fbpx

ALLGÄUSKÉ ALPY

Allgäuské Alpy

Termín: 1.7. – 7.7. 2020

 

Číslo zájezdu: 200

 

Ubytování: penzion

 

Stravování: snídaně, večeře za příplatek

 

Doprava: autobus

 


Cena: 7 950,- / 7 600,- Kč

Při objednávce dnes záloha pouze 2 700 Kč splatná do týdne. Zbytek 30 dní před odjezdem. Lomítková cena je pro stálé klienty. Informace ke slevám: https://hoska-tour.cz/slevy/.


Popis


Kde hory neznají hranic.

Horská turistika v kouzelných vápencových Alpách na německo-rakouském pomezí. Ze sportovního střediska Oberstdorf to je kousek do sedmi krásných horských údolí. Oberstdorf se řadí mezi nejslunečnější oblasti Bavorska a vstoupil ve známost hlavně díky Turné čtyř můstků a konání mistrovství světa v lyžování. V létě se však toto středisko mění v turistický ráj. Na jednotlivé hřebeny vás vyvezou lanovky. Túry s přihlédnutím na zdatnost a zájem jednotlivých účastníků.

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun přes Německo.

Příjezd v ranních hodinách. OBERSTDORF – kabinkovou lanovkou Felhorn 1967 m. Několik variant túr s přihlédnutím na zdatnost jednotlivých účastníků. Cestu dolů je možné zkrátit další lanovkou. FELHORN 1967 m – vyhlídkový dobře značený hřeben. EINÖDSBACH – nejjižnější německá vesnice.

MITTELBERG – lanovkou Walmendinger Horn 1990 m. Hřebenová túra přes Ochsenhofer Scharte 1850 m na Grünhorn 2039 m. Cesta po krásném travnatém hřebeni s rozhledy. Sestup do Mittelbergu přes Obere Lüchlealpe.

HIRSCHEGG 1275 m – lanovkou Ifenhütte 1600 m, túra na vrchol Hoher Ifen 2230 m. Dolů opět několik variant. Lze využít lanovku. Kleinwalsertal – turisticky nejnavštěvovanější dolina. BREITACHKLAMM – romantická soutěska, kterou protéká divoká bystřina. HEINI-KLOPFER – skokanský můstek, na kterém se pořádalo mistrovství světa. Roku 2004 byl stanoven nový skokanský rekord na 223 m.

OBERSTDORF – kabinkovou lanovkou s přestupem na Nebelhorn 2224 m. Možnost několika túr s různou variantou obtížnosti. NEBELHORN 2224 m – lanovkou na významný vrchol ležící přímo nad Oberstdorfem, kruhový výhled. Prý lze spatřit na 400 vrcholů. Hochvogel 2593 m – nádherný vrchol je považován za symbol Allgäuských Alp, leží přímo na hranici s Německem.

SCHATTWALD – lanovkou Wannenjochstadl 1570 m. Hřebenová túra na vrcholy B’schieβer 1998 m a Ponten 2045 m. Přes Willersalpe sestup do Hintersteinu 866 m. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

penzion v Oberstdorfu, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří za 1 280,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 4x ubytování
  • 4x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • v ceně nejsou lanovky v celkové ceně cca 60 €
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Balíček komplexního cestovního pojištění 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat po trase přes Prahu a Plzeň. Klientům z Liberce, Brna a Pardubic doporučíme vlakové spojení. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.