fbpx

JANTAROVÁ CESTA

Trakai

Termín: 13.7. – 21.7. 2019

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Doprava: autobus


Cena: 10 350,- / 9 850,- Kč


Zájezd je VYPRODANÝ, ale můžete se registrovat mezi náhradníky.


Zájezdy, které můžeme doporučit:

UKRAJINA – AŽ NA KONEC ČSR (poznávačka s nevšední zážitkovou turistikou po Podkarpatské Rusi – 29. 6. – 6. 7. 2019)

TAURSKÁ CESTA (poznávací okruh přes rakouské Alpy s návštěvou Salzburgu – 18. 7. – 23. 7. 2019)

Popis


Za historií a přírodními krásami.
Možnost výjezdu do Helsinek.

 

Poznávací zájezd do tří pobaltských států, které v minulých letech silně zapracovaly na podpoře cestovního ruchu. Navštívíte nejzajímavější místa v hlavních městech. Neméně zajímavé budou zastávky ve vesnicích a městečkách s typickou architekturou a ochotnými domorodci. Fakultativně lodní výlet do Helsinek.

Váš průvodce:

Vendulka Raymová

Doprava: Jiří Novotný

Program


Odjezd v podvečerních hodinách. Noční přesun přes Polsko do Litvy.

RUMŠIŠKES – skanzen pobaltské vesnice. KAUNAS * kulturní bašta s krásnou architekturou. muzeum čertů – neobvyklá sbírka figurek a sošek zobrazujících ďábly a čerty. muzeum M. K. Čiurlionise – sbírka romantických obrazů největšího litevského umělce. Z dalších zajímavostí – náměstí Rotušés aikišté s kupeckými domy a radnicí, katedrála sv. Petra a Pavla.

KLAIPÉDA – strategický přístav, trajekt na Kurskou kosu, centrum výroby jantarových šperků a ozdob. KURSKÁ KOSA – je zapsána na Seznamu přírodního dědictví UNESCO. Mořské muzeum, delfinárium, písčité pláže, sběr jantaru. Výlet do národního parku „Severská Sahara“, kde jsou duny až 100 m vysoké. Národní park Neringa s Vrchem čarodějnic.

PALANGA – muzeum jantaru. VRCH KŘÍŽŮ – tisíce křížů různé velikosti a z různých materiálů, které sem přinášeli a přinášejí poutníci z celého světa. RIGA – středověké jádro města je na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Velká a Malá Riga, dům Černohlavců, památník „Socha Svobody“, katedrály, prezidentský palác.

Přesun do Tallinnu. TALLINN – středověké jádro města je zapsáno na Seznam kulturního dědictví UNESCO, prohlídka hlavního města Estonska, Toompea – hrad. Radniční náměstí s gotickou radnicí, městské hradby, olympijský areál vodních sportů, památník trajektu Estonia, Prezidentský palác – estonské Versailles.

Odpočinek v Tallinnu nebo fakultativně HELSINKY – hlavní město Finska. Katedrála, Uspenský chrám, Sibeliův monument, skalní kostel, vyhlídková věž olympijského stadionu, moderní architektura. Noční přesun do Litvy.

Zastávka na geografickém středu Evropy nedaleko Vilniusu. VILNIUS – prý nejkrásnější z pobaltských hlavních měst, perla cihlové gotiky. Chrám sv. Anny, brána Aušroš, hlavní klasicistní katedrála se zvonicí, čtvrť umělců, Gediminasův hrad, památník Franka Zappy, univerzita. Centrum města je zapsáno na Seznam kulturního dědictví UNESCO.

TRAKAI – sídlo litevských knížat. Přesun do Polska. VARŠAVA – večerní prohlídka historických památek v centru města. Nocleh.

Celodenní přesun, návrat ve večerních hodinách.

Informace


Ubytování:

hotely, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování:

snídaně.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 6x ubytování
  • 6x snídaně
  • trajekt na Kurskou kosu
  • průvodce.
  • povinné pojištění CK

V ceně není zahrnuto:

  • výlet do Helsinek – 1 200,- Kč
  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění – 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královehradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na trase přes Náchod. Klientům z Prahy, Brna nebo Pardubic doporučíme vlakové spojení. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Litevský Kaunas: 7 míst co rozhodně nevynechat

Přečíst článek.

Videa


© 2021 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.