLATZ – nejznámější berlínské náměstí, pojmenované po císaři Alexadru. Televizní věž – stále největší stavba metropole, z vyhlídkové plošiny pěkný výhled. Unter den Linden – jedna z nejznámějších berlínských ulic. BRANIBORSKÁ BRÁNA – svědek řady významných událostí, symbol Berlína. ZEUGHAUS – bývalá zbrojnice, krásná barokní stavba. FRIEDRICHSWERDERSCHE KIRCHE – sochařská sbírka národní galerie. Katedrála sv. Hedviky – nádherné reliéfy. BERLINER DOM – největší kostel v Berlíně z poloviny 18. století. ROTES RATHAUS (Červená radnice) – monumentální stavba z cihel. MUZEJNÍ OSTROV – ostrov mezi dvěma rameny Sprévy je kolébkou berlínských dějin. Je zapsán na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Pergamonmuseum – sbírky řeckého, římského a asijského umění. GEMÄLDEGALERIE – výjimečná sbírka evropských mistrů. POTSDAMERPLATZ – nejmodernější evropská architektura. KAISER-WILHELM-GEDÄCHTNISKIRCHE – pamětní kostel císaře Viléma I. SIEGESSÄULE (Vítězný sloup) – vztyčen na památku vítězství v Prusko – dánské válce. REICHSTAG – budova někdejšího říšského sněmu, dnes sídlo německého parlamentu. Lze vyjet výtahem na skleněnou kopuli, nádherný výhled. CHECKPOINT CHARLIE – muzeum Berlínské zdi a rozdělení Berlína. HOLOCAUST MAHNMAL – památník holocaustu, muzeum. Možnost projížďky lodí po kanálech.
4. den: POSTUPIM * SANSSOUCI – jeden z nejkrásnějších zámeckých komplexů v Evropě. Rozsáhlý park tvoří několik krásných zahrad. Možnost prohlídky Nového paláce nebo zámku Charlottenhof. Berlínské a postupimské parky jsou zapsány na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.30 hodin.
Ubytování: hotel.
Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 990,- Kč.
V ceně je zahrnuta: přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně a průvodce.

© 2017 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.