fbpx

Termální koupaliště Dunajská Streda: za léčivou vodou

Termální lázně ve městě Dunajská Streda (Thermalpark Dunajská Streda) sice nejsou z těch nejvyhlášenějších, možná i právě proto stojí za návštěvu. Mají zajímavou polohu mezi Bratislavou a Veľkým Mederem. Termální park má svou venkovní a vnitřní část s léčivou vodou teplou až 39° C.

Termály Dunajská Streda (Slovensko)


V kryté části lázní se nachází tři velké bazény. Krytý plavecký bazén s teplotou 27 až 29 °C. Poté rekreační Wellness bazén s teplotou 30 až 33 °C a nakonec relaxační termální bazén zvaný Rotunda s vodou teplou 36 až 39 °C a vodním průchodem do venkovní části. Nakonec uvnitř nechybí malý dětský bazén.

Termální koupaliště Dunajská Streda (Slovensko)

Venku se poté nachází další rekreační bazén, plavečák, dětský bazén, ale i jacuzzi s teplotou přes 30 °C a oblíbený relaxační s termální vodou teplou 34 až 36 °C.

Dunajská Streda – termály (Slovensko)

Kdo by měl zájem, může zajít i do saunového světa. Ten není zahrnutý v základním vstupném, ale milovníci saunování si přijdou na své. Nachází se zde finská, parní, solná, bio či infrasauna. Samozřejmě nechybí ochlazovací bazén, ochlazovací sprchy, ale i vířivka.

Thermalpark Dunajská Streda (Slovensko)

Přímo v budově lázní se nachází dobrá samoobslužná jídelna a v sezónně se otevírají i různé stánky s občerstvením ve venkovní části. V areálu dále najdete místa k odpočinku na lehátkách, sportovní hřiště a také pestrobarevné tobogány. Na okraji termálního parku je k vodním sportům určená i vodní nádrž, na které mimo plavání můžete kroužit na různých šlapadlech či kánoích.

Dunajská Streda termální koupaliště (Slovensko)

Termální prameny byly objeveny náhodou a dá se dokonce říct, že omylem. V 80. letech minulého století zde na Žitném Ostrově totiž probíhaly průzkumné vrty při hledání možných ložisek ropy. Avšak místo ropy narazili na teplou termální vodu a místo ropných vrtů tu tak mají termální lázně. Termální voda zde vyvěrá z hloubky 1600 metrů, a to o teplotě 57 °C.

0 0 hlasů
Article Rating
Posílat reakce na email
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.