fbpx

CYKLOSTEZKA Z PRAHY DO ČESKÉHO ŠVÝCARSKA

Cyklistika - Labská cyklostezka - Vltavská cyklostezka - zájezd

Termín: 3. 9. – 6. 9. 2020

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 4 950,- Kč


Popis


Vydejte se na kole z Prahy do Českosaského Švýcarska. A příští rok hurá na další část Labské cyklostezky do Německa. Projeďte se po proudu našich nejvýznamnějších národních řek Vltavy a Labe až k hranicím s Německem. Kdo chce, může poslední den pokračovat podél Labe až do Saského Švýcarska. Vychutnejte si malebné údolí Porta Bohemica, krásná města Mělník, Litoměřice či Děčín. Uvidíte toho však mnohem víc, neboť naši průvodci znají i ta nejskrytější místa. Projeďte se v pohodě podél osvěžující řeky a vychutnejte si krásná místa Česka.

Váš průvodce:

seznamte se

Doprava: pohodlný autobus AD Zikmund

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun do Prahy. Cyklotrasa Praha, Troja – Máslovice – Nelahozeves – Veltrusy – Mělník, celkem 55 km. První den vyrazíme ze severního okraje Prahy, z Troje. MÁSLOVICE – malé muzeum másla. NELAHOZEVES – jedna z nejkrásnějších renesančních staveb v Čechách ležící na břehu Vltavy, rodný dům Antonína Dvořáka. VELTRUSY – romantický zámecký park. MĚLNÍK – město vína s historickým jádrem. V západu slunce si zde můžete se sklenkou vína sednout k vyhlídce na soutok Labe a Vltavy.

Cyklotrasa Mělník – Račice – Roudnice nad L. – Litoměřice, celkem 50 km. DOLNÍ BEŘKOVICE – renesanční zámek s anglickou zahradou. RAČICE – veslařský areál. ROUDNICE NAD LABEM – zámek, vyhlídková věž. LITOMĚŘICE – historické jádro města je ohraničeno dochovaným městským opevněním. Mezi nejvýznamnější památky patří Dómský pahorek, Máchova světnička, historické sklepy, gotický hrad a katedrála sv. Štěpána. Soutok Labe a Ohře.

Cyklotrasa: Litoměřice – Velké Žernoseky – Ústí nad Labem – Děčín, celkem 55 km. Celá trasa je vedena po nové cyklostezce.VELKÉ ŽERNOSEKY – rozsáhlé vinné sklepy. PORTA BOHEMICA – hluboké údolí je významnou dopravní tepnou, dnes tudy vede i důležitá cyklostezka. STŘEKOV – tajuplný hrad se vypíná přímo nad hladinou Labe. ÚSTÍ NAD LABEM – lanovkou se dostanete k výletní restauraci s vyhlídkou Větruše. DĚČÍN – zámek, Pastýřská stěna s výletní restaurací.

Cyklotrasa Děčín – Dolní Žleb – Schöna – Königstein – Kurort Rathen – Bad Schandau, celkem 50 km. DOLNÍ ŽLEB – rekreační obec, kam až do nedávna nevedla žádná silnice. SASKÉ ŠVÝCARSKO – velmi atraktivní úsek. Pojedete pod strmými skalními útesy. Úchvatný je pohled na pevnost Königstein či skalní most Bastei. Projíždět budete lázeňskými městy Rathen či Bad Schandau. Alternativní trasa bude připravena pouze na území Českého Švýcarska. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 22.00 hodin.

Informace


Ubytování:

hotely a penziony po trase, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování:

snídaně. Večeře individuálně v restauracích.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce
  • malý dárek ♥

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění – 10,- Kč / den při pobytu na českém území. V případě cestování do Německa, tak je cena 96,- Kč.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

U tohoto zájezdu budou možná tato místa: Trutnov, Hradec Králové, Jičín, Nová Paka, Stará Paka, Hořice, Lázně Bělohrad a další místa po trase.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2020 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.