fbpx

Pojeďte s CK HOŠKA TOUR v září za zážitky

V září máme ještě co nabídnout. Nechte si inspirovat v následujících řádkách.

 


VÍCEDENNÍ ZÁJEZDY – SRPEN/ZÁŘÍ 2021

KRÁSY ŠVÝCARSKA

24.8. – 30.8. 2021                                                                                                        9 950,- Kč

Poznávací zájezd s lehkou turistikou s využitím lanovek především v Engadinu. Zaujmou vás pohledy na zaledněné štíty, blýskavé hladiny údolních jezer i poutavá atmosféra mondénního vysokohorského střediska St. Moritz, v němž budete ubytováni. Glacier a Bernina Express jsou zapsány na Seznamu UNESCO.

Pár bodů z programu: PIZ NAIR – lanovkou na třítisícový vrchol, ZUOZ – odpoledne prohlídka malebného městečka, Bernina Express do Ospizio Bernina – vycházka kolem dvou ledovcových jezer, MUOTTAS MURAGL – výlet zubačkou, VIAMALA – romantická soutěska a další krásné zastávky s výhledy či procházky městem.

Informace:
UBYTOVÁNÍ: hostel v rekreačním středisku St. Moritz
V CENĚ: přeprava, průvodce, využití lanovek
STRAVOVÁNÍ:
bohaté snídaně (možnost dokoupení večeří)

KRÁSY ŠVÝCARSKA

 

VLAKEM POD TATRANSKÉ VELIKÁNY

1.9. – 7.9. 2021                                                                                                           9 950 Kč

Pohodová turistika ve Vysokých Tatrách – na Slovensko pojedeme vlakem. Vysoké Tatry skýtají výběr vhodných túr pro lehkou turistiku i náročné horské přechody sedel či výstupy na vrcholy až do výšky 2 500 m. Tatry však nejsou pouze o pěších túrách, ale i o romantice, pohodě a v neposlední řadě o tradiční slovenské a polské kuchyni.

Pár bodů z programu: VYSOKÉ TATRY * ŠTRBSKÉ PLESO – lázeňské a sportovní středisko, vycházka do lyžařského areálu, POLSKÉ TATRY * ZAKOPANÉ – nejznámější polské horské středisko, živé obchodní centrum, návštěva trhů, HREBIENOK – výlet pozemní lanovkou. Túra podél Studenovských vodopádů do Malé Studené doliny a další zastávky v rekreačních střediscích či vycházky nebo náročnější tůry pro milovníky turistiky dle výběru.

Informace:
UBYTOVÁNÍ: hotel v Popradu, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.
V CENĚ: doprava mikrobusem do polských Tater, doprava vlakem do Popradu a zpět, průvodce
STRAVOVÁNÍ:
6x polopenze

VLAKEM POD TATRANSKÉ VELIKÁNY

 

CYKLOSTEZKA Z PRAHY DO ČESKÉHO ŠVÝCARSKA

2.9. – 5.9. 2021                                                                                                            4 950,- Kč

Vydejte se na kole z Prahy do Českosaského Švýcarska. Projeďte se po proudu našich nejvýznamnějších národních řek Vltavy a Labe až k hranicím s Německem. Vychutnejte si malebné údolí Porta Bohemica, krásná města Mělník, Litoměřice či Děčín.

Pár bodů z programu: NELAHOZEVES – jedna z nejkrásnějších renesančních staveb v Čechách ležící na břehu Vltavy, rodný dům Antonína Dvořáka, DOLNÍ BEŘKOVICE – renesanční zámek s anglickou zahradou, LITOMĚŘICE – historické jádro města je ohraničeno dochovaným městským opevněním, ÚSTÍ NAD LABEM – lanovkou se dostanete k výletní restauraci s vyhlídkou Větruše, SASKÉ ŠVÝCARSKO – velmi atraktivní úsek pod strmými skalními útesy a další pohledy na krásné české zámky a hrady, údolí či řeky z cyklistického sedla.

Informace:
UBYTOVÁNÍ: hotely a penziony po trase, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.
V CENĚ: přeprava, průvodce, malý dárek
STRAVOVÁNÍ:
snídaně (večeře individuálně v restauracích)

CYKLOSTEZKA Z PRAHY DO ČESKÉHO ŠVÝCARSKA

 

BALATON NA KOLE

8.9. – 12.9. 2021                                                                                                         6 950,- Kč

Podél vyhlášených vinic s možností ochutnávky – odpočinek a koupání v jezeře.
Cykloturistický zájezd s možností krácení tras k největšímu jezeru ve střední Evropě. Kolem celého jezera vede dobře značená cyklostezka.

