fbpx

JEŠTĚ JEDNOU MODRAVA

Kašperk

Termín:   Lze zorganizovat pro skupiny.

 

Číslo zájezdu: 280

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 5 950,- Kč


Popis


Policie Modrava nejsou jen kriminální případy.

Poznávací zájezd s pěší turistikou po natáčecích místech kriminálního seriálu Policie Modrava. Ten odvysílala televize Nova a odehrál se v prostředí Národního parku Šumava. Natáčelo se i v obcích Srní, Horská Kvilda, Kvilda, Modrava, Kašperské Hory a v kempu Antýgl. Všechna tato místa budete mít možnost navštívit.

V oblasti se natáčela i filmová trilogie Pod jezevčí skálou, Za trnkovým keřem a Na pytlácké stezce s Tomášem Holým.

Túry lze krátit s ohledem na zdatnost jednotlivých účastníků.

Váš průvodce:

Václav Svatý

Doprava: Casia Tour & Transport

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun na Šumavu. Pěší túra přes hrad Kašperk do Kašperských Hor, celkem 6 km. KAŠPERK – zřícenina gotického hradu leží na vysokém skalním ostrohu. Východní věž je upravena jako vyhlídka. KAŠPERSKÉ HORY – filmové sídlo Policie Modrava. Hezké náměstí je městskou památkovou zónou. Možnost prohlídky Muzea Šumavy.

Pěší túra z Modravy na Antýgl v úbočí hezkého údolí s občasnými výhledy, celkem 5 km. Dál podle říčky Vydry na Čeňkovu Pilu, celkem 7 km. HORSKÁ KVILDA 1070 m malebná horská obec s roztroušenými chalupami. JEZERNÍ SLAŤ – vycházka do rašeliniště, vyhlídková věž. KVILDA 1065 m – jedna z nejvýše položených českých obcí. MODRAVA – rázovitá šumavská obec, která leží v centrální části Šumavy. Říčka Vydra tu vzniká spojením Roklanského a Modravského potoka. VYDRA – romantická říčka s četnými peřejemi a kaskádami, tvoří i obří hrnce. ANTÝGL – bývalá královská rychta. ČEŇKOVA PILA – v malebném koutě soutok Vydry s Křemelnou, muzeum Elektrárna Vydra.

Pěší túra z Horské Kvildy přes Filipovu Huť do Modravy, celkem 7 km. Možnost občerstvení v pivovaru Lyer na Modravě. Odpolední túra v okolí obce Srní podle Vchynicko – tetovského kanálu. FILIPOVA HUŤ 1093 m – nejvýše položená osada v ČR. SRNÍ – v obci se dochovala řada chalup horského typu. VLČÍ VÝBĚH – dřevěná lávka s pozorovatelnami vedoucí nad výběhem s vlky, návštěvnické centrum.

Pěší túra z Rejštejna údolím Otavy do Annína, celkem 7 km. REJŠTEJN – osada s památkami na rýžování zlata. ANNÍN – sejfy připomínají rýžování zlata. Známé je annínské sklo. DOBRÁ VODA U HARTMANIC – staré poutní místo se studánkou léčivé vody. Kostel sv. Vintíře – skleněné oltářní retabulum se scénou Ukřižování. Svým rozsahem a váhou jde o ojedinělé skleněné dílo navazující na tradici zpracování skla na Šumavě. Vycházka s dalekými výhledy. SUŠICE – historické město a centrum horního Pootaví. Centrum je městskou památkovou zónou s mnoha zajímavými stavbami. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Informace


Ubytování:

Hotel Churáňov*** na Zadově, dvoulůžkové pokoje včetně sociálního zařízení. Na pokoji je osuška, ručník, TV a WIFI.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 650,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

Snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 840 Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 10,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a Příbram. V případě zájmu více osob z jedné lokality zajistíme za příplatek svoz.

Více informací o nástupních místech.

Naši klienti o tomto zájezdu říkají


Jsme nadšení, po všech stránkách spokojení. Šumava je překrásná a dostali jsme díky vám možnost projet i projít její část v klidu, pohodě, s perfektním zajištěním. Vřelé díky panu Zikmundovi ml. a Hoškovi ml. Po dohodě s průvodcem jsme mohli změnit způsob stravování. Byli jsme velmi spokojeni se stravováním. Program byl velmi dobře sestaven a případně poupraven. Ubytování velmi dobré.

Marie Beránková

Dobrá doprava,ochotný a spolehlivý řidič p.Tomáš Zikmund,vybavení autobusu vyhovující. S Janem Hoškou jsme byli velmi spokojeni, ochotný, organizačně velice schopný, přátelský, vtipný. Ocenili jsme, že nám připravil a rozdal dobře udělanou příručku s denním programem, mapkou a výstižným popisem zajímavých míst a pohotově vyhotovil plánek trasy k Prášilskému jezeru. Vždy nás o všem podrobně informoval. Chci mu touto cestou velice poděkovat…

BH

Jaký byl průvodce? Velice se mě líbila brožura, kterou jsme dostali na začátku zájezdu, kde byl popsán každý den. Pan průvodce velice ochotný a znalý.

Splnil zájezd očekávání? Nadmíru

klient z Českého ráje

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.