fbpx

DOLOMITY – NEJLEPŠÍ FERRATY

Nejkrásnější via ferraty v centrální části Dolomit.
Střední obtížnost.

Číslo:

Termín:

po dohodě

Cena:

na dotaz

Ubytování:

apartmány

Stravování:

vlastní

Průvodci:

Tomáš Horák

Zajištěné cesty – ferraty vás v Dolomitech zavedou do míst, kterých by dříve mohl dosáhnout jen zkušený horolezec. Via ferraty jsou stavěny tak, aby si svoji obtížnost našel opravdu každý. S kvalitním instruktorem zvládnete zdolat systémem žebříků a ocelových lan nejeden vrchol.

Zájezd je na zakázku pro alespoň 7 osob.


Zájezd je střední až těžké obtížnosti, existují různá značení obtížnosti (lehká – modrá, nebo A, B; střední – červená nebo B, C; těžká – černá, C, D, E).


Tento zájezd se uskuteční s 7 – 15 účastníky.

1.den: odjezd ve večerních hodinách, přesun do italských Dolomit.


2.den: via ferrata Oskar Schuster Steig (obtížnost B) v masivu Langkofelu – výstup na špičku jehly, vrchol Plattkofel (2958 m) – lanovkou od chaty Rif. Passo Sella k chatě Rif. T. Demetz, sestup k chatě Rif. Vicenza (Langkofel hütte 2253 m), nástup na svislou ferratu, lezecké výstupy, výstup komínem podél fixního lana, kramle a jste u vrcholového kříže na vrcholu Plattkofel (2958 m), sestup k chatě Plattkofel hütte (2300 m), návrat k autobusu po cestě Fridrich August Weg.


3.den: via ferrata Pisciadu Klettresteig (via ferrata Brigata Tridenta, obtížnost C) v masivu Sella – jedna z nejhezčích ferrat v Dolomitech. Nástup na parkovišti za obcí Colfosco (1950 m), přístupovou cestu kolem potoka a vodopádu vystřídá kolmá mohutná stěna s kramlemi a žebříky. V poslední fázi výstupu je přechod po dřevěném visutém mostu a závěr ferraty je u chaty Rif. Pisciadu (2585 m). Sestup do údolí.


4.den: via ferrata Giovanni Lipella (obtížnost C, místy D) v masivu Tofan – výstup na vrchol Tofana di Rozes (3225 m), jedna z historických klasických via ferrat Dolomit. – nástup u chaty A. Dibona (2083 m), traverzová cesta pod jižní stěnou Tofany di Rozes, následuje Gallerie de Castelleto (výstup 800 metrů dlouhou štolou ve skále, pozůstatek 1. světové války), stoupání po skalních pásech a polích, střídání strmých výstupů s traverzy, rozcestí Tre Dita (2694 m, možnost zkrácení túry a sestup k chatě Rif. Giussani (2580 m), z rozcestí pokračuje ferratový výstup, poslední úsek cesty na vrchol Tofana di Rozes (3225 m) po kamenité cestě, z vrcholu nádherný výhled na další skupiny Dolomit (Cristallo, Sorapiss, Antelao, vrchol Marmoladu), sestup k chatě Rif. Giussani a následně k chatě A. Dibona.


5.den: via ferrata Trincee (nástup obtížnosti D, zbylá vzdušná hřebenová část ferraty obtížnosti C) – cesta po starém válečném chodníku 1. světové války, bezprostřední výhled na královnu Dolomit – Marmoladu (3343 m) – začátek u jezera Lago di Fedaia (2054 m), výstup do sedla Porta Vescovo (2478 m), prudký výstup po hladké skále (obtížnost D), cesta po hřebeni Padon jako po hradním cimbuří, střídají se krátké tunely s mosty, vše jako pozůstatek postavení 1. světové války, nádherné výhledy na nejvyšší vrchol Dolomit Marmoladu (3343 m). Náhradní varianta – za příznivého počasí via ferrata na vrchol Marmolada po západním hřebeni (obtížnost B až C).


6.den: Via ferrata Ettore Bovero (obtížnost B až C), výstup na samostatný vyhlídkový vrchol Col Rosa (2166 m) – skála s mnoha jeskyněmi, traverzy se střídají se strmými výstupy po krásné členité skále, na vrcholu zákopy a chodby z 1. světové války, z vrcholu panoramatické výhledy na masiv Cristallo, Sorappis a hřeben Pomagagnon, po sestupu přechod na krátkou via ferratu Giovanni Barbara (B) k mohutnému vodopádu se závojem Cascade Ru de Fanes. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 24.00 hodin.
Vybavení: vlastní ferratový set, úvazek (nejlépe prsní i sedací), helma, odsedávací smyčka spolu s HMS karabinou, čelovka, rukavice (stačí cyklistické).

Ubytování: apartmány v Corvaře, vlastní sociální zařízení a kuchyňský kout, dvoulůžkové ložnice.


Stravování: k dispozici kuchyňka, možnost vlastního vaření. V cestovní kanceláři lze objednat sterilovaná jídla, bližší informace na webových stránkách nebo v pokynech zaslaných jednotlivým účastníkům.


V ceně je zahrnuta: přeprava mikrobusem, 4x ubytování a horolezecký instruktor.

Už to kreslíme…

© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.