Pár bodů z programu: BADACSONY – rekreační středisko s čedičovými kopci s vinicemi, které končí až u balatonského jezera, KESZTHELY – barokní zámek s kouzelnou anglickou zahradou, velmi zajímavé muzeum kočárů či muzeum voskových figurín, SIÓFÓK – hlavní město jižního břehu, známé dlouhými písečnými plážemi, FONYÓD – město s nedalekým hradem, BALATONALMÁDI – lázeňské město a další atraktivity krásného okolí Balatonu.

Informace:
UBYTOVÁNÍ: mobilní domy v kempu, 2x Badacony, 2x Siófók
V CENĚ: přeprava, průvodce

BALATON NA KOLE

 

GRAZ A ŠTÝRSKO VLAKEM

15.9. – 19.9. 2021                                                                                                        8 950 Kč

Štýrsko – zelené srdce Rakouska s mnoha přírodními krásami a historickými památkami. Vlakový zájezd do tohoto regionu vám nabídne od každého kousek. Čekají vás přírodní skvosty, památky UNESCO a štýrské speciality.

Pár bodů z programu: AN DER MUR – prohlídka historického města ležící přímo v horách. Vycházka na vyhlídku nad městem, SEMMERING – železniční trať je zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Túra po značené cestě Bahnwanderweg s vyhlídkami na nejkrásnější partie horské železnice s mnoha viadukty a tunely, GRAZ – architektura města je kombinací renesančních a barokních budov připomínající nedalekou Itálii. Celodenní prohlídka města, MEDVĚDÍ SOUTĚSKA – celodenní túra s poměrně značným převýšením skalním kaňonem s mnoha lávky, žebříky, vodopády a další zastávky s výhledy na města a krásnou přírodu.

Informace:
UBYTOVÁNÍ: penzion v Brucku, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím
V CENĚ: průvodce, jízdenka na vlak Railjet Praha – Bruck an der Mur a zpět (2. vozová třída)
STRAVOVÁNÍ:
snídaně

GRAZ A ŠTÝRSKO VLAKEM

VINOBRANÍ VE VELKÝCH PAVLOVICÍCH NA KOLE

17.9. – 19.9. 2021                                                                                                        3 550 Kč

Víno, hudba, zábava a tradice. Čeká vás vinařská slavnost s bohatým celodenním kulturním programem, krojovaný průvod městem, jarmark, prodej vína a burčáku. Slavnost vinobraní se starým tradičním obřadem „zaražením hory“ je významným folklórním svátkem a vrcholnou společenskou událostí vinařského roku ve Velkých Pavlovicích. Městem prochází páteřní Moravská vinná stezka mezi Hustopečemi a Modrými horami a okruh vinařské stezky Krajem André.

 


Pár bodů z programu
: KYJOV – významné středisko lidové kultury Slovácka, centrum města je památkovou zónou, MUTĚNICE – významná vinařská oblast, lidová architektura, vinné sklepy, VELKÉ PAVLOVICE – nejen víno a meruňky jsou symbolem tohoto kraje. Celé odpoledne až do pozdního večera strávíte na vinobraní. V programu je i sledování krojovaného průvodu, ROZHLEDNY: Kraví hora – dřevěná rozhledna obklopená vinicemi, Přítlucká hora – dřevěná rozhledna nedaleko Lednicko – valtického areálu a další vinařské oblasti, rozhledny a výhledy ze sedla kola.

Informace:
UBYTOVÁNÍ: hotel v Hustopečích, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím
V CENĚ: přeprava autokarem s cyklovlekem, průvodce
STRAVOVÁNÍ:
snídaně

VINOBRANÍ VE VELKÝCH PAVLOVICÍCH NA KOLE

VINOBRANÍ VE VELKÝCH PAVLOVICÍCH – POZNÁVACÍ

17.9. – 19.9. 2021                                                                                                        3 550 Kč

Víno, hudba, zábava a tradice. Čeká vás vinařská slavnost s bohatým celodenním kulturním programem, krojovaný průvod městem, jarmark, prodej vína a burčáku. Slavnost vinobraní se starým tradičním obřadem „zaražením hory“ je významným folklórním svátkem a vrcholnou společenskou událostí vinařského roku ve Velkých Pavlovicích.

