fbpx

Cardiff: půvabné centrum Walesu propojující staré s novým

Centrum města Cardiff – Wales, Velká Británie

Není krásnějšího a většího města, které by se dalo ve Walesu najít. Ano, řeč je o hlavním městě této části Anglie, o půvabném Cardiffu, kde se střetává starý svět s novým.


Cardiff se totiž, na rozdíl od ostatních měst, může pyšnit tím, že jakožto jedno město má dvě historická centra. Nejeden lovec kroků zajásá, neboť tyto dvě centra jsou navíc od sebe jistou vzdáleností odděleny, proto budete mít nachozeno na den dopředu!

Jak už zmíněno, je to souboj starého a nového, kdy jedno centrum, které se přímočaře nachází v centru města, skýtá možnost nahlédnout do období Anglie za dob královny Viktorie! Okouzlit Vás tak mohou nádherné uličky, historií zaprášené budovy nebo dokonce i cardiffský hrad, který nelze přehlédnout a opomenout! Jeho návštěvu byste měli rozhodně zvážit, neboť tenhle hrad je tu již od 11. století, což už je pěkná porce historie!

Cardiff – středověký hrad

Pokud budete mít pocit, že se čísla na krokoměru dostávají do kritického bodu, můžete si dopřát kvalitní odpočinek v rozlehlém Bute parku, který se nachází u samotného hradu. Nicméně pozor, ať se v jeho velkoleposti neztratíte a nenaberete tak kroků více, než byste případně chtěli! Park má totiž na kroky nezměřitelnou rozlohu, kde nabízí mnoho krásných zákoutí a prostorů k bloudění. Rozhodně je to ale příjemná zastávka od rušného centra!

Co se nového centra týče, to naleznete u bývalého přístavu. Jelikož přístav přestal sloužit svému původnímu účelu, začal se postupně přeměňovat do podoby druhého, moderního centra. Nádherná atmosféra na sebe nenechá dlouho čekat, a tak si toto okouzlující místo můžete projít kolem onoho přístavu. Ve stavu nouze si můžete zvolit možnost zaplout do nějakého baru, restaurace, či obchodu, kterých je v tomto přístavním centru nespočet. Nicméně je tu i možnost sednout si na jedno ze zapomenutých mol a nasávat tak okolní atmosféru v klidu a tichu.

Cardiff – uličky ve městě a zajímavosti města

Pokud Vás neopustí síly, můžete se ještě v Cardiffu zamilovat do bohatého kulturního života, potěšit své chuťové poháry v místních restauracích, obohatit svou mysl o nové poznatky v nespočtu muzeí, která ve městě jsou, či se jen procházet po místních ulicích a nasávat tak atmosféru onoho kouzelného místa.

V Cardiffu je totiž vždy co objevovat a obdivovat.

Řeka tekoucí městem Cardiff – zajímavosti Walesu

Do Cardiffu vyrážíme také během našich školních zájezdů do Velké Británie.

0 0 hlasů
Article Rating
Posílat reakce na email
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.