fbpx

CYKLOSTEZKA NISA – ODRA

vizual na web - katalog 2023

Termín: Lze zorganizovat pro skupiny.

 

Číslo zájezdu: 680

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 7 450,- Kč


Popis


Pohodlná cyklostezka podél řeky.
Cesta po proudu řeky.

Putování podle řek Nisa a Odra nejkrásnějším úsekem Německo – polské cyklostezky, která je dlouhá 591 km a vede od Jizerských hor až k Baltickému moři. V programu je úsek od přírodního parku Bad Muskau k moři. Terén je rovinatý, převážně pěkný asfalt a jako vždy je možnost trasu krátit. V místech, kde dříve zdánlivě končil svět, se dnes před cyklistou otevírá pravý ráj. Cesta přes státní hranice dnes již není problémem. Putovat budete nejprve podél Nisy a dál podél Odry, kde převládá rovinatá říční krajina téměř ve své původní podobě. Z hráze budete mít pěkné výhledy. Čeká vás krásná lužní krajina, historická města, typické lužické vesnice a městečka s možností občerstvení v útulných hospůdkách.


Náročnost1 až 3


Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odjezd v časných ranních hodinách, přesun do Německa. Cyklotrasa Bad Muskau – Gubin. Celkem 64 km, možnost krácení. Putování Dolní Lužicí, rozmanitou rovinatou krajinu utváří říční nivy Sprévy a Nisy, vřesoviště, oblasti jezer a zalesněných pásem. BAD MUSKAU (UNESCO) – lázeňské městečko s jedním z nejkrásnějších parků v Sasku.

Cyklotrasa Gubin – Neuzelle – Frankfurt – Kostrzyn. Celkem 60–95 km, možnost krácení. Stále po rovině jezerní oblastí Odry a Sprévy. NEUZELLE – zajímavý klášter s barokní zahradou a pivovarem. EISENHÜTTENSTADT – historické jádro města.

Cyklotrasa Kostrzyn – Hohenwutzen – Schwedt. Celkem 60–88 km, možnost krácení. Říční nivou řeky Odry. Panují zde „holandské“ hydrologické podmínky, protože střední úroveň hladiny vody Odry je vyšší než vodní úroveň okolní severozápadní krajiny, což znamená, že se zde téměř vždy vyskytuje voda, která musí být využita nebo odvedena. CRIEWEN – zajímavý zámecký park.

Cyklotrasa Schwedt – Gartz – Penkun – Löcknitz. Celkem 50–72 km, možnost krácení. GARTZ – v okolí stará ramena Odry, ptačí rezervace. PENKUN – historické město, zámek, skanzen. Pěkná krajina. LÖCKNITZ – historické město, romantický hrad. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do cílového místa ve 23:00 hodin.

Informace


Ubytování:

3x penzion, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 400,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

Snídaně.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme s přihlédnutím na bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové). Při zájmu větší skupiny zajistíme za příplatek svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.