fbpx

CYKLISTIKA V OKOLÍ SVATÉHO MOŘICE

Cyklistické zájezdy do Švýcarska

Termín: 31. 7. – 5. 8. 2024

 

Číslo zájezdu: 730

 

Ubytování: hostel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 10 850,- Kč


Popis


Ve stopách Glacier a Bernina Expressu.
Lanovky v ceně zájezdu.

Cyklistický zájezd do vysokohorské oblasti Engadinu se základnou ve Svatém Mořici. Zaujmou vás pohledy na zaledněné štíty, blýskavé hladiny údolních jezer i poutavá atmosféra mondénního vysokohorského střediska St. Moritz, v němž budete ubytováni. Nezapomeňte plavky, budete mít možnost se i vykoupat. Při tomto zájezdu se jede z části po pohodlném asfaltovém povrchu, ale také po šotolinových cestách. Proto není vhodné silniční kolo. V ceně je několik lanovek na které již jízdné nebudete platit. Rovněž tak některé úseky horských železnic a MHD ve Svatém Mořici.


Náročnost: 2 až 3


Váš průvodce:

Petr Gruss

Doprava: AD Zikmund

Program


Odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu po trase také v západních Čechách. Noční přesun do Švýcarska.

Cyklotrasa St. Moritz – Silyaplana – Malojapass (možnost vycházky na vyhlídku Belveder) a zpět přes Surlej (možnost výletu lanovkou na Corvatsch) – St. Moritz, celkem 40 km. Cesta atraktivním Horním Engadinem přímo pod třítisícovými vrcholy, romantickým údolím, bez výraznějšího stoupání. Údolí je považováno za jedno z nejkrásnějších ve Švýcarsku. SV. MOŘIC – jedno z nejpřitažlivějších středisek zimních sportů na světě, leží na slunné terase na břehu Mořického jezera. MALOJAPASS 1815 m – vysokohorský průsmyk. Na trase krásná jezera Segl a Silvaplana. SURLEJ 1805 m, lanovkou přes Murtel 2702 m (možnost vycházky vysokohorskou přírodou) na Corvatsch 3 295 m. CORVATSCH – vynikající panorama, výhledy na ledovce i na vrchol Piz Bernina 4049 m. Jízdné lanovkou je v ceně zájezdu.

Cyklotrasa Bernina Pass – Diavolezza (možnost výletu lanovkou) Val Bernina – Val Roseg – hotel Roseg – Val Roseg – Pontresina – St. Moritz, celkem 45 km. BERNINA PASS 2358 m – romantické vysokohorské sedlo s jezerem. Sedlem projíždí panoramatický vlak Bernina Express z Churu do italského Tirana. DIAVOLEZZA 2973 m – výlet lanovkou s panoramatickými výhledy na okolní zaledněné štíty. MORTERATSCH – největší ledovec masivu Bernina, možnost vycházky až k čelu ledovce. VAL ROSEG – malebné údolí. PONTRESINA 1725 m – rekreační středisko, z historických budov vyniká románská věž, Alpinské muzeum. BERNINA – nejvyšší pohoří Východních Alp a jedna z nejkrásnějších oblastí Švýcarska. Nejvyšším vrcholem je Piz Bernina 4049 m – královna Engadinu. Z České republiky to je také nejbližší čtyřtisícovka.

Cyklotrasa St. Moritz – La Punt 1690 m – Albula Pass 2312 m – Landwasser viadukt – viadukt Solis, celkem 59 km. ALBULA PASS – vysokohorský průsmyk. LANDWASSER VIADUKT – vycházka na vyhlídku na nejslavnější švýcarský viadukt, který je zde harmonicky zasazen do horské přírody. Přes viadukt jezdí slavný Glacier Express.

ALTERNATIVNĚ: pohodová turistika s využitím lanovek, které jsou již v ceně zájezdu. PONTRESINA – pozemní lanovkou na MOTTAS MURAGL 2450 m, pěší přechod dlouhý 7 km na LANGUARD 2300 m a do údolí sedačkovou lanovkou. Cestou budete mít panoramatické výhledy.

Cyklotrasa St. Moritz – Celerina – Zernez – Zuoz – Oberengadin – Guarda – Ardez, celkem 54 km.

ÚDOLÍ ENGADINU – dlouhé údolí při říčce Inn, v němž se choulí rozkošné vesničky. Mnohé z nich se pyšní fasádami zdobenými malbami nebo sgrafity. CELERINA – bohatě zdobené domy, olympijská bobová dráha. GUARDA – hezké malované domy. ARDEZ – romantická vesnice se zříceninou hradu, malované domy, na jednom je překrásný výjev Adama a Evy v Rajské zahradě. Ve večerních hodinách odjezd.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

hostel v rekreačním středisku St. Moritz, čtyřlůžkové pokoje,

dvoulůžkový pokoj za příplatek 3 600,- Kč.

Stravování:

snídaně,

možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 1 800,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava,
  • 3x ubytování,
  • 3x snídaně,
  • jízdné lanovkami podle programu,
  • průvodce.

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu,
  • cestovní pojištění.

Cestovní pojištění:

balíček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den do 70 let,

nad 70 let 80,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění zde.

Nástupní místa:

nástupní místa sestavujeme s přihlédnutím k bydlišti účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Hradec Králové, Jičín) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a Plzeň. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení.

Více informací o nástupních místech zde.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.