fbpx

PODÉL ŘEKY RHÓNY

Zermatt

Termín: 2. 7. – 7. 7. 2021

 

Číslo zájezdu: 640

 

Ubytování: apartmány

 

Stravování: vlastní

 

Doprava: autobus

 


Cena: 9 950,- Kč


Popis


Trasa pod dohledem čtyřtisícovek.
Pohodová cyklistika mezi horskými velikány.

Cyklostezka vás povede z hor údolím řeky Rhony s krásnou horskou kulisou kolem jezer a vodopádů, středověkými městečky k největšímu švýcarskému jezeru a nejkrásnějšímu městu na jeho břehu Montreux. Program je doplněn o návštěvu horského střediska Zermatt s majestátním Matterhornem.

 

Pro příjezd do Švýcarska není potřeba test ani očkování. Hotely, muzea, lanovky, vlaky fungují normálně. Pouze ti bez očkování nebo protilátek se musí zastavit před návratem na placený antigenní test (i děti od 6 let).

 


Náročnost: 1 až 3


Váš průvodce:

Petr Gruss

Program


Odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu i v západních Čechách. Noční přesun do Švýcarska.

GRIMSELPASS 2164 m – panoramatický sjezd z horského průsmyku až na dno romantického údolí, které je pokladnicí walliské lidové architektury. Pokračování po pohodlné cyklostezce vedoucí převážně z kopce do Brig (cíl zkrácené etapy) nebo až do cíle etapy ve Vispu. Celkem 72 km (+240 m/-1750 m).

LEUKERBAD 1450 m – z termálního lázeňského letoviska po silnici do údolí řeky Rhóny. Pokračování mezi vinohrady a ovocnými sady do Sionu, historického města s pozůstatky středověkého hradu (cíl zkrácené etapy). Pokračování údolím řeky Rhóny do cíle v Martigny. Celkem 65 km (+0/-890 m).

WALLISKÉ ALPY – ZERMATT 1710 m – nejdříve musíte z Täsche vyjet do Zermattu (po vlastní ose nebo zubačkou), který leží na úpatí nejfotografovanější evropské hory – majestátního Matterhornu. Po silnici zpět do Täsche a přes Visp (cíl zkrácené etapy) a údolím řeky Rhóny do cíle v Sierre. Celkem 75 km (+240 m/-1150 m).

 

Alternativně možnost výjezdu zubačkou na vyhlídku Gornergrat nabízející úchvatný přírodní amfiteátr s více než 35 vrcholy přesahujícími 4 000 m a rozlehlými ledovci. Vyhlídkový dvacetikilometrový sjezd na kolech zpět do Zermattu.

FORCLAZ 1520 m sedlo na švýcarsko-francouzské hranici nedaleko masivu Mont Blanc. Sjezd do údolí řeky Rhóny a k Ženevskému jezeru přes Montreux do cíle ve Vevey. Celkem 69 km (+360 m /-1160 m). Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Náročnost a informace o trasách:

Náročnost lehká až středně těžká – základní trasy bez výrazného stoupání. Povrch je převážně asfaltový, místy šotolina. Jednotlivé trasy jsou v údolích vedeny po cykloturisticky značených cestách. Cyklotrasy jsou dobře značeny, prochází atraktivními horskými oblastmi. Místa jednotlivých startů jsou většinou ve vyšší nadmořské výšce než místa cílů. Autobus s vlekem bude na určených místech čekat pro případ, že by některý účastník měl zájem ukončit etapu dříve. Poslední den je etapa, kdy autobus bude celý den stát.

Informace


Ubytování:

Leukerbad, apartmány apartmány v rekreačním středisku Leukerbad, dvoulůžkové ložnice.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 190,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

vlastní. K dispozici kuchyňky. Doporučujeme v CK objednat sterilované jídla.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava autokarem s cyklovlekem
  • 3x ubytování
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Balíček komplexního cestovního pojištění 30,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu, Beroun, Plzeň na Rozvadov. V případě zájmu více osob z jedné lokality zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.