fbpx

Funchal: Co navštívit v hlavním městě Madeiry

Hlavní město Madeiry. Taktéž největší město Madeiry. Snad i jediné velké město, co tento ostrov může nabídnout. Funchal je město nejen mnoha velikostí, ale i nádherných míst, která by neměla uniknout vaší drahé pozornosti!

Funchal – hlavní město Madeiry


Madeira je známá svou všudypřítomnou zelení a dechberoucí přírodou. Ač je Funchal hlavní a největší město Madeiry, krok s celým ostrovem drží obstojně. Ono totiž hlavní město nemusí být jen divočina plná silnic a koní, co se lidem prohánějí pod kapotou! V tomto městě můžete naleznout nádhernou botanickou zahradu Járdim Botanico, která ční nad Funchalem. Tato krásná zahrada je lidem volně přístupná a rozhodně stojí za návštěvu! Pokud se vám ale dělá trochu zle z té vidiny, jak se ony zahrady ční vysoko, nezoufejte! Nahoru se totiž můžete nechat vyvézt lanovkou. Když už z té nádhery budete mít překvětováno, můžete se tak kochat nádherným výhledem na celý Funchal. Krom toho můžete obhlédnout i další zelená místa, neboť toto rozhodně není jediná zahrada, co Funchal v sobě skrývá.

Funchal – botanická zahrada Jardim Botanico

Funchal je také znám svým přístavem. Kolem přístavu vede nádherná promenáda, která je plná restaurací a kaváren. Ty vám poskytnou alespoň částečnou útěchu a nabídnou vám vynikající Pastel de nata, když už ne tu jednu z mnoha luxusních jachet, které se v tomto přístavu vznáší tak poklidně na vlnách. Pokud se budete procházet přístavem dál, narazíte i na výletní lodě, které vskutku nelze přehlédnout. A jestli jste ušetřili na paštele, můžete si zkusit takový jeden výlet zakoupit.

Nedaleko od přístavu se nachází stará čtvrť, která dříve patřila rybářům, kteří ji obývali. Proto je to tak blízko od dnešního přístavu. Tato čtvrť nese název Zona Velha a je atypická tím, že místní umělci jí vdechli život tím, že pomalovali všechny dveře v této čtvrti. Tím se tato čtvrť stala velice populární a turisty hojně vyhledávána. Díky tomu je zde i spousta hostelů a restaurací, tedy nejlepší místo, kde ve Funchalu zakotvit!

Funchal na Madeiře – ulice v centru

Pokud si chcete v tomto malebném městečku užít trochu toho shoppingu, není ideálnějšího místa nežli tržiště Mercado dos Lavradores. Místní tu prodávají vše, od domácích výrobků, po výborné čerstvé suroviny, až po typický madeirský alkohol. Vybere si opravdu každý. A kdyby přeci jen ne, alespoň nasajete atmosféru tohoto místa. Nebo alespoň ony madeirské vůně.

Pakliže vás nákupy unaví, kde jinde byste měli nabírat energii než na místní pláži. Ono totiž i ve Funchalu mají vlastní pláž. Ač skromnou, rozhodně svému účelu poslouží. Je libo vykoupat se? Nebo vypálit do kůže pár slunečních paprsků? Či snad jen tiše sedět a poslouchat sílu vln? Pokud vám toto nedodá energii, tak už nic! Leda byste zkusili místní hospodu, to je taky jedna z možností.

Funchal – tržiště Mercado dos Lavradores

Funchal. To je prostě město mnoha tváří a nespočet dobrodružství. Stačí si vybrat a pár takových zažít na vlastní kůži! Nebo se také můžete podívat na naše zájezdy na Madeiru.

0 0 hlasů
Article Rating
Posílat reakce na email
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.