fbpx

Poslední puchýř 2018

Pojizeří - Semily

Za posledním puchýřem 2018 Semily

Pořadatelem Posledního puchýře je v roce 2018 Pojizerské město Semily ležící v Podkrkonoší/Pojizeří. Kraj dalekých rozhledů.

Dominantou je vrch Kozákov s turistickou chatou a rozhlednou. Teprve nedávno zde vznikla rozhledna Járy Cimrmana. Riegrova naučná stezka vede strhujícím kanonem vyhloubaným řekou Jizerou.

Autobusové zájezdy do Českého ráje, Krkonoš a Jizerek.

Cyklotrasy.

Bohatý kulturní program.

Jedná se o nádherný kout naší vlasti. Okraj Českého ráje s velkým množství přírodních i historických památek a to vše střeží dvě dominanty kraje Trosky a Kozákov. Z rozhledny vedle chaty na vrcholu Kozákova je za příznivého počasí vidět dokonce až čtvrtina Čech. Magická hora přitahuje návštěvníky nejen, krásným výhledem, ale i polodrahokamy, které se zde nacházejí.

Přijdou si zde na své příznivci pěší a cyklo turistiky, vyznavači paraglidingu, geocachingu a lyžování . Na vrcholku stojí Riegrova turistická chata, kterou Klub českých turistů vybudoval a slavnostně otevřel už v roce 1928, právě před 90 let.

Semilsko (nazývané také Horní Pojizeří) je kraj dalekých rozhledů a hlubokých údolí, kterými se proplétá řeka Jizera. V bezprostřední blízkosti města Semily je unikátní kaňon řeky Jizery s Riegrovou a Kamenického stezkou a Bozkovské dolomitové jeskyně. O kousek dál jsou horské hřebeny, turistická střediska Krkonoš a Jizerských hor. To jsou místa, která rozhodně stojí za návštěvu.

Spolupořadatelé jsou okolní kluby v Jilemnici, Benešov u Semil, Vysoké nad Jizerou a oblast Libereckého kraje.

Veškeré info na webu: http://www.posledni-puchyr-2018.cz

nebo

Klub českých turistů Semily

Zdeňka Marková
Sportovní centum, 3. května 327, 513 01 SEMILY

  +420 724 096 226

  kct.semily@seznam.cz

  http://kct.semily.cz

0 0 hlasů
Article Rating
Posílat reakce na email
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.