fbpx

CYKLOTURISTIKA U LUŽICKÝCH SRBŮ

Cykloturistika u Lužických Srbů

Termín:   Lze zorganizovat pro skupiny.

 

Číslo zájezdu: 630

 

Ubytování: hostel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 7 250,- Kč


Popis


Za našimi krajany Lužickými Srby.

V posledních letech se regionu vybudovalo mnoho nových cykloturistických stezek. Terén je mírně zvlněný a povrch je převážně asfaltový. Čekají vás historická města, typické lužické vesnice a městečka, a především krásná krajina. Na trase vás čekají příjemné hospůdky. Starší lidé hovoří ještě lužickou srbštinou, které budete dobře rozumět.


Náročnost: 2


Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odjezd v ranních hodinách. Přesun do Německa. Cyklotrasa SPREE RADWEG * Kottmar – Bautzen, celkem 45 km. Celá trasa vede podél řeky Spree. Navštívíte její 3 prameny a budete pozvolna klesat až pod Budyšín. Cestou se občerstvíte v místních hospůdkách, prohlédnete staré vodní stavby. BUDYŠÍN – středisko Horní Lužice. V centru města najdete srbskou kulturní informačku. Pohled na město se vám otevře z mírně nakloněné věže Reichenturm, zajímavá je stavba gotického chrámu sv. Petra. Určitě navštivte hrad Ortenburg se Srbským muzeem, s nedalekým hřbitovem národních buditelů a troskami kláštera.

Cyklotrasa KRABAT RADWEG * Panschwitz – Kuckau – Crostwitz – Ralbitz – Grossärchen – Schwarzkollm, celkem 43 km. Jedná se o polovinu Krabat Radweg, možnost prodloužení i krácení. Celou cestu vás bude doprovázet černý havran. PANSCHWITZ-KUCKAU – malebná obec. MARIASTERN (Mariina Hvězda) – klášterní cihlový kostel P. Marie s nově upraveným interiérem. Na nádvoří socha sv. Jana Nepomuckého a barokní kašna s českým lvem. CHOSTWITZ – jedna z nejstarších a nejznámějších vesnic. Důležité středisko lužickosrbského národa s divadelní tradicí a vlasteneckou činností. RALBITZ – typická srbská vesnice s ryzí lužickosrbskou školou, hřbitovem a katolickým kostelem. SCHWARZKOLLM – Krabatův mlýn. Dozvíte se legendu o zakletém černém havranu.

Cyklotrasa SÄCHSISCHE STÄDTEROUTE * Kamenz – Medingen – Drážďany, celkem 55 km. KAMENZ – historické městečko, rodiště slavného osvícence Gottholda Lessinga. DRÁŽĎANY – večerní prohlídka města.

Cyklotrasa ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO * Drážďany – Pirna – Bad Schandau – Hřensko – Děčín, celkem 65 km. DRÁŽĎANY – jedno z nejkrásnějších měst na Labi plné obnovených památek. Projížďka parky, kolem ZOO, Letní zámek, úzkorozchodná železnice. DOLNÍ ŽLEB – rekreační obec, kam až do nedávna nevedla žádná silnice. SASKÉ ŠVÝCARSKO – velmi atraktivní úsek. Pojedete pod strmými skalními útesy. Úchvatný je pohled na pevnost Königstein či skalní most Bastei. Projíždět budete lázeňskými městy Rathen či Bad Schandau.

Informace


Ubytování:

2x hostel v centru Budyšína,1x hotel IBIS v centru Drážďan.

Stravování:

Snídaně.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Balíček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme s přihlédnutím na bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové). U tohoto zájezdu pokračuje na Turnov a Liberec. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.