fbpx

CYKLOTURISTIKA U LUŽICKÝCH SRBŮ

Cykloturistika u Lužických Srbů

Termín: 31. 7. – 2. 8. 2020

 

Číslo zájezdu: 660

 

Ubytování: penzion

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 5 250,-/5 000,- Kč

Při objednávce dnes záloha pouze 1 800 Kč splatná do týdne. Zbytek 30 dní před odjezdem. Lomítková cena je pro stálé klienty. Informace ke slevám: https://hoska-tour.cz/slevy/.


Popis


Za našimi krajany, Lužickými Srby, jezdíme většinou na tradiční velikonoční procesí jezdců na koních, tzv. „křižáků“ nebo na svátky Božího Těla. V posledních letech se tu vybudovalo mnoho nových cykloturistických stezek. Terén je mírně zvlněný a povrch je převážně asfaltový. Čekají vás historická města, typické lužické vesnice a městečka, a především krásná krajina. Na trase vás čekají příjemné hospůdky. Starší lidé hovoří ještě lužickou srbštinou, které budete dobře rozumět.

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu i v Liberci. Přesun do Německa. Cyklotrasa SÄCHSTISCHE STÄDTEROUTE * Löbau – Budyšín – Crostwitz – Panschwitz–Kuckau, 47 km. BUDYŠÍN – středisko Horní Lužice. V centru města najdete srbskou kulturní informačku. Pohled na město se vám otevře z mírně nakloněné věže Reichenturm, zajímavá je stavba gotického chrámu sv. Petra. Určitě navštivte hrad Ortenburg se Srbským muzeem, s nedalekým hřbitovem národních buditelů a troskami kláštera. PANSCHWITZ-KUCKAU – malebná obec, v polích hezká boží muka. MARIASTERN (Mariina Hvězda) – klášterní cihlový kostel P. Marie s nově upraveným interiérem.  Na nádvoří socha sv. Jana Nepomuckého a barokní kašna s českým lvem.

Cyklotrasa KRABAT RADWEG * Panschwitz-Kuckau – Chostwitz – Ralbitz – Grossärchen – Schwarzkollm – Weissig – Deutschbaselitz – Panschwitz-Kuckau, 75 km. Možnost krácení. CHOSTWITZ – jedna z nejstarších a nejznámějších vesnic. Důležité středisko lužickosrbského národa s divadelní tradicí a vlasteneckou činností. RALBITZ – typická srbská vesnice s ryzí lužickosrbskou školou a katolickým kostelem.

Cyklotrasa SÄCHSISCHE STÄDTEROUTE * Panschwitz–Kuckau – Kamenz – Medingen – Drážďany, 55 km. KAMENZ – historické město, rodiště slavného osvícence Gottholda Lessinga. DRÁŽĎANY – krátká prohlídka historického jádra města. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Informace


Ubytování:

penzion, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 680,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 2x ubytování
  • 2x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Balíček komplexního cestovního pojištění 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat po trase přes Liberec. Klientům z Prahy, Brna a Pardubic doporučíme vlakové spojení. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.