fbpx

Evropský rok železnice 2021: vlakem vstříc zážitkům

Evropská unie vyhlásila rok 2021 rokem železnice. Jedním z hlavním důvodům zasazení železniční dopravy jako jedné z nejvýznamnějších témat roku je to, že patří mezi nejekologičtější způsoby dopravy.

Evropský rok železnice 2021: vlaky v Portugalsku


Jednou ze strategií pro Evropu je udržitelnost a omezování produkce skleníkových plynů. Z tohoto důvodu je cílem stále ve větší míře prosazovat dopravu po kolejích. V případě osobní dopravy tak vlak patří spolu s autobusy mezi nejekologičtější způsoby dopravy. Zároveň je železniční doprava i bezpečná.

Cestování po železnice má jistě potenciál i v cestovním ruchu a cestování za zážitky a poznáním. Pro některé lokality se může stát významnou dopravní spojnicí. Nicméně železniční nevedou všude, a tak se bez autobusů, aut nebo letadel jistě neobejdeme.

Evropský rok železnice 2021: vlak v rakouských Alpách

Na zvyšování povědomí o železniční dopravě jsme již zareagovali i v CK HOŠKA TOUR a ke konci roku 2020 jsme představili novou kategorii vlakových zájezdů. Vlakové zájezdy jsou po celou dobu s průvodcem, který vás provede těmi nejzajímavějšími místy programu plného zážitků. Cestuje se po metropolích a památkách i po přírodních krásách.

» Poznávací zájezdy vlakem

Pravdou je, že mimo železniční dopravy je dobré neopomenout i autobusovou dopravu. Dálková autobusová doprava totiž zatěžuje životní prostředí přibližně stejnou mírou, jako doprava železniční. Oproti železnici však autobus není omezen potřebou specifické dopravní infrastruktury a autobusem se dostanete takřka kamkoliv. Navíc u CK HOŠKA TOUR se cestuje s autobusy splňujícími nejpřísnější emisní normy EURO 6.

Zájezdový autobus

0 0 hlasů
Article Rating
Posílat reakce na email
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.