fbpx

VÝLETY DO OKOLÍ BĚLOHRADU

TIC Lázně Bělohrad

Lázně Bělohrad - poutní vrch Byšičky s kostelíkem sv. Petra a Pavla

Procházka na Byšičky


Byšičky, tichý kraj v malebném údolí, které inspirovalo mnoho významných českých spisovatelů. Patří k nejvyhledávanějším pěším cílům Lázní Bělohrad. Cesta vede malebnou přírodou až na vrchol, kterému dominuje kostel sv. Petra a Pavla. Cestou procházíte přírodní památkovou oblastí Bažantnice, kde se můžete zastavit u léčivých pramenů. Dále pokračujete po lesní cestě až na konec smíšeného lesa. Za horizontem se objeví rybník, v kterém se odráží cíl cesty. Následuje mírné stoupání lesem až na vrchol, kde se rozprostírají pole a louky. Odtud už je to pouze pár kroků ke kostelu, kde spatříte kouzelný výhled na krajinu, která vybízí k odpočinku a načerpání nových sil.

Park Bažantnice na okraji Lázně Bělohradu

Romantická Bažantnice


Rozlehlý park Bažantnice je oblíbeným cílem lázeňských hostů a návštěvníků města Lázně Bělohrad. Klidné prostředí vybízí k procházkám, při kterých načerpáte nové síly. Park začíná za hotelem Anna Maria. Po pár set metrech dojdete k dřevěnému pavilonu,kde se můžete zastavit a ochutnat zdejší léčivý železitý pramen. Naproti spatříte druhý pavilon, v kterém se konají v létě hudební konzerty. Je možné se vydat po nezpevněné cestě smíšeným lesem až k dalšímu léčivému pramenu z roku 1901, který prýští z hlavy lva. Pokud se rozhodnete vydat dále po stezce, dojdete až na vrchol Byšičky ke kostelu sv. Petra a Pavla, které je dalším oblíbeným výletním cílem.

Park Bažantnice na okraji Lázně Bělohradu

Za strašidly kolem Pardoubku


Pardoubek je oblíbený výletní cíl v Lázních Bělohrad, který můžete navštívit na okraji města vedle lázeňského hotelu Tree of Life. Krásné prostředí rybníku láká návštěvníky z celého okolí. Můžete se projít kolem rybníku po naučné stezce K. V. Raise. Po celé cestě ale i v rybníku se nachází nově vyřezané dřevěné sochy pohádkových postav, strašidel a zvířat. Pro děti je zde připravena také pohádka o čertovi. Mouhou se zabavit na novém dětském hřišti prolézačkami. Dále trasa pokračuje po dřevěné cestě kolem močálů až k dalšímu hřišti, kde se děti mohou pohoupat na vyřezávané houpačce a projít po dřevěné lávce. Také je zde možnost rozdělat si táborák.

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.