JEŠTĚ JEDNOU MODRAVA

Policie Modrava, to nejsou jen kriminální případy, ale především nádherná příroda.

Číslo:

340

Termín:

9. 8. – 12. 8. 2018

Cena:

3 950,- / 3 800,- Kč

Ubytování:

penzion

Stravování:

snídaně (možnost večeří)

Průvodci:

Soukupová

Doprava: nová Setra (firma Casia)

Poznávací zájezd s pěší turistikou po natáčecích místech kriminálního seriálu Policie Modrava. Ten odvysílala televize Nova a odehrál se v prostředí Národního parku Šumava. Natáčelo se i v obcích Srní, Horská Kvilda, Kvilda, Modrava, Kašperské Hory a v kempu Antýgl. Všechna tato místa budete mít možnost navštívit. Túry lze krátit s ohledem na zdatnost jednotlivých účastníků.

1. den: odjezd v ranních hodinách, přesun na Šumavu. Pěší túra přes hrad Kašperk do Kašperských Hor, celkem 6 km. Po občerstvení vlastivědný vyhlídkový okruh dle zdatnosti okolo Kašperských Hor. KAŠPERK – zřícenina gotického hradu leží na vysokém skalním ostrohu. Východní věž je upravena jako vyhlídka. KAŠPERSKÉ HORY – filmové sídlo Policie Modrava. Hezké náměstí je městskou památkovou zónou. Možnost prohlídky Muzea Šumavy.


2. den: pěší túra z Modravy na Antýgl v úbočí hezkého údolí s občasnými výhledy, celkem 5 km. Dál podle říčky Vydry na Čeňkovu Pilu, celkem 7 km. HORSKÁ KVILDA 1070 m – malebná horská obec s roztroušenými chalupami. JEZERNÍ SLAŤ – vycházka do rašeliniště, vyhlídková věž. KVILDA 1065 m – jedna z nejvýše položených českých obcí. MODRAVA – rázovitá šumavská obec, která leží v centrální části Šumavy. Říčka Vydra tu vzniká spojením Roklanského a Modravského potoka. VYDRA – romantická říčka s četnými peřejemi a kaskádami, tvoří i obří hrnce. ANTÝGL – bývalá královská rychta. ČEŇKOVA PILA – v malebném koutě soutok Vydry s Křemelnou, muzeum Elektrárna Vydra.


3. den: pěší túra z Horské Kvildy přes Filipovu Huť do Modravy, celkem 7 km. Túra v okolí obce Srní. FILIPOVA HUŤ 1093 m – nejvýše položená osada v ČR. SRNÍ – v obci se dochovala řada chalup horského typu. DOBRÁ VODA U HARTMANIC – staré poutní místo se studánkou léčivé vody. Kostel sv. Vintíře – skleněné oltářní retabulum se scénou Ukřižování. Svým rozsahem a váhou jde o ojedinělé skleněné dílo navazující na tradici zpracování skla na Šumavě.


4. den: pěší vycházka z Rejštejna údolím Otavy do Annína, celkem 4 km. Další etapa je vedena z obce Volšovy otevřeným terénem do Sušice, celkem 4 km. REJŠTEJN – osada s památkami na rýžování zlata. ANNÍN – sejfy připomínají rýžování zlata. Známé je annínské sklo. SUŠICE – historické město a centrum horního Pootaví. Centrum je městskou památkovou zónou s mnoha zajímavými stavbami. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Ubytování: penzion.


Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za 390,- Kč.


V ceně je zahrnuta: přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně a průvodce.

Už to kreslíme…

© 2018 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.