fbpx

Rakouská jezera: 11 tipů od specialistů na cestování

Jezera se svou průzračnou vodou patří mezi to nejkrásnější, co můžete v Rakousku navštívit. Jezera nejen zkrášlují zdejší přírodu. Za hezkého počasí se ve většině z nich dá krásně koupat ve vodě prohřáté sluncem. Pokud zrovna na koupání není počasí, stačí se se po jezeře projet na lodičce, využít některou z mnohých cyklostezek stavěných podél břehu jezera nebo se jen projít a něco ochutnat v městečkách na břehu jezera. Zde je 11 tipů na skvělá rakouská jezera jako ideální cíl vašich cest, které doporučují průvodci CK HOŠKA TOUR.

Rakouská jezera jsou vhodná na koupání i k jezdění na kole


Wolfgangsee

Solná komora je proslulá svými jezery. Jedním z nich je i Wolfgangsee, které je největší v Salcbursku. Na jezeře se nachází několik malebných městeček. Nejkrásnějším z nich je Sankt Wolfgang, který leží na poloostrově dělící jezero na dvě části. Z tohoto městečka vede horská železnice na populární vrchol Schafberg. Dalším pěkným městečkem je Sankt Gilgen, nad kterým se zvedá hora Zwölferhorn.

Jezero Wolfgangsee v Solné komoře

Zeller See

Ve středu Salcburska leží malebné jezero Zeller See. Na břehu jezera leží vyhlášené městečko Zell am See. Od břehu jezera dohlédnete k majestátnímu vrcholu Kitzsteinhorn. Od jezera to není daleko k nejvyšší hoře Rakouska, Großglockner, ke které vede oblíbená horská silnice. Na březích jezera je několik míst ke koupání a i zde se můžete svézt na lodi. Pěkné je také nábřeží Elisabethpark ve městečku Zell am See.

Jezero Zeller See u městečka Zell am See

Wörthersee

Jezero Wörthersee je největším jezerem Korutan. Leží přímo ve středu této spolkové republiky mezi dvěma jejími nejvýznamnějšími městy, Klagenfurtem a Villachem. Díky teplým podzemním pramenům dosahuje teplota vody v jezeře až 28 °C. V jezeře se tak můžete krásně vykoupat v čisté vodě, ale i svézt na lodi. Na jih od jezera je oblíbená hora Pyramidenkogel a na východním břehu populární park miniatur Minimundus.

Rakouské jezero Wörthersee

Bodamské jezero

Bodamské jezero je s rozlohou 536 km2 druhým největším jezerem Evropy. Stojí na rozhraní Rakouska, Německa a Švýcarska s tím, že Rakousku připadá nejmenší část. Pouhá desetina rozlohy. Rakouským centrem na břehu jezera je město Bregenz, hlavní město Vorarlberska. Populární je zde divadelní scéna plovoucí na jezeře. Z města se můžete vydat lanovkou na vrchol Pfänder, ze kterého máte Bodamské jezero jako na dlani.

Bodamská jezero – maják ve měste Lindau

Ossiacher See

Jezero Ossiacher See patří mezi vyhlášená korutanská jezera. Táhne se údolím v délce 11 kilometrů. Podél jezera jsou rozesety plážičky a jde pohodlně objet na kole nebo poznat z vyhlídkové lodě kroužící po jezeře. Na břehu jezera stojí stejnojmenné městečko Ossiach se známým klášterem. Zajímavý je i vrchol Gerlitzen, který se tyčí přímo nad jezerem a z něj budete mít výhledy na velkou část Korutan.

Jezero Ossiacher See v Rakousku

Halltstätter See

Halštatské jezero je další z kouzelných jezer Solné komory. Stojí u snad nejznámější rakouské vesničky Hallstatt. Na jihovýchodě jezera vede nad hladinou zajímavá zavěšená stezka, obzvlášť oblíbená mezi cyklisty. Koupat se zase můžete především v severních partiích jezera. Na jih od jezera v masivu Dachstein se nachází oblíbená vyhlídka „5 prstů“ na vrcholu Krippenstein. Kolem jezera toho ale pochopitelně je víc.

Halltstätter See neboli Halštatské jezero

Weißsee

Weißsee, neboli Bílé jezero, je umístěné v nadmořské výšce 2555 metrů nad mořem. Nachází se přímo v pásu nejvyššího rakouského pohoří Vysoké Taury. Jezero je obklopeno ledovci a skalnatými štíty dosahujícími výšky přes 3000 metrů. K návštěvě jezera nemusíte být zdatnými horaly, neboť k němu vede kabinková lanovka. Lanovka může posloužit i zdatnějším, kterým ušetří síly na horskou turistikou ve Vysokých Taurách.

Jezero Weißsee ve Vysokých Taurách u nejvyšších vrcholů Rakouska

Gosausee

Jezero Gosausee se nachází u paty masivu Dachstein. Není příliš veliké, zato je stále malebné. Jezero lze pohodlně obejít nebo ho objet na kole. Kousek za ním se nachází menší sestřička Hinterer Gosausee. Leží hned pod rozeklanými skalními štíty a třeba zde potkáte i stádo alpských krav. Od spodního jezera se můžete vydat lanovkou na horu Zwieselalmhöhe, kde se nachází Jablonecká chata.

Jezero Gosausee lze objet na kole

Neziderské jezero

Na východě Rakouska na hranicích s Maďarskem se rozprostírá Neziderské jezero. Se svou rozlohou 315 km2 je největší jezerem Rakouska, a to i přes to, že jeho jižní část patří Maďarsku. Není tak divu, že Neziderské jezero vybízí k mezinárodnímu cestování na jeho rakouské i uherské straně. Neziderské jezero se vyznačuje rákosovým pásmem podél jeho břehu, který je široký klidně 8 kilometrů.

Neziderské jezero na východě Rakouska u hranic

Achensee

Jezero Achensee patří mezi nejzajímavější jezera Tyrolska a místní ho označují jako moře. Spíš se ale vzhledem k jeho tvaru a poloze hodí přezdívka rakouský fjord. Jezero leží přesně mezi horskými pásy Rofan a Karwendel, které dosahují výšek přes 2000 metrů. Do obou masivů se můžete vydat lanovkou, ale možnosti jsou tady především pro horskou turistiku.

Jezero Achensee – na koupání i turistiku

Atterské jezero

Attersee je největším jezerem Solné komory a 3. největším v zemi a stejně tak i 3. nejhlubším Rakouska. Spíš než atmosféru hor zde hledejte středomořskou idylku. Podél břehu je tak nesčetně pláží a plováren. Nemluvě o plachetnících pohupujících se v jemných vlnách. Jezero si oblíbil známý malíř Gustav Klimt, který u břehů Attersee tvořil některá díla. Jezero mají dnes v oblibě potápěči, kteří zde dohlédnou do vzdálenosti 25 metrů. Jezero je na úplném severu Alp a tak je zde zajímavý kontrast. Na sever od jezera je lehce zvlněná krajina a na jih od Attersee se zvedají vysoké alpské vrcholky.

Jezero Attersee v Rakousku

Kam dál?

Podívejte se na naše zájezdy do Rakouska nebo nabídku pobytů a dovolené u rakouských jezer..

0 0 hlasů
Article Rating
Posílat reakce na email
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.