fbpx

JÁCHYMOVSKO – PAMÁTKY UNESCO

Božídarské rašeliniště

Termín: 26. 9.- 28. 9. 2020

 

Číslo zájezdu: 500

 

Ubytování: penzion

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 3 450,- / 3 300,- Kč

Při objednávce dnes záloha pouze 1 200 Kč splatná do týdne. Zbytek 30 dní před odjezdem. Lomítková cena je pro stálé klienty. Informace ke slevám: https://hoska-tour.cz/slevy/.


Popis


Za hornickou tradicí.

Poznávací zájezd s nenáročnou turistikou do hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří, který zahrnuje oblasti v Česku i Německu a byl nedávno zapsán na Seznam UNESCO. Na Božím Daru si účastníci musí vybrat mezi prohlídkou štoly, nebo vycházkou po naučné stezce.

Váš průvodce:

Petr Gruss 

Doprava: pohodlný autobus AD Zikmund

Program


Odjezd v ranních hodinách. Přesun do západních Čech. MĚDĚNEC – vycházka na stejnojmenný vrchol. Z vrcholu výhled. Možnost prohlídky Štoly Marie Pomocné. BOŽÍ DAR * ŠTOLA JOHANNES – možnost prohlídky štoly, byla vyhloubená v 16. století v lesích na Zlatém Kopci. Jedná se o zachovalý komplex historických důlních děl. Jsou zde podzemní komory velkých rozměrů. BOŽÍDARSKÉ RAŠELINIŠTĚ – alternativně lze absolvovat naučnou stezku. FICHTELBERG 1215 m – nejvyšší hora německé části Krušných hor, výhled.

JÁCHYMOV – městská památková rezervace, prohlídka jáchymovských památek a tříkilometrová vycházka po radonové stezce. KRÁLOVSKÁ MINCOVNA – muzeum obsahuje mnoho exponátů, projdete podzemí, seznámíte se s dobovou balneologickou ordinací. Objekt dříve sloužil jako královská mincovna. ŠLIKOVA VĚŽ – vyhlídka.

HORNICKÁ KULTURNÍ KRAJINA – možnost absolvování naučné stezky Blatenský příkop, která končí v Horní Blatné. Celkem 7 km – možnost krácení. HŘEBEČNÁ – hornické minimuzeum. HŘEBEČNÁ – malebná rekreační roztroušená obec. BLATENSKÝ VRCH 1024 m – samostatně stojící kamenná rozhledna, kruhový výhled. VLČÍ JÁMY – skalní rozsedlina s celoročním sněhem. HORNÍ BLATNÁ – historické jádro města patří k nejzachovalejším v Krušných horách, muzeum. OSTROV – areál Rudé věže smrti. Vycházka zámeckým parkem.

Informace


Ubytování:

penzion, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 320,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 2x ubytování
  • 2x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Balíček komplexního cestovního pojištění 10,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat po trase přes Prahu a střední Čechy. Klientům z Liberecka, Brna a Pardubic doporučíme vlakové spojení. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2020 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.