 

Pár bodů z programu: KYJOV – významné středisko lidové kultury Slovácka, centrum města je památkovou zónou, MUTĚNICE – významná vinařská oblast, lidová architektura, vinné sklepy, VELKÉ PAVLOVICE – nejen víno a meruňky jsou symbolem tohoto kraje. Celé odpoledne až do pozdního večera strávíte na vinobraní. V programu je i sledování krojovaného průvodu, ROZHLEDNY: Kraví hora – dřevěná rozhledna obklopená vinicemi, Přítlucká hora – dřevěná rozhledna nedaleko Lednicko – valtického areálu a další vinařské oblasti, rozhledny a výhledy.

Informace:
UBYTOVÁNÍ: hotel v Hustopečích, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím
V CENĚ: přeprava autokarem, průvodce
STRAVOVÁNÍ:
snídaně

 

VINOBRANÍ VE VELKÝCH PAVLOVICÍCH

 

JÁCHYMOVSKO – PAMÁTKY UNESCO

25.9. – 28.9. 2021                                                                                                        4 450 Kč

Poznávací zájezd s nenáročnou turistikou nás zavede do centrální části Krušných hor s nejvyššími vrcholy Klínovce (1244 m) a německého Fichtelbergu (1215 m). Montanregion Krušné hory / Erzgebirge je jedinečná hornická krajina světového významu zapsaná jako památka světového dědictví UNESCO. Hornická kulturní krajina Jáchymovska, Abertam, Božího Daru, Horní Blatné a Měděnce nabízí velké množství nadzemních i podzemních pozůstatků dokládají způsoby těžby rud po více než 400 let.

Pár bodů z programu: KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ – zámek s anglickým parkem, JÁCHYMOV – městská památková rezervace, prohlídka jáchymovských památek, HORNICKÁ KULTURNÍ KRAJINA – naučná stezka Blatenský příkop, která končí v Horní Blatné, HORNÍ BLATNÁ – historické jádro města patří k nejzachovalejším v Krušných horách, muzeum, BOŽÍ DAR nejvýše položené město a spousta dalších zajímavých zastávek s panoramatickými výhledy, prohlídkami dolů či naučnými stezkami.

Informace:
UBYTOVÁNÍ: hotel, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím
V CENĚ: přeprava, průvodce
STRAVOVÁNÍ:
snídaně (možnost dokoupení večeří)

Cena zahrnuje přepravu a průvodce. Organizátorem je Lubomír Hoška, HOŠKA – TOUR.

 

JÁCHYMOVSKO – PAMÁTKY UNESCO

PUTOVÁNÍ ZÁHOŘÍM 

První den putování po rozhlednách Dolního Slovácka s ubytováním v Hodoníně. Následující dny putování chráněnou krajinnou oblastí Záhoří (Zahorie) s ubytováním v Malackách. Záhoří je oblast mezi našimi hranicemi a Malými Karpaty. Jede se po málo frekventovaných silničkách a cyklostezkách. Ty jsou většinou asfaltové, z části jemná šotolina. První den je trasa zvlněná, další dny již rovinaté, vedené loukami a lužními lesy. Třetí a čtvrtý den se jede z velké části po Moravské cyklostezce. Několikrát si krátce odskočíte do Rakouska. Délka jednotlivých cyklotras je 50 km s možností krácení.

PUTOVÁNÍ ZÁHOŘÍM

 

DYCKY MOST A ZA CHMELEM DO ŽATCE 

Víte, jak vypadá podhůří Krušných hor? Pojeďte se podívat. Najdete zde mnoho památek, rekultivovanou krajinu s jezery a mnoho dalších zajímavých míst. Navštívíte českou metropoli chmele Žatec a vypravíte se za Luďanem do Mostu. Zážitkem bude i vycházka přes středověké podzemí Jirkova a návštěva zámku Jezeří přímo nad lomem ČSA.

DYCKY MOST A ZA CHMELEM DO ŽATCE

 

SLOVENSKÉ A MAĎARSKÉ TERMÁLY

Kam na podzim? Přece do slovenských a maďarských termálních lázní. Ty se poslední dobou stávají častým podzimním cílem českých turistů. Relaxační a léčebné pobyty jsou každým rokem populárnější. Slovensko láká především tím, že zde není jazyková bariéra a ceny jsou na celkem dobré úrovni.

