fbpx

DOLOMITY Z KOPCE

Dolomity z kopce zájezd

Termín: 21. 6. – 27. 6. 2022 (pán k doobsazení)

 

Číslo zájezdu: 620

 

Ubytování: apartmány

 

Stravování: vlastní

 

Doprava: autobus


Cena: 9 750,- Kč


Popis


Pojedete z vysokohorských sedel.
Ubytování v srdci Dolomit.

Pohodová cyklistika po cyklostezkách a silnicích v nádherných sceneriích v centru Dolomit. Začínat budete většinou v některém horském sedle a budete sjíždět do údolí a dál po krásných cyklostezkách podle zpěněných řek pod majestátními vrcholy Dolomit. Výškový rozdíl 1500 m mezi startem a cílem etapy nebude výjimkou. Navštívíte známá střediska Dolomit, jako jsou Cortina d’Ampezzo či Canazei. Pojedete podle řek Piave či Avisio, údolími Val di Fiemme, Val Gardena, Vale di Lendro, pod vrcholy Marmoláda či Piz Boe. Budete mít možnost navštívit památníky bojů za 1. sv. války. Pro výkonné bikery jsou připraveny i náročnější varianty, jako výjezd k Cinque Torri, pod Tre Cime apod.


Náročnost1 až 3


Váš průvodce:

Petr Gruss

Doprava: AD Zikmund

Program


Odjezd v podvečerních hodinách. Noční přesun do Dolomit.

Údolím Val di Lanro po trase bývalé železnice a dál údolím Val Pusteria. Cyklotrasa Misurina 1781 m – Dobbiaco (Toblach) 1100 m – Brunico (Bruneck) 820 m, celkem 57 km. Trasa je vedena zpočátku po silnici, dál po cyklostezce, povrch jemná šotolina, většinou však asfalt. Trasu lze prodloužit výjezdem pod Tre Cime k chatě Auronzo (+15 km asfalt). Dále lze trasu prodloužit výjezdem k Pragser Wildsee (+ 15 km). MISURINA – romantické jezero ve východní části Dolomit. VAL DI LANRO – krásné údolí s romantickou říčkou. TOBLACH – malebné středisko na konci kouzelného údolí. PRAGSER WILDSEE – vycházka okolo jezera, o kterém se říká, že je perlou mezi dolomitskými jezery. VAL PUSTERIA – malebné údolí s výhledy. Obživou místních obyvatel je horské zemědělství. BRUNECK – rekreační středisko, upravené historické jádro.

Přes Cortinu ď Ampezzo na Piavu – po stopách olympiády a války. Cyklotrasa Passo Valparola 2209 m – Passo Falzarego 2108 m – Cortina d’Ampezzo 1210 m – Pieve di Cadore 700 m, celkem 55 km. Ze sedla Valparola do Cortiny po silnici, dál po krásné cyklostezce, která je vedena po tělese bývalé železnice – upravené bývalé nádražní budovy.  Povrch většinou asfalt. Možnost prodloužit výjezdem k Cinque Torri (+ 9 km asfalt nebo lanovkou). PASSO VALPAROLA – pevnost z 1. světové války, muzeum, výhledy na Marmoladu, PASSO FALZAREGO 2108 m (možnost kabinovou lanovkou na Kleiner Lagazuoi 2778 m). Panoramatický výhled na střední část Dolomit. CORTINA D´ AMPEZZO – prohlídka mezinárodního horského střediska. Pěkný farní kostel ze světlého kamene s charakteristickou zvonicí. PIEVE DI CADORE – malebné údolí, památky na 1. sv. válku. CINQUE TORRI – impozantní skalní útvar, muzeum 1. světové války v přírodě.

Údolím Val di Fassa a Val di Fiemme po stopách Marcialongy. Cyklotrasa Passo Pordoi 2239 m – Canazei 1440 m – Moena 1184 m – Predazzo 1014 m – Cavalese 996 m – Cavalese 800 m, celkem 60 km. Trasa vede z Passo Pordoi do Canazei po silnici, pak po nádherné cyklostezce převážně mírné klesání do Cavalese. Povrch většinou pěkný asfalt. PASSO PORDOI 2239 m – možnost vycházky ke kapličce, odkud je pěkný výhled na Marmoladu. Možnost výletu kabinovou lanovkou do skupiny Sella na Sass Pordoi 2950 m. Dostanete se skoro do třítisícové výšky. Panoramatický pohled na Marmoladu 3342 m, nejvyšší horu a královnu Dolomit. Nedaleko Osarium, památka na 1. sv. válku. CANAZEI – horské středisko ležící pod nejznámějšími průsmyky. VAL DI FASSA a VAL DI FIEMME – slunečné údolí se středisky zimních sportů.

