fbpx

ADVENTNÍ BUDAPEŠŤ

budapest-1078701_640

Termín: 1. 12. – 3. 12. 2023     Poslední VOLNÁ místa.

 

Číslo zájezdu: 910

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 5 550,- Kč


Popis


Poznejte vánoční atmosféru evropských měst.

Zájezd do Budapešti za památkami, trhy s místními specialitami, vánoční atmosférou a termálními lázněmi. Čekají vás hezké vánoční trhy ve znamení tradic a folkloru. Bude čas i na návštěvu některého z vyhlášených muzeí nebo galerií, ochutnáte pečené klobásky či vyzkoušíte hřejivou vodu termálních lázní.

Váš průvodce:

Seznamte se

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun do Maďarska. KITSEE – exkurze do výrobny čokoládových pralinek a figurek v čokoládovně Hauswirth. BUDAPEŠŤ – prohlídka slavnostně vyzdobené Budapešti a nejvýznamnějších památek: památník Milénia, budova Parlamentu, bazilika sv. Štěpána, Matyášův chrám, Rybářská bašta. Dárky koupíte na tradičním jarmarku, který se pořádá na Vörösmárty tér. Zpravidla je doprovázen vystoupeními folklorních souborů. Pochutnáte si na nějaké dobré maďarské specialitě, určitě přijde vhod šálek kávy nebo pohár punče na vyhlášené noblesní promenádě Váci Útca. Kromě trdelníků, sýrových koláčů, pečených kaštanů koupíte i cukrovinky z čokolády nebo marcipánu, maďarskou vánoční roládu a výtečné klobásy. VELKÁ TRŽNICE (Vásárcsarnok) – možnost nákupu ve vyhlášené tržnici, kde seženete vše od značkových oděvů po tokajské víno a klobásy. SZÉCHENYI – možnost pobytu v secesních termálních lázních. Vnitřní léčivé i venkovní termální bazény mají vodu teplou 28 až 40°C.

Odjezd v ranních hodinách. GYÖR – historické město čtyř řek s krásným barokním jádrem. Na náměstí pěkný adventní trh s maďarskými specialitami. BRATISLAVA – prohlídka vánočně vyzdobeného města: Bratislavský hrad, dům U dobrého pastiera, korunovační Dóm sv. Martina, Michalská věž, stará a nová radnice, budovy University Istropolitana, při cestě na hlavní náměstí zhlédnete paláce Pálffyho, Kaglevichův, Esterházyho, Ballesův, Apponyho. Na vánočním trhu se nabízí tradiční zboží jako cikánská pečínka, pagáče, kapustnice, chléb s cibulí, husí a zelné „lokše“, vánoční medovina a pochopitelně ručně vyráběné lidově umělecké předměty od hrnčířů, kovářů, sklářů a dalších. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Informace


Ubytování:

Business Jagello Hotel*** v Budapešti, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 200,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

Snídaně.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 2x ubytování
  • 2x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobusy vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov), poté jedou přes Hradec Králové a Brno. V případě zájmu více osob z jedné detinace zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.