BELGICKÝ KVĚTINOVÝ KOBEREC NA NÁMĚSTÍ

Ten jinde nenajdete.

Číslo:

350

Termín:

16. 8. – 20. 8. 2018

Cena:

6 950,- / 6 650,- Kč

Ubytování:

hotel

Stravování:

snídaně

Průvodci:

seznamte se

Nový luxusní špičkový autobus značky Setra.

Poznávací zájezd do Belgie v době položení slavného květinového koberce na hlavním náměstí v Bruselu, což je hlavním cílem zájezdu. Historické skvosty, malebná zákoutí a také jedinečné lahůdky. Pojeďte do země slavných umělců, země obchodníků a architektů, ale také země mnoha historických bitev a válečných tragédií dávné historie i nedávné minulosti. Co mají společného pralinky, skvostná díla Paula Rubense, nebezpečné množství druhů piv a romantické kanály, na nichž se pohupují loďky?

1.den: odjezd ve večerních hodinách, první nástupní místo Trutnov, možnost nástupu také mimo Podkrkonoší: Praha – Černý Most, Beroun, Hořovice, Plzeň, Rozvadov. Noční přesun do Belgie.


2. den: AACHEN (Cáchy) – krátká zastávka v centru města. Katedrála, kde bylo korunováno 30 králů Svaté říše římské, historická radnice, středověké domy a brány. BOKRIJK – největší belgické muzeum v přírodě (skanzen) věnované životu na vlámském venkově. Je zde umístěno na 100 stavení. Uvidíte dobové oděvy, technické pomůcky a seznámíte se s tradičními řemesly. ANTVERPY – historické centrum města. Katedrála Panny Marie patří mezi ty největší v Evropě (Rubensovy obrazy). Z dalších památek Rubenshuis, hlavní tržiště Grote Markt, fontána se sochou kraba a renesanční radnice s cechovními domy.


3. den: GENT – kouzelné město patřilo k nejbohatším v Evropě. Jeho bohatá historie je lákadlem pro náročné turisty. Množstvím památek je přirovnáváno k Paříži. K těm nejdůležitějším patří malebné nábřeží Graslei, působivá rezidence flanderských hrabat Gravensteena a životem pulsující náměstí Korenmarkt. Obdivovat budete gotickou katedrálu sv. Bavona se slavným Gentským oltářem. BRUGGY – klenot pozdního středověku je zapsán na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Prastaré plavební kanály a nad tím vším mohutné věže chrámů. Pro milovníky čokolády a belgických pralinek je návštěva čokoládovny opravdový zážitek. Středověké domy na náměstí v srdci města, jedna z nejkrásnějších radnic v Belgii, skvostná osmiboká věž Belfort. Bazilika sv. Krve uchovává jednu z nejposvátnějších relikvií v Evropě. Možnost podvečerní projížďky výletní lodí po kanálech.


4. den: BRUSEL – celodenní prohlídka města. Srdcem města je nejslavnější náměstí Grand Place, kde se v tomto termínu rozprostře květinový koberec z 600 000 různobarevných begónií. Impozantní náměstí je zapsáno na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Honosné cechovní domy s převážně barokními, mnohde silně zlacenými fasádami. Za nejkrásnější gotickou stavbu Belgie se považuje radnice. Královský palác s nedalekým kostelem sv. Jakuba je jeden z nejhezčích v Bruselu. Belgickým národním kostelem je katedrála sv. Michala. Symbolem města je bronzová soška čůrajícího chlapečka. Dnes má svůj protějšek – Jaenneke Pis (čůrající holčičku). Socha Zinneke Pis (čurajícího psa). ATOMIUM – obří molekula železa, kterou se dá procházet. Z nejvyšší koule je úžasný výhled na Brusel. MINIEVROPA – miniaturní městečko se zajímavými 300 stavbami z celé Evropy. WATERLOO – podvečerní zastávka u slavného evropského bojiště. Zde se roku 1815 odehrála bitva, v níž bylo francouzské vojsko Napoleona Bonaparta definitivně poraženo. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.


5. den: návrat v dopoledních hodinách.

Ubytování: hotel v Antverpách.


Stravování: snídaně. Večeře individuálně večeří v hotelové restauraci.


V ceně je zahrnuta: přeprava, 2x ubytování, 2x snídaně a průvodce.  

© 2018 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.