fbpx

CYKLOSTEZKA ALTMÜHL

Údolí, které okouzlí milovníky přírody i historie.
Nejoblíbenější turistická trasa v Německu.

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

630

8.6. – 11.6. 2017 Penzion nebo hotel. Autobus 5 950,-/5 700,- Kč

Vybrali jsme pro vás nejkrásnější část cyklostezky Altmühl, která je vedena převážně po vlastní stezce a patří k nejoblíbenějším v Německu. Je především asfaltová, částečně jemná šotolina. Přírodní park Altmühltal je jedním z nejkrásnějších koutů jižního Německa. Rozkládá se kolem zákrutů řeky Altmühl a jejího údolí. Najdete zde ostré skály, svahy pokryté jalovcem, pohádkové výhledy na meandry řeky, zámky, hrady a kostely. U ústí do Dunaje se projedete na kole a lodí neschůdnou Dunajskou soutěskou pod klášterem Weltenburg.

Program:

– každý den je možnost krácené trasy.
1. den: odjezd v ranních hodinách, přesun do Bavorska. Cyklotrasa Pappenheim – Dollnstein – Eichstätt, celkem 36 km. PAPPENHEIM – nad malebným městečkem se středověkými uličkami romantická zřícenina hradu. ZWÖLF APOSTEL – malebné skalní útvary, vyhlídka. EICHSTÄTT – centrum přírodního parku, historické jádro města, majestátní katedrála. WILLIBALDSBURG – na hradě je hlavní atrakcí Jura museum.
2. den: cyklotrasa Eichstätt – Kipfenberg – Beilngries – (Berching a zpět), celkem 50 – 70 km. PFÜNZ – zrekonstruovaná římská pevnost Vetoniana. KIPFENBERG – nad městem soukromý hrad, nedaleko leží geografický střed Bavorska, romantické skalní vyhlídky. BEILNGRIES – zámek Hirschberg, malebné centrum města s úzkými uličkami a kapličkami. BERCHING – starobylé městečko s kompletně zachovanými hradbami a věžemi, hrázděné domy, přístav vyhlídkových lodí plujících po kanálu Mohan – Dunaj.
3. den: cyklotrasa Beilngries – Riedenburg – Kelheim – Weltenburg, celkem 60 km. RIEDENBURG – možnost odbočky ke krásnému zámku Rosenburg nebo ke sklářskému muzeu. PRUNN – výjezd k jednomu z nejlépe zachovalých rytířských hradů Bavorska. ESSING – starobylé městečko, zajímavý dřevěný most. Starý plavební kanál Mohan – Dunaj se zachovalými plavebními komorami z 19. století. Možnost odbočky k romantickému hradu Randeck. WELTENBURG – nejstarší bavorský klášter leží v místech, kde Dunaj protéká malebnou skalnatou soutěskou. Výlet lodí touto soutěskou ke zmíněnému klášteru jak pro cyklisty, tak pro pěší.
4. den: cyklotrasa údolím Dunaje Kelheim – Regensburg, celkem 30 km. REGENSBURG (Řezno) – jedno z nejlépe zachovaných měst v Bavorsku. V historickém jádru, které bylo zapsáno na Seznam kulturního dědictví UNESCO, se nachází mnoho románských a gotických památek. Mezi nejvýznamnější památky patří středověký kamenný most, starobylé opevnění, stará radnice, patricijská Zlatá věž a dominantou města je gotická katedrála sv. Petra. Zbytky opevněného římského tábora.

Ubytování: penzion, hotel.
Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 990,- Kč.
V ceně je zahrnuta: přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně a průvodce.

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.