fbpx

BAVORSKÉ ZRUŠENÉ ŽELEZNICE

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

691

2.8. – 6.8. 2017

hotel

 autobus

5 450,-/5 200,- Kč

TENTO TERMÍN JE MOMENTÁLNĚ ZCELA OBSAZEN

Hlavním programem jsou nádherné túry po trasách bývalých železnic v oblasti Hornofalckého lesa, ze kterých se staly pohodlné cyklostezky. Vedou přes malebná bavorská města, městečka a vesničky s celou řadou pěkných odpočinkových míst. Pojedete po starých náspech, hlubokými záseky i přes staré mosty většinou po asfaltu a jemné šotolině. Nádražní budovy se staly restauracemi s gastronomickými lahůdkami. Všechny trasy jsou velmi dobře značeny. Prohlédnete si i památky UNESCO v Řezně a romantické Domažlicko.

Program:

1.den: Z CAPARTIC PŘES ČERCHOV DO DOMAŽLIC – po trase z Capartic 740 m okolo vrcholu Čerchova, Českou Kubici a Babylon do Domažlic, celkem 33 km. Lze odbočit i na vrchol Čerchova. ČESKÝ LES – zapomenutý kraj kdysi omotaný ostnatým drátem železné opony. Najdete zde zvláštní kouzlo pohraničních lesů. ČERCHOV 1042 m – nejvyšší vrchol Českého lesa. Z rozhledny je kruhový výhled a za ideálních podmínek i na 230 km vzdálený Dachstein. BABYLON – rekreační oblast, DOMAŽLICE – srdce Chodska vás zdálky bude vítat svojí nakloněnou věží. Možnost prohlídky Chodského hradu, kde je dnes muzeum s bohatými národopisnými sbírkami.
2.den: BOCKLRADWEG (Na kole po Eslarnském Bocklu) – cyklotrasa byla vybudovaná po zrušené železnici v Hornofalckém lese mezi Eslarnem a Neustadtem an der Waldnaab a měří 52 km. Trasa je vedena přes městečka a vesnice romantickou zvlněnou krajinou. Podél stezky se nachází několik odpočívadel s informačními tabulemi. Trasa je bez velkého převýšení, protože využívá náspy a zářezy bývalé železnice. PLEYSTEIN – na skále se nachází kostel s klášterem, nádherný výhled. Úsek z Vohenstraussu do Neustadtu je vhodný i pro bruslení. FLOSS – barokní kostel, synagoga. FLOSSENBÜRG – bývalý koncentrační tábor. Nedaleko je zdaleka viditelná zřícenina středověkého hradu. NEUSTADT – pestrobarevné měšťanské domy, kostel sv. Jiří, Starý a Nový zámek. Cestou zpět zastávka na Výhledech.
3.den: STEZKA PŘÁTELSTVÍ – další cyklotrasa v Hornofalckém lese dlouhá 50 km po bývalé železnici z Schönsee do Nabburgu. Jedna z prvních cyklostezek vybudovaná po trase bývalé železnice v Bavorsku. I tato cyklostezka vede romantickou krajinou bez velkého převýšení.
4.den: CYKLOSTEZKA FALKENSTEIN – REGENSBURG. Z městečka Falkenstein po bývalém tělese železniční dráhy malebnou krajinou, převážně mírné klesání, do Regensburgu (Řezna), celkem 47 km.
FALKENSTEIN – z daleka viditelná zřícenina hradu. REGENSBURG – město králů i císařů. Historické jádro je zapsáno na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Středověké náměstí, katedrála sv. Petra, nejstarší kamenný most v Německu.
5.den: OKRUH CHODSKEM – po trase z Domažlic, přes Klenčí pod Čerchovem, Chodov, Pec pod Čerchovem, Trhanov, Hrádek, Újezd zpět do Domažlic, celkem 33 km. CHODSKO – je pro turisty nesmírně přitažlivé, svérázné, jedinečné a spontánní. Poslední národopisná oblast Čech, kde jsou dosud živé lidové obyčeje, nářečí i lidový oděv. Co chodská obec – to památka.

Ubytování: hotel.
Stravování: snídaně. Večeře individuálně v restauracích.
V ceně je zahrnuta: přeprava, 4x ubytování, 4x snídaně a průvodce.

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.