fbpx

Květinový koberec pokryje bruselské náměstí

Jednou za dva roky se umělci pokusí na hlavním bruselském náměstí Grande Place o svým způsobem ojedinělou věc. Pokryjí totiž takřka celé náměstí 600 000 begónií a jiřin, které vytvářejí pospolu neskutečný obraz prolínající se různými barvami a útvary. Velikost tohoto díla je obvykle 75 metrů na 25 metrů a podílí se na něm více jak stovka lidí.

 

Květinový koberec tvoří Belgičané už od roku 1971, a to po vzoru menších belgických měst. Květinový koberec tak můžeme obdivovat i ve městech, jako jsou Gent, Bruggy nebo Antverpy. Zde však tento zvyk nedosahuje takových rozměrů a nenajdete zde takovou atmosféru. Po roce 1986 se však koná každé dva roky, a to kolem poloviny srpna. Tato krása však není věčná a nevydrží zde ani týden, kdy begonie začnou uvadat.

 

Na dílo o rozloze 1800 metrů je samozřejmě nejlepší pohled z výšky, my například doporučujeme balkon historické radnice. Ta bývá pro tuto příležitost zpřístupněná veřejnosti. Květiny se zde skládají již bez lístků, aby nenarušovaly barevné křivky mozaiky, která leží v kontrastu s gotickými štíty měšťanských domů.

 

Náměstí Grande Place je však úchvatné už samo o sobě. V anketách bývá často označováno za nejkrásnější náměstí Evropy. Také proto roku 1998 bylo připsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. V Belgii však můžete obdivovat další věci. Od výborné čokolády přes místa propletená romantickými říčními kanály po majestátné katedrály.

 

© 2019 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.