fbpx

FRANCKÉ ŠVÝCARSKO A SMRČINY

Cheb

Termín: 5. 5. – 8. 5. 2019

 

Číslo zájezdu: 040

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 4 550,- / 4 350,- Kč


Popis


Navštivte jednu z nejkrásnějších oblastí Německa.

 

Poznávací zájezd s vycházkami. Dvoudenní putování při naší západní hranici a tři jednodenní výjezdy do Bavorska. Francké Švýcarsko je atraktivní romantická oblast s hlubokými údolími, vápencovými skálami, bystřinami a zříceninami hradů. Fichtelgebirge je malebné pohoří ležící nedaleko našich hranic. Neméně zajímavý je skalní labyrint Luisenburg protkaný chodníky s řadou žebříků, vyhlídek a soutěsek.

Úprava termínu proti katalogu.

Váš průvodce:

Standa Haman

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun do západních Čech. CHEB – městská památková rezervace, muzeum, hrad. FRANTIŠKOVY LÁZNĚ – klidné lázeňské město rozložené v parkově upravené zeleni, minerální prameny, centrum je nejmladší městskou památkovou rezervací. Vycházka na rozhlednu.  OSTROH – prohlídka opraveného hradu Seeberg. SOOS – vycházka přírodní rezervací, kterou tvoří rozlehlá rašeliniště a slatiniště. Vyvěrá zde velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv. mofetách – bahenních sopkách.

FRANCKÉ ŠVÝCARSKO * jedna z nejkrásnějších a nejmalebnějších oblastí Německa. POTTENSTEIN – klimatické lázně, hrázděné domy, vycházka údolím Püttlachtal na hrad. TÜCHERSFELD – skalní vyhlídka, muzeum Franckého Švýcarska. GÖSSWEINSTEIN – hrad, majestátní bazilika. MUGGENDORF – vycházka na romantickou skalní vyhlídku Oswaldshöhle. STREITBERG – vycházka na zříceninu hradu s pěkným výhledem.

FICHTELGEBIRGE * OCHSENKOPF 1024 m – lanovkou na druhý nejvyšší kopec pohoří, turistická chata. Z rozhledny kruhový výhled. PRAMEN OHŘE – krátká zastávka. FICHTELBERG – vycházka okolo romantického jezera. LUISENBURG – vycházka skalním labyrintem.

WALDSASSEN – dominantou města je Stiftbazilika, jeden z nejvýznamnějších kostelů Bavorska. Na návrší Glasberg je klášter a kruhová kaple s pěkným výhledem na Chebsko. PARKSTEIN – městečko s čedičovým kuželem, na kterém je hezký kostelík a zříceniny hradu, nádherný rozhled. LEUCHTENBERG – městečko se zachovalým rozsáhlým hradem. PLEYSTEN – perla Hornofalckého lesa, zajímavý klášterní kostel. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Informace


Ubytování:

hotely, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • večeří – 390,- Kč
  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění – 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královehradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na trase přes Prahu. Klientům z Brna nebo Pardubic doporučíme vlakové spojení. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.