fbpx

FRANCOUZSKÁ RIVIÉRA

Menton, France

Termín: 18. 5.- 24. 5. 2019

 

Číslo zájezdu: 600

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 10 350,- / 9 850,- Kč


Popis


Scenerie Grand Canyonu.

 

Francouzská riviéra s více než 120 km okouzlujícího pobřeží a bohatou historií u Středozemního moře v blízkosti Přímořských Alp. Nejznámějšími středisky jsou St Tropez, Antibes, Cannes, Nice, Monako a Menton. Navštívíte nejen centrum světové kosmetiky v Grasse, ale budete obdivovat i Grand Canyon du Verdon, nejvelkolepější přírodní výtvor svého druhu v Evropě. Provensálská vesnička Moustiers-Ste-Marie, vklíněná v hluboké skalní rokli, patří mezi nejvíce navštěvovaná místa v celé Francii. Monte Carlo, kde se jezdí jeden z nejatraktivnějších závodů Formule 1 na světě, je známé také svým kasinem a jachetním přístavem. V každé malé hospůdce můžete ochutnat výborné francouzské víno. Neopakovatelné gastronomické zážitky anebo prostě jen tak „umění žít“, to je Provence-Alpes-Côte d’Azur.

Váš průvodce:

Petr Gruss

Program


Odjezd v dopoledních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun do Francie.

Cyklotrasa GRASSE – Cannes – Antibes – NICE. Celkem 63 km (+120/-890 m).

Start první etapy je na historické cestě Route Napoleon v sedle Col du Pilon vysoko nad GRASSE – hlavním městem parfémů. Po krátkém sjezdu se vám otevře nádherný pohled na město a katedrálu. Projedete úzkými uličkami centra Grasse (parfumerie) a dále po silnicích s provozem pokračujete údolím do CANNES, které je slavné nejen díky filmovému festivalu, ale také plážemi se zlatým pískem. Projedete několika přístavy s jachtami přes poloostrov Cap d´Antibes do města historického střediska s přístavem jachet ANTIBES (hrad a pevnost). Dál budete pokračovat do střediska NICE, kde na předměstí bude cíl první etapy.

Cyklotrasa CANNES – Saint-Raphaël – Fréjus – Port Grimaud – SAIN TROPÉZ. Celkem 70 km (+270/-290 m), zkrácená etapa 40 km.

Z La Napoule se vydáte pod pohoří ESTERAL, které vás ohromí červenohnědým zabarvením v kontrastu s azurovou modří Středozemního moře. Nádherné divoké útesy padající přímo do moře s malými plážemi jsou neopakovatelným zážitkem na Azurovém pobřeží. Po trase budete obdivovat letoviska Saint-Raphaël, Fréjus a Sainte Maxime. Nahlédnete i do „Francouzských Benátek“ PORT GRIMAUD, odkud je to již blízko do cíle naší etapy v SAINT TROPÉZ, které proslavila jak Brigitte Bardotová, tak i Luise de Funes ve slavných četnických komediích. Samozřejmě navštívíte známou četnickou stanici, dnes muzeum Gendarmerie. Na promenádě u jachetního přístavu můžete nadechnout atmosféru známého letoviska.

Odpočinkový den, koupání, individuální cyklistická trasa.

Cyklotrasa CASTELLANE – GRAND CANYON du Verdon – LAC de SAINTE CROIX. Celkem 77 km (+1700/-1940 m), zkrácen          á etapa 25 km (+360 m nebo 40 km +580 m).

Jedinečný zážitek v Horní Provence nabízí nejdelší soutěska na našem kontinentu (20 km), jejíž příkré stěny dosahují hloubky až 700 m. Kromě pestré flóry je možné pozorovat orla skalního, který se vznáší v hloubi kaňonu. Přes vesnici
LA PALUD se přesunete do MOUSTIERS Ste. Marie, kde je nádherné panoráma a kaple, která se tyčí vysoko nad městem pod skalními stěnami. Etapa je ukončena na jezeře LAC de SAINTE CROIX, kde se zrcadlí konec soutěsky Gorges du Verdon.

Cyklotrasa NICE – MONTE CARLO (Monaco) – MENTON. Celkem 55 km (+420/-430 m).

Závěrečná etapa po Francouzské riviéře nás provede největším střediskem NICE, nazývaným perlou Azurového pobřeží. Projedete známou Anglickou promenádou, uvidíte otisky slavných hvězd stříbrného plátna, vyfotíte se nad přístavem a zajedete na poloostrov Saint-Jean-Cap-Ferrat. Podíváte se ke knížecímu paláci MONACO, navštívíte katedrálu Notre Dame a terasy nad útesy s exotickou flórou s vyhlídkou na oceánografické muzeum.  Projedete si na kole část městského okruhu F1, vyfotíte také světoznámé Casino nad přístavem plným honosných jachet. Vaše putování na pobřeží Côte Azur ukončíte v MENTONU, ležícím na francouzsko-italské hranici. V podvečerních hodinách odjezd, noční přesun.

V odpoledních hodinách odjezd.

Informace


Ubytování:

hotely, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování:

snídaně. Večeře individuálně v restauracích.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 4x ubytování
  • 4x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění – 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královehradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na trase přes Prahu nebo Plzeň. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Průměrné teploty:

denní: ø 21°C
noční: ø 15°C

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2019 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.