fbpx

CYKLISTICKÁ ISTRIE S KOUPÁNÍM

vizual na web - katalog 2023

Termín:  Lze zorganizovat pro skupiny.

 

Číslo zájezdu: 690

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 15 950,- Kč


Popis


Cyklistika s pobytem u moře.

Cyklistické putování po chorvatské Istrii. I když je region poměrně kopcovitý, trasy jsou vedeny s minimálním stoupáním. To je možné i díky nejvýznamnější cyklostezce v oblasti – Parenzáně. Ta totiž využívá stopy bývalé železnice. Další částí etap vedou podél moře či podél umělého koryta řeky. Odpočinout si budete moci během volných dní, kdy si butete moci užít koupání v moři. A mimo odpočinku u moře budete moci posedět během cyklistických etap v kavárnách či hospůdkách po trase, třeba v historických vesničkách. Těch není na Istrii málo. Trasy vedou většinou po cyklostezkách, někdy také po vedlejších silničkách. Nicméně je potřeba počítat s převažujícím štěrkovým povrchem a tak je vhodné horské či případně krosové kolo.


Náročnost: 2


Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odjezd v odpoledních hodinách, noční přesun do Chorvatska.

V dopoledních hodinách příjezd k Jaderskému moři. V odpoledních hodinách možnost krátké projížďky na kole v okolí hotelu nebo koupání v moři.

PARENZANA – cyklotrasa vede po trase bývalé železniční trati, která propojovala italský Terst s poloostrovem Istrie. Cyklotrasa členitým terénem Istrie se pomocí mostů a náspů vyhýbá prudkému stoupání nebo klesání. Cyklotrasa Buje – Grožnjan – Livade, celkem 50 km.

Cyklotrasa začíná v historickém městečku BUJE. Trasa dál pokračuje po bývalé železniční trati až k historické vesničce GROŽNJAN. Z městečka nás čeká pozvolný sjezd do vesničky Livade. LIVADE je proslulé pěstováním lanýžů. Trasa dále pokračuje podél řeky MIRNA až k moři, kde dojedete na ubytování. Řeka Mirna vede v uměle vytvořeném korytě a podél řeky se nachází systém zemědělských zavlažovacích kanálů.

PARENZANA – pokračování po cyklostezce vzniklé na základech zrušené železnice. Cyklotrasa Motovun – Vižinada – jeskyně Beradine – Poreč,
celkem 46 km.

Etapa začíná u historického městečka MOTOVUN, které se nachází na vrcholu hory. Po návštěvě městečka se vydáte na kole po trase stezky Parenzana. Trasa míjí další historické městečko VIŽINADA, kterému vévodí kostel sv. Jeronýma. Možnost zastávky a prohlídky městečka. Další zastávkou na trase je jeskyně BAREDINE. Zde se vydáte na prohlídku jeskyně. Alternativně možnost návštěvy expozice traktorů nebo odpočinek v restauraci. Dále sjedete do města POREČ, které se nachází na břehu moře. Historické jádro mesta se rozkládá na vlastním poloostrově. Po prohlídce historického centra města na poloostrově se vydáte podél břehu zpět na ubytování.

Volný den u moře s možností krátké vyjížďky do města POREČ.

KAMENJAK – cyklotrasa po nejjižnější částí Istrie až na poloostrov Kamenjak, na kterém se nacházejí nefalšované dinosauří stopy. Cyklotrasa Nesactium – Medulin – Kamenjak – Pula, celkem 55 km.

Cyklotrasa začíná nedaleko archeologického naleziště NESACTIUM, kde se nalézají pozůstatky starověkého opevněného města. Trasa poté vede po cestě kopírující mořské pobřeží, která vás dovede až do městečka MEDULIN. Cesta po Medulinské riviéře patří mezi ty nejatraktivnější na Istrii. Trasa pokračuje po poloostrově KAMENJAK kolem dinosauřích stop až na nejjižnější mys Istrie s majákem. Pobřeží poloostrova tvoří desítky zátok, útesů, jeskyň a malých pláží. Trasu nakonec zakončíte u města PULA. Po uložení kol do přívěsu se vydáte na prohlídku centra města.

Volný den u moře s možností krátké vyjížďky.

Cyklotrasa vnitrozemím Istrie. Cyklotrasa Pazin – Hum – Buzet – Livade, celkem 57 km.

Trasa začíná ve městě PAZIN. Přímo pod hradem v Pazinu se zdejší řeka ztrácí do podzemí. BUZET – městu dominuje majestátně vyhlížející Starý hrad. Večer posezení v místním vinném sklípku.

Dopoledne možnost koupání v moři. V podvečerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v dopoledních hodinách.

Informace


Ubytování:

Hotel na mořském pobřeží, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství.

Příplatek za jednolůžkový pokoj je 3 500,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

Snídaně.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 7x ubytování
  • 7x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a České Budějovice. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. Při zájmu větší skupiny zajistíme za příplatek svoz.

 

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.