Okolím Corvary, údolí Val Badia. Cyklotrasa Passo Gardena 2121 m – Corvara 1527 m – Val Badia, celkem cca 30–40 km. Cyklistické putování v okolí místa ubytování.  CORVARA – rekreační středisko ležící přímo v srdci Dolomit. Místní obyvatelé „Ladinové“ stále udržují dávné tradice. VAL BADIA – jedno z nejkrásnějších údolí uprostřed Dolomit a jedno z pěti, kde se mluví ladinštinou. Možnost výletu kabinkovou lanovkou do masivu Sella.

Cesta panoramat a hradů v údolí Val Gardena a Vale Isarco. Cyklotrasa Passo Gardena 2121 m – St. Cristina 1400 m – St. Ulrich 1200 m – Chiusa 530 m – Ponte Gardena 470 m – Bolzano 270 m, celkem 72 km. Trasa je vedena 38 km po silnici a místních cyklostezkách v údolí Val Gardena a dál 34 km po krásné asfaltové cyklostezce podle řeky Isarco. Trasu lze zkrátit přejezdem ze St. Ulrichu přímo do Ponte Gardena, celkem 59 km. Naopak trasu lze prodloužit výjezdem na Passo Sella (+ 12 km silnice). PASSO GARDENA 2121 m – vysokohorské sedlo. Výhledy na Corvaru. PASSO SELLA – jedno z nejznámějších vysokohorských sedel. VAL GARDENA – romantické údolí mezi dolomitskými velikány. S. CHRISTINA – proslulé místo letní i zimní turistiky. ST. ULRICH – hlavní středisko v údolí Gardeny. Stále se zde vyrábějí dřevěné hračky i sochy. BOLZANO – průmyslové středisko s historickým jádrem města, mnoho domů s podloubími. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Náročnost lehká až středně těžká – základní trasy bez výrazného stoupání. Povrch je asfaltový, místy jemná šotolina, příp. lehčí terén. Jednotlivé trasy jsou v údolích vedeny po cykloturisticky značených cestách. Cyklotrasy jsou dobře značeny, prochází atraktivními horskými oblastmi. Místa jednotlivých startů jsou většinou ve vyšší nadmořské výšce než místa cílů. Autobus s vlekem bude na určených místech čekat pro případ, že by některý účastník měl zájem ukončit etapu dříve. První a poslední den jsou etapy, kdy autobus bude celý den stát.

Ubytování:

horské středisko Corvara, vybavené apartmány, dvoulůžkové ložnice s příslušenstvím.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 2 600,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

k dispozici vybavené kuchyňky. Sterilovaná jídla je možné objednat v cestovní kanceláři.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava autokarem s cyklovlekem
  • 4x ubytování
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu (lanovky: dle vlastního uvážení, celkově cca 50 €)
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Balíček komplexního cestovního pojištění 30,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Trutnov, Jičín, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a Plzeň.

Více informací o nástupních místech.

Naši klienti o tomto zájezdu říkají


Já bych vám chtěla moc poděkovat za úžasný cyklistický zájezd. Především chci poděkovat za profesionální službu, skvělý přístup, ochotu a vědomosti obou průvodců především p. Petra Grusse. Za skvělou práci pana řidiče. I za pěkné ubytování. Program byl bohatý, mohli jsme poznat velkou část Dolomit.

 Gabriela Kalvarová

Chtěli bychom Vám poděkovat za krásný zážitek. Vše bylo bezvadné. Příjemně nás překvapilo kvalitní ubytování. Zvlášť bychom chtěli ocenit průvodce Petra Grusse a i jeho kolegu stejného jména. Je znalý, organizačně schopný a zejména ochotný kdykoliv pomoci. Má hlavní podíl na tom, že se zájezd tak líbil.

Jana Komasová a Ing. Rudolf Komas

Děkuji Vám za výbornou organizaci zájezdu Dolomity z kopce, který se po všech stránkách vydařil (organizace, průvodci, řidiči, ubytování v Colfonso nad Corvarou, slunečné počasí, kolektiv). Podařilo se tak v pohodě realizovat celý program, najet přes 300 km bez nehody, někteří jsme se podívali lankovou i na Sass Pordoi do 2 950 m s výhledy na celé Dolomity s okolím.

Jiří Kučera

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.