fbpx
hoska-tour@hoska-tour.cz | 603 164 558 | PO-PÁ: 9-17

Ribčev Laz: městečko na břehu Bohinjského jezera

Na břehu oblíbeného Bohinjského jezera leží malé městečko Ribčev Laz. Největší zajímavostí a doslova symbolem je kostel zasvěcený Jonu Křtiteli, který stojí hned u břehu jezera.

Městečko Ribčev Laz (Slovinsko)


Ribčev Laz vznikly na moréně držící hladinu Bohinjské jezero. Kdysi se zde usídlili farmáři, dnes ale městečko žije cestovním ruchem. Jsou zde penziony, hotely, restaurace i informační centrum.

Bohinjské jezero a městečko Ribčev Laz (Slovinsko)

Velmi známý je kostelík svatého Jana Křtitele. Ten stojí přímo nad východním cípem jezera. Kostelík zde byl postaven už ve 13. století. Avšak průběžně byl upravován, a tak se v kostele nachází průřez uměleckých slohů od románského až po baroko.

Kostelík Jana Křtitele v Ribčev Laz (Slovinsko)

Dále se ve městě nachází kostel svatého Ducha, který je mnohem mladší, z 18. století. Pro městečko je však typičtější sousoší Památník čtyř srdečních mužů. Ten připomíná skupinu horolezců, kteří jako první zdolali nejvyšší horu Slovinska, Triglav. Přímo u jezera poté můžete nalézt zase sochu kamzíka, další populární bod známý obzvlášť z fotografií.

Památník čtyř horolezců v Ribčev Laz (Slovinsko)

Nesmíme ale ani zapomenout na samotné jezero. Přímo v městečku se nachází půjčovna lodiček, kánoí, paddleboardů a dalších vehiklů na výlety po hladině Bohinjského jezera. Za hezkého počasí jistě oceníte i pláž s poklidným vstupem do vody, díky které jsou břehy jezera u městečka vhodné ke koupání a polehávání u vody. Jezero je také možné poznat z paluby vyhlídkové lodě.

Výletní loď na Bohinjském jezeře u Ribčev Laz (Slovinsko)

© 2020 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.