fbpx

Fougères: historickému městu vévodí 13 věží gotického hradu

Fougères je jedním z městeček francouzské Bretaně, které určitě stojí za návštěvu. Centrum města si drží svůj ráz tvořený množstvím kamenných a hrázděných staveb. Městu navíc vévodí středověký hrad postavený na vyvýšené vrcholku, který patří mezi největší v Evropě.

Fougères – hradní věže


Hrad Fougères je bezesporu hlavní dominantou města. Tato středověká pevnost dokonce patří mezi největší v Evropě. Hrad byl postaven už ve 12. století na vyvýšené skála, která se tehdy ještě tyčila nad bažinami kolem řeky Nançon. Tehdy se však ještě jednalo jen o dřevěnou tvrz, ale řeka Nançon je dodnes využívána jako vodní příkop. Dnes hrad charakterizuje 13 věží dohlížejících na přilehlé městečko. Největším zážitkem návštěvy hradu je procházka po jeho hradbách.

Fougères – procházka po hradbách

Fougères – hradní areál

V údolí řeky pod hradem začalo vznikat staré město. Centrem starého města je náměstí Place du Marchix, které je lemováno hrázděnými domy. Zdejší hrázděné domy zaujmou svým žlutým zbarvením. Kromě hrázděných domů zde jsou k vidění stavby se zachovanou kamennou strukturou, u kterých je možné si povšimnout různě barevných oken.

Fougères – hrázděné domy

Fougères – ve městě

Později nad údolím začalo vznikat nové město, které je dnes centrem dění ve Fougères. Zde se nacházejí především větší měšťanské domy s kamennou fasádou. Na jedné z hlavních ulic stojí nejstarší zvonice v Bretani ze 14. století. Mezi další zajímavosti města patří kostel svatého Leonarda. Stojí na vyvýšeném vršku nad městem a ukrývá krásné vitráže. Z jeho zvonice, kterou je možné navštívit, jsou krásné výhledy do údolí na hrad.

Fougères – kostel svatého Leonarda

Fougères – hrad přes vodní příkop

Řeka Nançon byla v minulosti využívána pro zpracování kůže. Zdejší koželužny využívaly vedlejšího produktu při chování skotu, který byl zde na pomezí Bretaně a Normandie významným odvětvím.

Fougères – panorama na hrad

Štítky: , , ,

0 0 hlasů
Article Rating
Posílat reakce na email
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.