fbpx

Termály Veľký Meder: populární termální lázně

Mezi nejoblíbenější termály vůbec jistě patří i ty ve Veľkém Mederu. Je to díky velkému množství hotelů a penzionů ve městě, ale i lázním jako takovým. Areál termálních lázní je poměrně velký a nabízí velké možnosti k odpočinku i rekreaci.

Veľký Meder – termály


Termální lázně se nacházejí na okraji města Veľký Meder. V areálu se nachází celkem 13 bazénů, a to jak venkovních, tak vnitřních. Nejteplejší bazén, polokrytý relaxační, má teplotu vody až 38 °C. Další bazény mají teplotu kolem 30 °C. Nestudenější jsou poté plavecké bazény, které jsou zde dva. Venkovní a zastřešený. Nejvíc času zde však budete trávit v těch teplejších.

V letních měsících se nabídka zážitků v termálech rozšiřuje. Některé venkovní bazény (celkem asi 6) jsou totiž přes zimní sezónu zavřené. Mimo bazénu si můžete užít jízdu na zážitkových tobogánech a nejen děti mohou zavítat do lanového parku Tarzania.

Veľký Meder – termální koupaliště

V areálu lázní nechybí bazén s rychlou vodou či umělým vlnobitím. Děti si rychle oblíbí i dětský krytý bazén s vodní věží. Jak u tohoto bazénu, tak i u dalších, se v určité časy postarají animátoři o zábavu. Čistě plavecké bazény jsou zde dva, venkovní i plně krytý.

V lázních je možné navštívit Saunový svět. Ten však není zahrnutý v základním vstupném. Součástí jsou infra, bylinková, parní či finska sauna. Poté si můžete odpočinout v solné jeskyni, jacuzzi a samozřejmě nechybí ochlazovací bazény nebo další místa ke zchlazení.

Veľký Meder – termální lázně

V areálu je nepřeberné množství, jak se občerstvit. Je zde samoobslužná jídelna s velkým výběrem klasických jídel, stánky s pravými domácími langoši i koliba s rybími specialitami a grilem. Určitě zde najdete i dobré brynzové halušky nebo si sem můžete zajít i na poctivý burger. Posedět můžete i přímo u bazénu s kávou či zákuskem v lázeňské kavárně.

Zdejší termální voda vyvěrá z hloubky 1500 metrů, a to o teplotě 56 až 77 °C. Její účinky působí na onemocnění páteře, kloubů, pohybového ústrojí nebo svalstva. Voda má regenerační účinky na celý lidský organismus.

Veľký Meder – termály

Termální lázně Velký Meder jsou obklopeny velkým lesoparkem o rozloze 100 hektarů. Město se nachází nedaleko maďarských hranic v jižní části Žitného ostrova. Termální lázně Corvinus se dají krásně kombinovat i s návštěvou dalších lázní v oblasti.

0 0 hlasů
Article Rating
Posílat reakce na email
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.