fbpx

BAVORSKÝ LES

Bavorský les - Šumava - zájezd

Termín: 15. 7. – 18. 7. 2021

 

Číslo zájezdu: 190

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 4 950,- Kč


Popis


Unikátní Stezka v korunách stromů.
Přes pohraniční hvozdy.

Pěší turistika v centrální části Bavorského lesa, která je díky krásné přírodě jednou z turisticky nejvyhledávanějších rekreačních oblastí České republiky. Budete mít možnost vystoupit na nejvyšší vrcholy Bavorského lesa. Vyvrcholením je návštěva dobrodružné Stezky v korunách stromů s výstupem na unikátní rozhlednu. Zcela výjimečné pohledy do korun stromů.

 

Vstup a návrat z Bavorska je bez omezení. Stejně jako venkovní občerstvení v Německu. Očkování, protilátky nebo test je nutný pro vnitřní bavorské restaurace a především pro hotel v Železné Rudě. 

 

Doprava: Casia

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun do Bavorského lesa. Lanovkou nebo pěšky na Velký Javor, zpět opět podle zájmu lanovkou nebo pěšky. GR. ARBER (Velký Javor) – nejvyšší vrchol Bavorského lesa a Šumavy vysoký 1456 m, pěkný výhled. GR. ARBERSEE (Velké Javorské jezero) – kouzelné jezero na úbočí Velkého Javoru, vycházka okolo jezera. BODENMAIS – malebné sklářské městečko ležící pod Velkým Javorem. KL. ARBERSEE (Malé Javorské jezero) – pohodová vycházka k romantickému jezeru ležícímu pod Javorem.

Túra z parkoviště Gfäll na Velký Roklan a okolo Roklanského jezera zpět na parkoviště. GR. RACHEL (Velký Roklan) – druhý nejvyšší vrchol Bavorského lesa. Z vrcholové skály, na které je kříž, je kruhový výhled. Pod vrcholem turistická chata. RACHELSEE (Roklanské jezero) – romantické jezero ledovcového původu ležící na úpatí velkého Roklanu.

LUZNÝ 1373 m – výstup na kamenitý vrchol v pohraničním šumavském hřbetu. Z úbočí Luzného je krásný výhled na šumavské hory, např. Roklan, Poledník, Černou horu, údolí Luzného potoka s Hraniční slatí v okolí Březníku. NEUSCHÖNAU – STEZKA V KORUNÁCH STROMŮ. Její délka je 1300 metrů. Procházet se budete ve výšce 8 až 25 m nad zemí nenarušenou přírodou. Stezka vrcholí unikátní 44 metrů vysokou věží. Šestnáct obrovských lepených lamelových nosníků tvoří rozhlednu ve tvaru vejce. Z rozhledny je jedinečný výhled na divokou krajinu s vrcholy Luzný a Roklan, druhým směrem na upravenou krajinu Bavorského lesa s Alpami na obzoru. Možnost prohlídky botanické expozice představující téměř všechny rostlinné druhy Bavorského lesa a výběhů zvířat v lesní krajině.

Túra k Černému jezeru, zdatnější až na Velký Ostrý a dolů do Hamrů. ŠPIČÁK – rekreační sportovní středisko. ČERNÉ JEZERO – největší a nejhlubší šumavské jezero opředeno mnoha pověstmi. GR. OSSER (Velký Ostrý) – nejkrásnější šumavská hora vysoká 1293 m, leží na státních hranicích, kruhový výhled. Možnost občerstvení v německé chatě. HAMRY – rekreační obec. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.30 hodin.

Informace


Ubytování:

hotel v Železné Rudě, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 050,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří za 540,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 30,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu, Beroun a Plzeň. Klientům z Liberce, Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.