 

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY – ZÁŘÍ 2021

LABSKÉ PÍSKOVCE

  1. 9. 2021 690,- Kč

Labské pískovce jsou krajem skalních měst, hlubokých roklí, stolových hor a malebných strání s hustou sítí turisticky značených cest. Pojeďte, poznáte nádhernou přírodu a romantické skalní město.

Program: LABSKÉ PÍSKOVCE * TISKÉ STĚNY – krajina plná fantazie tvoří malebné městečko pískovcových skal, dva pěší okruhy. DĚČÍNSKÝ SNĚŽNÍK – stolová hora s turistickou chatou a rozhlednou, vystup a sestup celkem 5 km. DĚČÍN – vycházka na Pastýřskou stěnu – restaurace.

LABSKÉ PÍSKOVCE

 

VELKÁ AMERIKA A SOLVAYOVY LOMY

  1. 9. 2021 690 Kč

Skanzen Solvayovy lomy v Českém krasu. Muzeum těžby a dopravy vápence v Českém krasu je vlastně skanzen ve volné přírodě, který tvoří několik objektů – bývalých provozních a technologických budov a rekonstruovaná úzkorozchodná dráha. Svezete se i vláčkem. Český Grand Canyon – Velká Amerika, to je lom po těžbě vápence.

Program: Pěší přechod ze Svatého Jana pod Skalou ke skanzenu Solvayovy lomy a zpět, vycházka podle zdatnosti u Velké Ameriky, celkem 10 km, možnost krácení.

VELKÁ AMERIKA A SOLVAYOVY LOMY

 

DLOUHÉ STRÁNĚ A VELKÉ LOSINY

  1. 9. 2021                                                                                    690,- Kč

Poznávací zájezd s prohlídkou přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, která se zařadila mezi 7 největších divů České republiky a stanula tak mezi nejvýznamnějšími českými památkami jako jsou hrad Karlštejn, Pražský hrad nebo zámek Hluboká. Odpoledne program podle vlastního výběru ve Velkých Losinách.

Program: JESENÍKY * DLOUHÉ STRÁNĚ – exkurze do přečerpávací vodní elektrárny, výjezd k přehradní nádrži na Mravenečníku, kruhový výhled. VELKÉ LOSINY * ze tří možností lze vybrat dvě. PAPÍRNA – výroba ručního papíru. Prohlídkový okruh je veden nejatraktivnějšími částmi manufaktury. ZÁMEK – prohlídka renesančního zámku s bohatou expozicí včetně klenotnice a Čarodějnického sálu. TERMÁL – možnost vykoupání, voda příznivě působí na pohybové, nervové a kožní nemoci. K dispozici jsou dva venkovní bazény o teplotě 36°C. Návrat do 20.30 hodin.

DLOUHÉ STRÁNĚ A VELKÉ LOSINY

VÝSTUP NA LOVOŠ A VINOBRANÍ VELKÉ ŽERNOSEKY

 

  1. 9. 2021 690 Kč

Zájezd pěší turistiky se závěrečným pobytem na vinobraní ve Velkých Žernosekách. Lovoš – osamělý kopec tyčící se nad údolím Labem. Z terasy chaty, s možností občerstvení, uvidíte nádherný výhled na labské údolí u Lovosic a Litoměřic nebo na vrcholy Českého středohoří jako Milešovku. Velké Žernoseky – vinařský kraj na Litoměřicku. Vinobraní tady jak se patří: popíjení burčáku, živá country hudba, folková a dobová představení a průvod v čele se žernoseckým Bakchusem – s králem a královnou.

Program: Pěší přechod Lovoše po trase Lovosice – Lovoš – Oparno – Malé Žernoseky, přívoz Velké Žernoseky, celkem 8 km. Alternativně místo výstupu pobyt na vinobraní.

Cena zahrnuje přepravu a průvodce. Organizátorem je Lubomír Hoška, HOŠKA – TOUR.

VÝSTUP NA LOVOŠ A VINOBRANÍ VELKÉ ŽERNOSEKY

 

 

Další zájezdy ještě v tomto roce: https://hoska-tour.cz/zajezdy/

 

0 0 hlasů
Article Rating
Posílat reakce na email
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.