ELBA S TOSKÁNSKEM

Číslo:

090

Termín:

30. 5. – 6. 6. 2018

Cena:

9 950,- / 9 500,- Kč

Ubytování:

hotel a mobilní domy

Stravování:

vlastní

Průvodci:

Pavel Bičiště

Poznávačka nejhezčími místy Itálie. Navštívíte UNESCO památky Toskánska. Poznáte, proč se na Elbě Napoleonovy tolik líbilo. Ochutnáte místní bílá a červená vína. Na Elbě je také mnoho vyhlídek. Elbu obklopuje křišťalově čistá voda a bílé pláže. Užijete si Toskánskou pohodu a její magickou zvlněnou krajinu. Tu pokrývají vinice a olivové háje. Přesně jako by namalované malířem.

1.den: odjezd v odpoledních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun.


2. den: SAN GIMIGNANO – jedno z nejatraktivnějších míst Toskánska, jeho hradby a historické rodové věže dokreslují malebný obraz středověkého města. Město je zapsáno na Seznamu kulturních památek UNESCO. SIENA – město, jehož kostely a paláce vytvářejí působivý architektonický komplex, náměstí Piazza del Campo ve tvaru půlměsíce je obklopeno 16 paláci, gotický dóm. I toto město je zapsáno na Seznamu památek UNESCO.


3. den: VOLTERRA – město alabastru, které dosáhlo svého největšího rozkvětu za Etrusků. Krásné městské brány, impozantní středověké paláce, gotická katedrála ze 13. stol., římské divadlo. Odpoledne trajektem na Elbu do přístavního města Portoferraio. PORTOFERRAIO – hlavní město ostrova, úzká spleť uliček v historickém jádru města, nad městem dvě pevnosti. V okolí města bílé pláže. VILLA DEI MULINI – Napoleonova rezidence, muzeum. LACONA – dlouhé pláže, nádherné duny.


4. den: CAPOLIVERI – malebné vinařské městečko s úzkými uličkami. PORTO AZZURRO – rušné rekreační středisko, romantický přístav. V okolí pěkné pláže. RIO MARINA – malé rekreační středisko s pěkným přístavem.


5. den: okruh západní částí ostrova, zastávky na fotogenických místech. MARCIANA – možnost výletu lanovkou (nákupní košík) na vrchol Monte Capanne 1018 m, kruhový výhled. CHIESSI/POMONTE – oblázkové pláže s čistou vodou, trasa po romantickém západním pobřeží, pěkné výhledy. MARINA DI CAMPO – prý nejhezčí město na Elbě.


6. den: dopoledne odjezd z Elby. PISA – prohlídka slavného Piazza dei Miracoli – Šikmá věž, Baptisterium, Dóm. Město je zapsáno na Seznamu kulturních památek UNESCO. Přejezd do Florencie.


7. den: FLORENCIE – perla Toskánska s monumentálními stavbami florentské renesance – Dóm Santa Maria dei Fiori, Giottova Campanila, Baptisterium, hrobka Medicejských, Ponte Vecchio přes řeku Arno, kostel Santa Croce s hrobkou Michelangela. Město je zapsáno na Seznamu kulturních památek UNESCO. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.


8.den: návrat v dopoledních hodinách.

Ubytování: v Toskánsku 2x hotel, na Elbě 3x mobilní domy.


Stravování: na Elbě k dispozici kuchyňka, v kempu je obchod se základními potravinami. V cestovní kanceláři lze objednat sterilovaná jídla, bližší informace na webových stránkách nebo v pokynech zaslaných jednotlivým účastníkům.


V ceně je zahrnuta: přeprava, trajekt, 6x ubytování a průvodce.

© 2018 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.